Jump to content
teacher

Izbori 2016 - play by play

Recommended Posts

Miralem

ti polazis od toga da postoji idealan sistem koji sve resava, a to jednostavno nije tacno. osnovni problemi srbije, npr korupcija, nepotizam i samovlasce ce razjebati bukvalno svaki sistem. dok u svedskama mozes da drzis kralja, ili ga smenis, biras proporcionalno ili ne, direktno ili indirektno, i to nece imati nekog znacajnog uticaja.

nama ne trebaju neke promene radi promena, vec da se pohapsi bagra i da sledeca bagra zna da i ona moze zavrsiti u zatvoru. ostalo je sve zamazivanje ociju i gubljenje vremena.

Braća Strugacki

meh, bezveze mi je diskusija, uglavnom sam saglasan sa tim što pišeš

razlika je što ja korupciju, nepotizam i samovlašće vidim kao naš sistem koji se prostire duž cele vertikale

sa druge strane postoje sistemi koji mogu skoro neranjeni da izdrže i g.w. bush-a, a daleko od toga da su idealni

dùda

ti polazis od toga da postoji idealan sistem koji sve resava, a to jednostavno nije tacno. osnovni problemi srbije, npr korupcija, nepotizam i samovlasce ce razjebati bukvalno svaki sistem. dok u svedskama mozes da drzis kralja, ili ga smenis, biras proporcionalno ili ne, direktno ili indirektno, i to nece imati nekog znacajnog uticaja.

nama ne trebaju neke promene radi promena, vec da se pohapsi bagra i da sledeca bagra zna da i ona moze zavrsiti u zatvoru. ostalo je sve zamazivanje ociju i gubljenje vremena.

u principu se slažem, ali ta hapšenja, ajde da zamislimo da bi se u nekoj stvarnosti dogodila, opet ne bi sve rešila

previše su pogrešne vrednosti sišle međ' narod i lepo su se primile

ajde ti sad objasni puku da dobijanje posla ne bi trebalo da ima veze sa stranačkom pripadnošću

ili da je farma zlo

elem, na to što si ti predloži još bih dodala, obrazovanje , pa makar ga se motkom uterivalo

a to  sve će se dogoditi tačno nikad  <_<

Edited by dùda

Miralem

meh, bezveze mi je diskusija, uglavnom sam saglasan sa tim što pišeš

razlika je što ja korupciju, nepotizam i samovlašće vidim kao naš sistem koji se prostire duž cele vertikale

sa druge strane postoje sistemi koji mogu skoro neranjeni da izdrže i g.w. bush-a, a daleko od toga da su idealni

mogu, jer imaju institucije koje rade svoj posao. u srbiji one sluze da bi se tu zaposljavao poslusnicki kadar i kroz njih isisavale pare. i to se nece promeniti ako npr predsedniku povecas ovlastenja ili biras gradonacelnika direktno,, ili nesto u tom smislu. nisu to promene koje nam trebaju.

u principu se slažem, ali ta hapšenja, ajde da zamislimo da bi se u nekoj stvarnosti dogodila, opet ne bi sve rešila

previše su pogrešne vrednosti sišle međ' narod i lepo su se primile

ajde ti sad objasni puku da dobijanje posla ne bi trebalo da ima veze sa stranačkom pripadnošću

ili da je farma zlo

elem, na to što si ti predloži još bih dodala, obrazovanje , pa makar ga se motkom uterivalo

a to  sve će se dogoditi tačno nikad  <_<

ne zaposljavaju se ljudi preko stranaka zato sto misle da tako treba, vec zato sto samo tako mogu.

bigvlada

vladimir_grbic_2_040511.jpg

Dankan Ajdaho

Ko je ovo, Vanja Grbić?

Goranz

bigvlada zaključava diskusiju otkrićem ko se krije iza njegovog nika.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...