Jump to content
Diskutant

dr Ljubiša Preletačević Beli - Samojako(tm)

Recommended Posts

zzabo

Gde u Zemunu?

Idem, trazicu mesto direktora Bambija, Endave i Sportske redakcije RTSa.

Edit: svakako bih izasao na izbore, ali zelim da vidim i ove ljude na listi.

Kafana 3 promila na samom keju

gospa buba

Pa jeste. Svrati bolje u neku fotokopirnicu, ako ti je usput. :sleep:

aha. subotom popodne. tesna mi je ova revolucija <_<

Oni ce. A mora onda rucno i da se popuni obrazac u dva primerka, mislim da ces to ti.

A da imas lepo cipivanu licnu kartu, sve bi ti uradio kopjuter. :fantom:

a dushu da mi uzne zver i napishe 666 na bar kod pa mali irinej da plache. nije mi problem ruchnost popunjavanja -_-

Nemojte da računate na glasove Belog u drugom krugu. To su ljudi koji bi rado da pokažu qrac trenutnim političarima i bole ih uvo za drugi krug.

nije nama do drugog kruga kolko do sekiracije u prvom.

ako je nekom danas muka, moje srce viche ijuju. zla sam, shta cu :d

Edited by gospa buba

Ayatollah

Dao potpis napokon, uhvatila me smena notara. U redu iza mene ostalo barem 70 ljudi, prosek godina oko 30. Kaže lik iz organizacije da im ide odlično na svim lokacijama, i da bi do kraja dana trebali da imaju između 11,5 i 12 hiljada potpisa.

Sent from my LG-D858HK using Tapatalk

Joe D

Nemojte da računate na glasove Belog u drugom krugu. To su ljudi koji bi rado da pokažu qrac trenutnim političarima i bole ih uvo za drugi krug. 

+1

Notorious

bas mladi ljudi su rijetko politicni u stranackom smislu. mi smo generacije odrasle u doba ocaja i prevrata, morali smo da glasamo, nismo nikakav reper za mlade glasace u relativno redovnim okolnostima. za njih je na dnevnom nivou vaznije da isprobaju lake droge, bindzuju tv serije, budu lako promiskuitetni i pozerski ocajni i to je sasvim ok.

Slažem se, nisam bila kritična prema mladima, nego prema opozicionim političarima koji nisu u stanju da veliki broj njih pokrenu, ne na dnevnom nivou, nego u situaciji koju i sami prepoznaju kao prelomnu. 

Redoran

Beli je simptom nesposobnosti opozicije da artikuluše nezadovoljstvo velikog broja mladih (kojima je okoštali politički diskurs nerazumljiv ili dosadan), i ljudi kojima su se svi političari (s razlogom) smučili. To bi trebalo da im (opoziciji) bude povod za stavljanje prsta na čelo nakon izbora, nešto ozbiljno nije u redu sa njihovim pristupom ako grupica mladih ljudi bez jasne ideologije i programa, uz minimum sredstava, uspeva da pokrene glasače koje oni nisu mogli. 

Nemaju oni šta da stavljaju prst na čelo. Sve dok im prvi i jedini cilj bavljenja politikom bude bio da pokradu i opljačkaju sve što mogu na bilo kom nivou vlasti, neće postojati bilo kakav pristup kojim bi ta razbojnička banda mogla da pokrene onaj deo biračkog tela kojem je dosta davanja poverenja razbojničkim bandama. Raznorazni Šaperi, Krstići, izrealski konsultanti i njihova potemkinova sela imaju neki svoj domet, ali iza granica tog dometa stoje ljudi koji (više) ne padaju na te fore i gledaju konkretna dela. Srpski političari mahom nisu sposobni da savladaju magičan koncept u kojem istovremeno kradeš i radiš nešto korisno kako bi bio reizabran, njima je krađa i hajdučija plafon inventivnosti pa koga pridobiju medijskom mašinom - pridobili su. Ostali ih ne interesuju, a i zašto bi ih interesovali kad ti ljudi više nemaju motiv da izađu na ulicu i pometu ih za sva vremena već radije biraju da se pobrinu prvenstveno za sebe, to jest, da napuste Srbiju.

MadMax

Pa realno tesko da iko na ovim izborima bilo u 1. bilo u 2.krugu moze da ugrozi gospodara Vucica Aleksandra, kralja Aleksandra Vucica.

Pa realno koja je poenta ovo ponavljati milione puta, pa i ovde na forumu?!

