Jump to content
IGNORED

Airbnb u Srbalja


yolo

Recommended Posts

1 hour ago, Timmy said:

Uporedi sa konkurencijom. Previse su niske cene u BG preko airbnb. 

Da.Jesu zaista, meni izgleda da je tu uletela ekipa da opere pare, prosto mi neverovatne neke cene.U oba smera...

Link to comment
On 13.9.2018. at 11:22, Frank Pembleton said:

Ajde malo da ozivim temu ;)

Ima li smisla ici na AirBnB varijantu za jednosoban stan od 32 kvm blok 21, zgrada iza SoGe banke?

I na kojim ciframa se ponuda krece?

 

Nazalost, po mom iskustvu sve van uzeg kruga dvojke, u relativnoj blizini Kneza i Kališa jako slabo prolazi na airbnbju. U smislu, ili moras da guras jako nisku cenu ili ces imati malo gostiju, neisplativo u oba slucaja.

Edited by goofs
Link to comment
3 hours ago, goofs said:

 

Nazalost, po mom iskustvu sve van uzeg kruga dvojke, u relativnoj blizini Kneza i Kališa jako slabo prolazi na airbnbju. U smislu, ili moras da guras jako nisku cenu ili ces imati malo gostiju, neisplativo u oba slucaja.

 

 

+1 Preko mosta eventualno bi moglo da prodje nesto oko Arene, mada je i to kocka. u drugom pravcu rekao bih da je Crveni krst najdalje dokle su stranci spremni da idu. Jbg oni bace pin u centar pa gledaju odatle kuda dalje.

Link to comment

Ok hvala...

Tu sam i ja negde sa razmišljanjem na temu isplativosti...

Jel se vama dešava da čujete priču:

Imam ortaka koji ima stan, potpisao ugovor sa agencijom, oni njemu fiksnu cenu mesečno a oni izdaju n"na dan" , ali njemu super cifra mnogo veća nego da izdaje klasično...

Meni to urbana legenda...

Link to comment
On 14.9.2018. at 17:53, Frank Pembleton said:

Ok hvala...

Tu sam i ja negde sa razmišljanjem na temu isplativosti...

Jel se vama dešava da čujete priču:

Imam ortaka koji ima stan, potpisao ugovor sa agencijom, oni njemu fiksnu cenu mesečno a oni izdaju n"na dan" , ali njemu super cifra mnogo veća nego da izdaje klasično...

Meni to urbana legenda...

Lokacija. Niko nista ne radi za lepe oci.

Link to comment
On 15.9.2018. at 1:53, Frank Pembleton said:

Ok hvala...

Tu sam i ja negde sa razmišljanjem na temu isplativosti...

Jel se vama dešava da čujete priču:

Imam ortaka koji ima stan, potpisao ugovor sa agencijom, oni njemu fiksnu cenu mesečno a oni izdaju n"na dan" , ali njemu super cifra mnogo veća nego da izdaje klasično...

Meni to urbana legenda...

 

Znam ja istu pricu, radila drugaricina keva sa agencijom i to par godina ali jbg stan na Palasu. Mislim da su prosle godine otkacili tu agenciju i uzele da rade same i uz malo cimanja keve u penziji uzimaju vece pare. Ali ta lokacija se sama izdaje.

Link to comment
52 minutes ago, *edited by mod said:

 

Znam ja istu pricu, radila drugaricina keva sa agencijom i to par godina ali jbg stan na Palasu. Mislim da su prosle godine otkacili tu agenciju i uzele da rade same i uz malo cimanja keve u penziji uzimaju vece pare. Ali ta lokacija se sama izdaje.

To dodatno cimanje je bitan faktor. Kako ga preracunavas u novce?

 

Znam za slucaj da je u kraju oko Palasa stan povucen sa AirBnB i dat u zakup stanaru. Procenjeno da se vise isplati, kada se uzmu svi novcani i nenovcani faktori (odrzavanje, pranje, amortizacija, faktor rizika...).

Link to comment
1 hour ago, pacey defender said:

To dodatno cimanje je bitan faktor. Kako ga preracunavas u novce?

