Jump to content
IGNORED

Domaće serije i prepevi


Frank Pembleton

Recommended Posts

mislish da je u tome postojala tako jaka i usmerena namera? a ne samo fascinacija istorijskim trenutkom koji smo prvi put videli, makar u takvom obliku? :unsure:

 

suva fascinacija, nalik na onu crnim biserima, bez odmaka i kritike, samo minimalno ispolirana zanrom...

Edited by gospa buba
Link to comment

pa ne sluchajno, ali ipak to nije neshto shto smo gledali svakogdana ceo zivot (dobro, sad vec jeste), ali u tom trenutku je to bila potpuna novotarija, mozda ipak preteran izazov... dakle ne mislim da je sluchajno, ali dauopshte nije teshko napraviti vishestruku brljotinu samo iz chiste fascinacije trenutkom i ucesnicima.

Edited by gospa buba
Link to comment

ja ozbiljno mislim da je dobar deo tih naizgled banalnosti bio u sklopu projekta formiranja ukusa i mnjenja.

no ja sam paranoik, pa to svakako ne mora biti :fantom:

Link to comment

Serija Gore-dole je s te strane neuporedivo veći krivac. Tu tek nema ni pokušaja humora ili odmaka od sumorne stvarnosti kroz neke banalne svakodnevne dogodovštine, niti poruke da se sve da izdržati ako su ljudi složni, što mislim da je bila osnovna ideja Srećnih ljudi, samo što je trenutak bio toliko strašan da je progutao i ideju i samu seriju. Tu je prikazana propast društva u apsolutno svim segmentima, za razliku od SLJ ima i gomila referenci na aktuelne dnevno-političke teme (mobilizacija, Vukovar, sankcije, izbeglice...) - i to je sve jedna ogromna vremenska nepogoda koja nas je zadesila i mi tu ne možemo ništa. 

Link to comment

ja ozbiljno mislim da je dobar deo tih naizgled banalnosti bio u sklopu projekta formiranja ukusa i mnjenja.

no ja sam paranoik, pa to svakako ne mora biti :fantom:

znam ali kako bre? slobodan pozove dobricu da pozove ljiljanu da nahushka pavica na javno mnjenje? :lolol:

 

mislim da se tu ipak ljudi nadju nekako prirodnije, pa mozda i posluze nekom cilju, bez uticaja komiteja. nema ko tih godina nije zakoketirao bar jednom, skoro da nema. vidish kako je miki proveo zivot bez da se uvalja u blato, samo je pitanje da se chovek u pravom trenutku izlozi onom shto ga pali u dovoljnoj meri. chak i da je nesvestan. i posluzice taman kao da je najgrdi eksponent teorije zavere...

 

gore dole je valjda u tom kriterijumu u najdirektnijoj sluzbi demona, djavo je trljao ruke, pure evil. dok ispijaju kafe sa podignutim malim prstom na terasi svog salona :isuse:. mislim da je to bio najogoljeniji shliht trenutku svih vremena. mnogi olosh bi platio da ga tako opevaju <_<

 

jel to beshe mihic manufaktura?

Edited by gospa buba
Link to comment

a bemliga. valjda su imali neke smernice.

pokushavam da zamislim smernice. chak i ako ih je bilo, to je bio previshe uzak krug neproduktivnih uchesnika. realno mislim kad se taj kamen sunovratio nizbrdo, morao je da povuche sve sa sobom, potpuno prirodno... Edited by gospa buba
Link to comment

Serija Gore-dole je s te strane neuporedivo veći krivac. Tu tek nema ni pokušaja humora ili odmaka od sumorne stvarnosti kroz neke banalne svakodnevne dogodovštine, niti poruke da se sve da izdržati ako su ljudi složni, što mislim da je bila osnovna ideja Srećnih ljudi, samo što je trenutak bio toliko strašan da je progutao i ideju i samu seriju. Tu je prikazana propast društva u apsolutno svim segmentima, za razliku od SLJ ima i gomila referenci na aktuelne dnevno-političke teme (mobilizacija, Vukovar, sankcije, izbeglice...) - i to je sve jedna ogromna vremenska nepogoda koja nas je zadesila i mi tu ne možemo ništa. 

 

+1

kao da si opisao filmove tog doba. 

idemo kamerom i snimamo unesrecene ljude. 

pa to imam kad otvorim prozor, ne treba mi jos i takva umetnost. 

Link to comment

 

jel to beshe mihic manufaktura?

 

Jeste.

 

Tu mi je najbolje kad deda proriče sudbinu iz plećki, pa iskopa neku iz 1918. godine, a ona napukla, kao i država tad stvorena.

U Srećnim ljudima makar takvih stvari nema. 

Link to comment

pokushavam da zamislim smernice. chak i ako ih je bilo, to je bio previshe uzak krug neproduktivnih uchesnika. realno mislim kad se taj kamen sunovratio nizbrdo, morao je da povuche sve sa sobom, potpuno prirodno...

ma ok, serem ja verovatno, iskreno, sem na nivou utiska, svega toga se vrlo slabo i secam, neki bi rekli da sam glup pa da slabo pamtim, ja pak tvrdim da je to odbrambeni mehanizam i da sam uspeo potisnuti.

secam se da je boba bio neka kopija majkl dzej foksa iz povratka u buducnos a da je kudrava i pored pozamasne rupe u butinama dobila tezgu da reklamira carape :(

Link to comment

u Srecnim ljudima je najvise creepy bila ona pesma.

pesma koja se pusta kad neko hoce da se ubije. 

pogledajte samo te stihove:

 

"Ostavimo nase zelje

bar za neko bolje vreme
bar za neke srecne dane
sacuvajmo uspomene."

Link to comment
pa to imam kad otvorim prozor, ne treba mi jos i takva umetnost. 

 

Ne razumem logiku? Nego sta je onda potrebno, da se izmisli neka druga stvarnost da bi se pobeglo od ove ili da se sadasnja predstavi onakvom kakva nije? I ne razumem hejt prema Gore-dole, sasvim pristojna serija za doba u kome je stvarana, po poslednji put na malim ekranima mnogi doajeni, nema anesteziranja, nema ni humora kome tu nije mesto - tako je kako je.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...