Ekipa kvalitetno pravi majmune od celog perhanovskog establišmenta i na taj način uz osmeh oslobađa ljude zebnje i straha koju ovi nameću (gubitak posla, ukrajinsko-makedonski scenario)

Perhana baš ovakav cirkus ugrožava, nadam se da će Beli nastaviti u istom smeru, mogli bi da skupljaju kapilarne glasove, da nadju nekakav autobus da vozaju svoje pristalice, da svečano otvore neke ruševine itd...

Notorious

Nemaju oni šta da stavljaju prst na čelo. Sve dok im prvi i jedini cilj bavljenja politikom bude bio da pokradu i opljačkaju sve što mogu na bilo kom nivou vlasti, neće postojati bilo kakav pristup kojim bi ta razbojnička banda mogla da pokrene onaj deo biračkog tela kojem je dosta davanja poverenja razbojničkim bandama. Raznorazni Šaperi, Krstići, izrealski konsultanti i njihova potemkinova sela imaju neki svoj domet, ali iza granica tog dometa stoje ljudi koji (više) ne padaju na te fore i gledaju konkretna dela. Srpski političari mahom nisu sposobni da savladaju magičan koncept u kojem istovremeno kradeš i radiš nešto korisno kako bi bio reizabran, njima je krađa i hajdučija plafon inventivnosti pa koga pridobiju medijskom mašinom - pridobili su. Ostali ih ne interesuju, a i zašto bi ih interesovali kad ti ljudi više nemaju motiv da izađu na ulicu i pometu ih za sva vremena već radije biraju da se pobrinu prvenstveno za sebe, to jest, da napuste Srbiju.

Pošla sam od mogućnosti (minimalne, doduše, ali želim da verujem da postoji) da bar neki od njih imaju kapacitet za učenje na tuđim i/ili svojim greškama. U suprotnom nam ostaje da se pokrijemo ušima i vrištimo u jastuk, pošto očito nemamo snage za bunt, ili da odemo iz Vučićeve satrapije. 

gospa buba

Pošla sam od mogućnosti (minimalne, doduše, ali želim da verujem da postoji) da bar neki od njih imaju kapacitet za učenje na tuđim i/ili svojim greškama. U suprotnom nam ostaje da se pokrijemo ušima i vrištimo u jastuk, pošto očito nemamo snage za bunt, ili da odemo iz Vučićeve satrapije.

nemoj. poreski obveznici 40+ nemaju kapacitit ni za kakvo veliko uchenje politike, sa greshkama ili bez. to je pitanje prirode, ne opredeljenja.

urkozamanje

Dobro de, do pre par dana je bio cilj ugroziti pobedu balavog u prvom krugu. Ako iza ovog hajpa bude makar 50% akcije i izlaska na biralista tih ljudi koje Beli pokrece, od koga je, dosta je. Malo je nerealno sad momcima postavljati ne znam ni ja kakve ciljeve i dizati ocekivanja. Koga god da pokrenu da se angazuje, to je veliki plus. I da ti ljudi i ne izadju u drugom krugu, ostace makar svest o tome da je potrebno, i na kraju moguce nesto uraditi. Politicki aktivizam je ponovo kul.

Da ne pricam da ce citava ova akcija prikupljanja potpisa po raznim gradovima ostaviti i pokoji zacetak nekih buducih lokalnih organizacija.

Notorious

nemoj. poreski obveznici 40+ nemaju kapacitit ni za kakvo veliko uchenje politike, sa greshkama ili bez. to je pitanje prirode, ne opredeljenja.

Misliš da je nemoguća misija  da im na fin način ukažemo na greške i oni se poprave?  :huh:

Ne verujem ni ja u njihov potencijal za promene, ali verujem u želju za vlašću, zbog koje bi možda i mogli da smanje apetite i izvrše poneku korekciju, sada znaju da je mogu izgubiti. Dok ovo pišem, pokušavam da se setim barem jednog od njih (stranke/političara) koji bi poslužio kao primer, al' ćorak, ne mogu baš toliko da konfabuliram. Potrebno je mnogo samozavaravanja da bi se računalo na nešto iole svarljivo od zatečenog materijala, al' to nam je što nam je dok ne stasa neko novi. 

edit: 

et Urkozamanje

plus 

Edited by Notorious

Demonquill

Cukarica preko puta opstine, stotinak ljudi bilo kad sam otisao, sarena starosna struktura. Dok sam bio tamo dosao covek iz DJB i "dao" im njihovu rezervaciju notara tu negde u kraju :)

Lezilebovich

DJB odigrao dobro sa podrskom Belom. SJ iskulirao, a "njegovi" biraci po tw deluju ljuti nekako zbog kandidature Belog