Jump to content
IGNORED

Da li je procesuirana hrana dobra za našu ishranu ?


dùda

  

17 members have voted

  1. 1. koliko jedemo procesuirano ?

    • nikad, moja samoposluga je pijaca
      1
    • retko
      8
    • redovno
      8
    • ishrana mi je bazirana na procesuiranoj hrani
      0


Recommended Posts

 sangejzing :fantom:

 

 

to bi ustvari bilo idealno..ali to tek za koju hiljadu godina..

 

 

da ne bude zabune-procesuirano jedem minimalno ali povrce kupujem okolo/gde stignem,meso-ako nemam od mojih onda u lokalnoj mesari..nisam frik koji ce da vija okolo organik i ostalo,to nema smisla..

Edited by ivy
Link to comment
  • Replies 125
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • dùda

    17

  • ivy

    17

  • Haralampije

    14

  • Prokleto Djubre

    12

Nisi dobronameran , po obicaju ali ajde da ti odgovorim.Opasno je i jedno i drugo u toj kolicini a zamisli ako pojedes recimo 2 tone masti ili 2 tone margarina ? Sta je opasnije?Hteo sam da kazem da ljudi koji stave mast na hleb sigurno ne koriste margarin.Mast je dokazano manje stetna od bilo kog margarina.Mast sadrzi holesterol a margarin je djubre koje se pravi od cega?

Jedino nedobronamerno u celoj prici o procesuiranoj hrani ukljucujuci margarin je stigmatizacija bez ikakve naucne utemeljenosti te bi bilo dobronamerno ne koristiti reci kao sto je otrov i sl. Ako sam gladan bilo bi lepo da pri jedenju margarina nemam osecaj da se trujem. Pretpostavka da je nesto sto konzumira milijarde ljudi na planeti otrovno prilicno ponizava celi kontrolni sistem koji je uspostavljen. Cemu skolovanje svih onih naucnika, tehnologa veterinara i sl.
Link to comment

ja mislim da je sve u samouslugama i pijacama otrov. neki dan kupim malo jagoda za voćnu salatu, sve mi drvena daska za seckanje ostala crvena a ribala je sunđerom i to onom abrazivnom stranom dvaput. jedino verujem u voćku i povrćku iz bašte moga ćaće, to je eventualno ptica posrala il ker popišo :D

Link to comment

ceo kontrolni sistem koji je uspostavljen. Cemu skolovanje svih onih naucnika, tehnologa veterinara i sl.

 

 

 

da izvines ovo ti nije nikakav argument.

 

zasto mislis da je taj sistem sveznajuci i bezgresan?

 

nije prvi put da se nesto otkrije/izmisli da se napravi bum,pocne opste koriscenje pa da se za nekoliko godina/decenija dokaze da je otrovno/stetno..eno ga prvi primer heroin( za njega se srecom brzo otkrila toksicnost zato sto je izrazena) dok kod drugih supstanci treba vise vremena..itd..

Link to comment

Mogu da ti obrazlozim (ako treba) da je pravi puter prilicno zut, manje ili vise sto zavisi od vise stvari ali ni taj manje zut nije fejk ako je od pravog neobranog mlek

kad sam rekla beo puter, to naravno nije belo kao sneg, ali nije ni žut

i sigurno je bio (taj iz detinjstva ) od organskog mleka, tj od pašnih životinja

 

kad pravim maslo od putera, ono bude zlatno-žuto, tako da mi je jasno da kad ostane čista masnoća, da je boja zapravo žuta

pretpostavljam da taj što je beo ima manji procenat masnoće

Link to comment

da izvines ovo ti nije nikakav argument.

 

zasto mislis da je taj sistem sveznajuci i bezgresan?

 

nije prvi put da se nesto otkrije/izmisli da se napravi bum,pocne opste koriscenje pa da se za nekoliko godina/decenija dokaze da je otrovno/stetno..eno ga prvi primer heroin( za njega se srecom brzo otkrila toksicnost zato sto je izrazena) dok kod drugih supstanci treba vise vremena..itd..

 

Nauka nije sveznajuca niti bezgresna ali je jedina relevantna te dok mi naucnici ne kazu da ne smem da jedem margarin kad sam gladan jescu ga. Kao i belu mast.

Link to comment

kad sam rekla beo puter, to naravno nije belo kao sneg, ali nije ni žut

i sigurno je bio (taj iz detinjstva ) od organskog mleka, tj od pašnih životinja

 

kad pravim maslo od putera, ono bude zlatno-žuto, tako da mi je jasno da kad ostane čista masnoća, da je boja zapravo žuta

pretpostavljam da taj što je beo ima manji procenat masnoće

Boja putera  ako nije krsten jel, potice od beta karotena,pigmenta koji se nalazi u hrani (sargarepa, detelina,paradajz, kukuruz etc),  nisu bas sve hraniva za prosecnu kravu ali cisto radi informacije a koji je ustvari provitamin A. Druga vrlo vazna stvar je sunce, ako se krave hrane i borave na pasi  tj na otvorenom prostoru, mleko,  pa sledstveno tome i puter ce imati vise beta karotena i intenzivniju zutu boju

Link to comment

sta onda jedes? i hleb ima vise od 3 sastojka

Moj hleb ima 3

Kefir, brašno od spelte, i soda bikarbona

 

Inače ovako se hranim godinama i isto propovedam

Snabdevam se na pijaci, ne idem u krajnost (kupovina"organski gajenih"), tu su girice, najmanje zagađene ribe, piletinu kupujem od poznatog uzgajivača(nije apotekar), jedino što nije baš, pravljenje i korišćenje kefira u većim količinama,od mleka iz prodavnice(kad sam u mogućnosti-na selu kupujem kozije mleko, u bg ne kupujem jer je 180rsd litar, a u selu plaćam 60), koziji sir...

 

 

Sent from my x600

Link to comment

Bilo bi zgodno da svako ko koristi rec "naucno dokazano" barem da i link ka studiji u kojoj je to dokazano. To je najcesca postapalica onih koji nemaju pojma o cemu pricaju i svakome bih savetovao da je izbegava. Kazem "barem" zato sto u industrijama koje vuku toliko puno novca cak ni naucna istrazivanja nisu imuna od korupcije i samo postojanje studije nije bas dokaz. Sta onda reci za stvari o kojima takve studije uopste ne postoje. Margarin je pitanje veka oko koga postoje bas snazna i medjusobno razlicita misljenja i dosta je naivno reci za bilo sta iz te price kako je "dokazano".

A meni u celom ovom slucaju nije jasno zasto ne bi bilo dozvoljeno za nekoga ko radi taj posao reci da mu je posao kurac. Pa makar to uradila nepotkovana blogerka, za koju se iz svemira vidi da je priucena senzacionalisticka budala.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...