Jump to content
IGNORED

Domaće serije i prepevi


Frank Pembleton

Recommended Posts

Kad su isli srecni ljudi bio sam osnovac i ja na taj period gledam sa nostalgijom (pretpostavljam da je slicno kod vecine ljudi mojih godina). Sto se same serije tice, bilo je tu mnogo ocajnih, dosadnih ali i koloritnih likova, kao recimo Popara, Tintoreto, Riska, Despotovic, Scepan Scekic i jos neki. Porodicno blago je neuporedivo losije, a dolare i belu ladju nikad nisam gledao.

Link to comment

Meni su paviceve serije, u sustini ukljucujuci i vruc vetar koji je za klasu iznad ostalih, odlican snepsot drustvenih odnosa i tema u trenucima kada su snimane.

 

 

... ok, pod uslovom da su tada u srbiji ziveli ljudi koji su imali identican smisao za humor i identican nivo spontane duhovitosti.

 

Nesposobnost Pavica da razlicitim likovima da razlicit personaliti je jebeno neverovatna i to je pravi talenat. Likovi u njegovim serijama razlikuju se samo i jedino po karnalnom izgledu i tituli u seriji (otac, majka, postar, kamenorezac).

 

Ako postoji uzalud baceno vreme u zivotu, neki limbo u vremenu koji izmice definisanju, to nije ni igranje counter strike-a, ni cekanje u redu u posti, ni sati provedeni u gradskom prevozu - najbacenije vreme ikad je vreme provedeno uz  pavicevu seriju (bilo koju).

 

Ozbiljan vakuum u konceptu zivljenja. Neobjasnjivo.

 

edit: uvek kada pokusam da obuhvatim smisao pravljenja pavicevih serija dodjem do zakljucka da su proizvedene samo zato da bi glumci, montazeri, snimatelji i reditelj imali od cega da prezive taj mesec, svi ti metri trake su zapravo gomila hrane, odece i racuna za komunalije.

Edited by Caligula
Link to comment

Ма нису били ни плаћени. Зато су Тања Бошковић и Дубравка Мијатовић напустиле СЉ на пола серије.

Link to comment

meni je super u beloj lađi kad ćirko štrajkuje pa lane gutović ne ume sam da obuče pantalone :lol:

 

+1000

 

Ili ono kad trazi sanovnik, cini mi se da je iz iste epizode. Prastajte, ali meni su delovi te Bele ladje sa Lanetom Gutovicem super :lol:

 

Paviceve serije su tres, ali su dale citavu grupu koloritnih likova, ili makar dozvolile dobrim glumcima da se razmasu u nedostatku bilo kakve smislene price. Gospodin Popara :ziga:

Link to comment

Ma ni na pola, posle 10 epizoda...

 

Mislim da je bilo dvadesetak epizoda. To im je rasturilo već inače slabašan koncept jer Zlata Numanagić nije mogla da glumi fatalnu zavodnicu, a Dubravkina zamena je tek bila neuverljiva kao mis Jugoslavije i slično. Tad su počeli da odustaju od dekintirane građanske porodice kao nosilaca priče i da više pažnje posvećuju sporednim likovima, a u Porodičnom blagu su definitivno digli ruke od toga uvođenjem Bata Đoše i ekipe. 

Link to comment

Nesposobnost Pavica da razlicitim likovima da razlicit personaliti je jebeno neverovatna i to je pravi talenat. Likovi u njegovim serijama razlikuju se samo i jedino po karnalnom izgledu i tituli u seriji (otac, majka, postar, kamenorezac).

 

Potpuno pogresno, ocito pises napamet. Recimo Šurda, Firga i Bob su potpuno legendarni (kao i njihovi medjusobni odnosi), komedija par ekselans. 

Edited by IndridCold
Link to comment

Paviceve serije su tres, ali su dale citavu grupu koloritnih likova, ili makar dozvolile dobrim glumcima da se razmasu u nedostatku bilo kakve smislene price. Gospodin Popara :ziga:

 

Plus jedan.

