Jump to content
IGNORED

Domaće serije i prepevi


Frank Pembleton

Recommended Posts

Ja nisam ni reditelj ni scenarista, ali evo šta ja mislim kakav će biti razvoj situacije u zadnjoj epizod iBese :

Spoiler

Dardanov plan je da se Uroš, pod krinkom Dardanovog važnog čoveka za finansije, ode kod Agima da bi 
tobože raspravili posao oko Brezovice. Ali Uroš će nosti sakrveni eksploziv koji će aktivirati kada se približi Agimu te će tako ubiti i petog čoveka, sebe samog. Dardan će obećati Urošu da će ako ispuni ovaj zadatak njegova porodica biti ostavljena na miru a dobiće i materijalnu pomoć. Uroš će pristati. Dardanov "čovek za finansije" će doći kod Agima. Agim neće ništa posumjati, jer, iako očekuje atentatore, ne očekuje atentatore kamikaze. Plan će upaliti ali će se ispostaviti da kamikaza nije Uроš nego Boris Milivojević, koji je pošto ionako umire i nema šta da izgubi, odlučio da se žrtvuje za najboljeg druga. Uroš će zvanično biti mrtav i neće ga proganjati ni policija ni mafija.

 

 

Link to comment
Spoiler

mislim da će urošev otac odigrati bitnu ulogu u poslednjoj epizodi.

a oko maskiranja, čini mi se da dardan sprema uroša da odglumi njega

 

Link to comment

Samo da ne bude



Luka ubije Mimu, sestra ubije Agima, Uros ubije Dardana, Petrit ubije Skendera (krvna osveta)...i razbijena albanska mafija,

 

Nadam se da ce biti II sezone

Link to comment

S jedne strane Kralj Petar nije toliko ocajan kao sto sam ocekivao ali s druge koja je poenta kopirati Senke koje su vec kopija Blindersa???

Ajde Bjela je mozda nekom mogao da se provuce kao wow inovativan, ali ovo toliko po ritmu, muzickim pokusajima lici na Senke da to nema nekog narocitog smisla.

 

btw. ne znam koliko epizoda su napravili od filma, ali moram priznati da me interesuje sta su sve isekli u bioskopskoj verziji

Inace gledanost osetno slabija od npr Korena ili Nemanjica prosle godine...doduse RTS je u konstantnom padu

Link to comment

Мени би било сасвим добро да није било саундтрека који никако не одговара теми и времену. Говори Никола Пашић а музика из Тру Детектива јбт.

Link to comment

Kompanija United Media potpisala je ekskluzivni ugovor za ekranizaciju književnih dela Dobrice Ćosića „Vreme smrti“ i „Vreme zla“, a nove serije biće emitovane na televiziji Nova S.

 

U planu je snimanje dva nastavka serijala koji je započet ekranizacijom romana „Koreni" u originalnoj produkciji kompanije United Media. Po književnom delu „Vreme smrti“ biće snimljeno 30 epizoda serije, dok će 15 epizoda biti bazirano na delu „Vreme zla“.

Kreator i izvršni producent serija će, kao i u prvom ostvarenju „Koreni“, biti produkcijska kuća „Eye to Eye“ Gorana Šušljika.

 

“Televizijski projekti ‘Vreme zla’ i ‘Vreme smrti’ nastaće po antologijskim romanima Dobrice Ćosića i verujem da će obeležiti televizijsko stvaralaštvo i produkciju u narednim godinama i ostati kao trajna umetnička i produkcijska baština pokolenjima. Zahvaljujem se kompaniji United Media na poverenju i veri da se ovim televizijskim projektima vraćamo pravim i suštinskim vrednostima, ne samo u proizvodnji vrhunskih televizijskih sadržaja, već na ovaj način ostavljamo istinski trag za razumevanje onoga šta smo bili i onoga šta smo sad“, istakao je Goran Šušljik.

 

https://www.blic.rs/vesti/drustvo/united-media-ekranizuje-dela-dobrice-cosica-vreme-smrti-i-vreme-zla/ny6ld4l

 

 

Link to comment

„Državni službenik“ je uzbudljiva priča o agentima Bezbednosno-informativne agencije koji daleko od očiju javnosti svakodnevno uklanjaju najopasnije pretnje po Srbiju i vode borbu u lavirintu domaćih i inostranih intriga. Glavni junak je Lazar, mladi agent u usponu koji pokušava da pronađe ravnotežu između porodičnog i poslovnog života. Kada se velika opasnost nadvije nad Srbiju, i kada više ne zna ima li na koga da se osloni, Lazar shvata da će morati da podnese veliku žrtvu i da radi mimo pravila kako bi spasao svoje sugrađane, svoju porodicu i sebe samoga.

 

 

Uloge tumače: Milan Marić, Marta Bjelica, Ljubomir Bulajić, Nebojša Dugalić, Radovan Vujović, Marko Baćović, Vaja Dujović, Žarko Laušević, Vesna Trivalić, Marko Božić, Sonja Kolačarić i mnogi drugi.

 

 

Premijera serije zakazana je za 24. mart u 21.00 čas, kada će biti prikazane prva i druga epizoda. Ostale epizode emituju se premijerno nedeljom, od 21.00 čas.

 

 

 

 

 

 

Ala stancuju ove krimice...

Edited by Milosh76
Link to comment
16 hours ago, Milosh76 said:

„Državni službenik“ je uzbudljiva priča o agentima Bezbednosno-informativne agencije koji daleko od očiju javnosti svakodnevno uklanjaju najopasnije pretnje po Srbiju i vode borbu u lavirintu domaćih i inostranih intriga. Glavni junak je Lazar, mladi agent u usponu koji pokušava da pronađe ravnotežu između porodičnog i poslovnog života. Kada se velika opasnost nadvije nad Srbiju, i kada više ne zna ima li na koga da se osloni, Lazar shvata da će morati da podnese veliku žrtvu i da radi mimo pravila kako bi spasao svoje sugrađane, svoju porodicu i sebe samoga.

 

 

Uloge tumače: Milan Marić, Marta Bjelica, Ljubomir Bulajić, Nebojša Dugalić, Radovan Vujović, Marko Baćović, Vaja Dujović, Žarko Laušević, Vesna Trivalić, Marko Božić, Sonja Kolačarić i mnogi drugi.

 

 

Premijera serije zakazana je za 24. mart u 21.00 čas, kada će biti prikazane prva i druga epizoda. Ostale epizode emituju se premijerno nedeljom, od 21.00 čas.

 

 

 

 

 

 

Ala stancuju ove krimice...

Znači ovo je srpska verzija 24 sata a Lazar je srpski Džek Bauer?

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...