 

Znam za slucaj da je u kraju oko Palasa stan povucen sa AirBnB i dat u zakup stanaru. Procenjeno da se vise isplati, kada se uzmu svi novcani i nenovcani faktori (odrzavanje, pranje, amortizacija, faktor rizika...).

 

Seli drugar i ja da preracunavamo, treba da imas stan koji se izdaje za 40eur dnevno i da ti je izdat oko 20 dana mesecno tokom cele godine (sto je dosta zajebano) da bi bio u nekom ozbiljnijem plusu. Komunalije i struja padaju na tebe kada izdajes Airbnbju, dok stanar to sam placa, stanovi se brze habaju kada kroz nji prodje veci broj ljudi, ulaganje u stan se sa stanarom najcesce deli po pola, ovako sve sam radis. O riziku da ne pricam, probaj ti da najuris nekog random Bugara koji ti je juce napravio sranje a sutra je vec u Ceskoj.

Bottom line - cimanje vredi samo ako si nezaposlen i ako ti je stan u izuzetnom centru. Sve ostalo, tesko, bas tesko.

Link to comment
1 hour ago, pacey defender said:

To dodatno cimanje je bitan faktor. Kako ga preracunavas u novce?

 

Znam za slucaj da je u kraju oko Palasa stan povucen sa AirBnB i dat u zakup stanaru. Procenjeno da se vise isplati, kada se uzmu svi novcani i nenovcani faktori (odrzavanje, pranje, amortizacija, faktor rizika...).

 

Zavis, vecina ljudi koje znam se time bavi porodicno u smislu da neko iz familije odradi ciscenje, neko drugi odradi check in i check out a pare ionako idu u kucni budzet pa nema troskova. druga opcija je da ako se radi vise stanova da se napravi neki deal sa cistacicama ali sumnjam da je to isplativo bez veceg broja stanova. I naravno u oba slucaja airbnb i booking zbog dopunjavanja.

 

Realno je da je zlatno doba stan na dan za vlasnike proslo, ali Beogradu ipak fali kreveta za turiste samo sto je to sd postalo jasno i poslednjoj baba tetki pa su stanovi mogu naci za cenu hostela sto je poprilicno suludo. Doduse faktor rizika je neborjeno puta manji na airbnb i sem pusenja u nepusackim stanovima i isprljanih zidova jedini nemili dogadjaj za koji sam licno cuo je sa migrantima gde je lik izdao nekom imigrantu gajbu na 5 dana, a ovaj posle doveo jos 10ak kolega u stan koji moze da primi 4 coveka. Mada i tu je on donekle kriv jer se opustio pa mu nije bilo cudno sto iranski turista ima nas broj,insistira da plati kesom i natuca srpski.

 

@Hamlet nemam iskustva sa tim krajem ali da uzimam za izdavanje radije bih sredio 20-30m2 u centru ili sirem centru nego duplo toliko kvadrata kod stadiona. Ne znam koliko je za uporedjivanje ali znam za pokusaj izdavanja garsonjere na dan kod Cvetkove pijace koja u sred leta nije imala nikakvu prodju.

Edited by *edited by mod
Link to comment
  • 1 year later...

Vidim da tema nije bas najnovija, ali nadam se da moze neko od vas koji imate iskustva sa izdavanjem da mi kaze nesto vise o sledecem: planiram da pocnem sa izdavanjem stana u Bg-u preko Airbnb-a i interesuje me kako ste (i da li ste) prijavljivali taj prihod, da li se oporezuje ili je jos uvek u "sivoj zoni" i koji su tu rizici. Neko je gore postovao tekst da ce stanovi za izdavanje biti oporezivani pausalno sa 3500 din. po krevetu i koliko vidim na novinskim portalima to bi trebalo da je sada zazivelo, ali me zanima kako to funkcionise u praksi. Kapiram da je tema vrv nepopularna, ali ne uspevam naravno nigde da nadjem bilo sta o tome, pa se kao sto rekoh nadam da cu ovde mozda saznati nesto vise.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...