Link to comment

Potpuno pogresno, ocito pises napamet. Recimo Šurda, Firga i Bob su potpuno legendarni (kao i njihovi medjusobni odnosi), komedija par ekselans. 

 

 

... naravno, kastriran humor, faktor iznenadjenja nula

 

likovi razradjeni do bola, svi isto govore, imaju isto saljenje, iste ih stvari rastuzuju ili raduju.

 

Svet lobotomiranih likova koji udaraju glavom po uskom buretu u koje ih je zatvorio scenarista. Dvodimenzionalni svet sirok taman koliko ekran televizora.

Edited by Caligula
Link to comment

moram da priznam da nisam gledao seriju "Bela Ladja". 

ostale sam gledao. 

slazem se da je "Srecni ljudi" tuzna serija, koja je snimana devedesetih, mozda i najgora u Pavicevom opusu (osim "Bele Ladje", pogledao par epizoda, nije mi leglo).

naravno, nije to Bog zna sta, ali je snimljeno da jeftino zabavi i kao parodija na drustvena desavanja tih godina.

 

a nasi filmovi devedesetih kao da su hteli da snime "realnost", ono pratimo likove skrivenom kamerom i tako hodamo sa njima, a da oni ne znaju da su snimani. i onda sklepamo to u jeftinu reportazu. 

Link to comment

Meni su (Ne)srećni ljudi asocijacija ne nesretne devedesete, onaj najgori dio, ok, osjećam sarkazam u nazivu te serije, ali se on iscrpljuje u tom nazivu - čak su i comic relief momenti u toj seriji tanki, loši i bazirani na unesrećenosti kompletnog društva  i baš ostavljaju opor utisak. Mislim, nije to ni dramski nešto jaka serija, prozaični zapleti, najbolji glumci na autopilotu, noseći likovi antitalenti poput Deska ili Snežane Savić, možda sam ja i malo prekritičan ali meni su Srećni ljudi tv pandan onom što su tarzanke i upasane trenerke u modi a Dvesta na sat i Oči boje duge u muzici. Jednostavno loša asocijacija. 

Link to comment

Meni su (Ne)srećni ljudi asocijacija ne nesretne devedesete, onaj najgori dio, ok, osjećam sarkazam u nazivu te serije, ali se on iscrpljuje u tom nazivu - čak su i comic relief momenti u toj seriji tanki, loši i bazirani na unesrećenosti kompletnog društva  i baš ostavljaju opor utisak. Mislim, nije to ni dramski nešto jaka serija, prozaični zapleti, najbolji glumci na autopilotu, noseći likovi antitalenti poput Deska ili Snežane Savić, možda sam ja i malo prekritičan ali meni su Srećni ljudi tv pandan onom što su tarzanke i upasane trenerke u modi a Dvesta na sat i Oči boje duge u muzici. Jednostavno loša asocijacija. 

 

koja je prica sa njom?

ajde sto se svaki put pojavljuje, ali sto mora da predstavlja zanosnu lepoticu.tm?

Link to comment

Meni su (Ne)srećni ljudi asocijacija ne nesretne devedesete, onaj najgori dio, ok, osjećam sarkazam u nazivu te serije, ali se on iscrpljuje u tom nazivu - čak su i comic relief momenti u toj seriji tanki, loši i bazirani na unesrećenosti kompletnog društva  i baš ostavljaju opor utisak. Mislim, nije to ni dramski nešto jaka serija, prozaični zapleti, najbolji glumci na autopilotu, noseći likovi antitalenti poput Deska ili Snežane Savić, možda sam ja i malo prekritičan ali meni su Srećni ljudi tv pandan onom što su tarzanke i upasane trenerke u modi a Dvesta na sat i Oči boje duge u muzici. Jednostavno loša asocijacija. 

e, bravo.

taman kolko je tv dnevnik bio informativna emisija, tolko su ove serije bile serijski program.

zapravo, sredstvo za manipulisanje, sa ciljem da te ubedi da je sve to tako kako je, i da mora, i da je to jebiga normalno.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...