Jump to content
IGNORED

Domaće serije i prepevi


Frank Pembleton

Recommended Posts

nego nesto razmisljam, iako je selo i seljaci naravno dosta vernije prikazano nego u onim bajicevim sranjima npr

ne mogu se oteti utisku da i ovde ima preglumljivanja, preteranog akcentovanja, da bi govor bio sto "seljackiji" i slicno

jel imamo mi neki film,seriju novijeg datuma gde je selo i seljani realno prikazano?

Link to comment
8 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

@Marvin (Paranoid Android)

Vidi se da nikad nisi bio trudan. Moze mucnina i uvece, nije samo jutarnja..

 

Pa okej, ali ne mora toliko serija da reflektuje stvarnost. Zna se koji je najlakši način da nam režiser prenese trudnoću - žena zabrnutog lica koja gleda u ogledalo kupatila, ili povraćanje ujutru. Ovo odjednom u  kafiću s muzikom mi je bilo dosta out of place :D

 

8 minutes ago, pbg12345 said:

meni je inace serija skroz ok

u smislu da mi drzi paznju i ima prilicno smislenu radnju

nemam neka previsoka ocekivanja

 

Negde oko proseka, nije baš da mi drži pažnju kao na početku, počela je jako dobro, ali likovi su sve više karikaturalni, ali klifhengeri na kraju epizoda se jako loše isplaćuju u narednoj epizodi, i velike nekonsistentnosti u pisanju.

 

5 minutes ago, pbg12345 said:

nego nesto razmisljam, iako je selo i seljaci naravno dosta vernije prikazano nego u onim bajicevim sranjima npr

ne mogu se oteti utisku da i ovde ima preglumljivanja, preteranog akcentovanja, da bi govor bio sto "seljackiji" i slicno

jel imamo mi neki film,seriju novijeg datuma gde je selo i seljani realno prikazano?

 

Ovo i meni strašno ide na živce. Možda ne Laušević, ali recimo onaj komšija koga su zaskočili dvojica maskiranih, naježim se od neprijatnosti kad god ga vidim gde se krevelji ili nešto izgovara.

Link to comment

Svi bi glumci trebalo da imaju isti akcenat, kako govore stanovnici tog nekog sela, ali to je jako tesko postici kada se snima serija. Zahtevalo bi probe ko u pozoristu, a ne svako od glumaca skokne kada su mu dani za snimanje i po svome nahodjenju odradi akcenat. Ali nije to samo u nasoj produkciji, ni drugde se ne vodi toliko racuna o tome (u Peaky Blindersima svako od Shelbyja fura svoj neki akcenat, ili pojavi se lik iz Glazgova i ne govori uopste ko Skot :D)

 

Laus preglumljuje za sve pare, ali meni ne smeta. Zapravo, Velibor je najupecatljivi lik iz serije. Uz vecito potcenjenog Gvera kao Maksa..

Edited by Jimmy Kowalski
Link to comment

Ne razumem šta je Laušević hteo da postigne zatvaranjem Mione u kolibu? Ako je hteo da je spreči da priča unaokolo da je njegov sin u zabranu, besmisleno je. Koliko god da je ćaknut, mogao bi da pretpostavi da će je otac tražiti što bi moglo da dovede svakao do otkrivanja Petra na ovaj ili onaj način.

Jedino ako ona ne treba da postane nova baba guba, da bi supernaturalni Zabran mogao da živi doveka.

Link to comment
3 minutes ago, steins said:

Jel ovo kraj prve sezone ili sam ja nesto oose shvatio?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ako gledaš na RTS-u, imaju još 2 epizode.

Link to comment
On 05/04/2021 at 12:35, fusion_ said:

A scena kad gledaju prema Beogradu na vodi i komentarišu nešto tipa "Lepo se izgradilo"...hit :D

Naredne epizode govore da se peru pare... 😎

Serija ne prikazuje prosecne srpske seljake... Niti to zeli. Rados je doktor za to, sa sve karikiranjem.

 

Link to comment

Izgleda da samo ja jos mazhoisem ovde, i nastavljam da umirem u blamu gledajuci zimski obrazovni program sire poznat u narodu Aleksandar od Tuznoslavije. Odgledah u cugu 3 i 4 epizodu (i za divno cudo, za potonju i nemam mnogo toga za kukanje, da li je to znak da se serija popravlja, hm? (da kako da ne)) i to je i dalje bilo tesko gledljivo, pogotovo u trecoj. A uspeo sam i da nahvatam nelogicnosti, nije bilo nikakvih zastava KSHS 1918 na Ujedinjenu, niti na kioscima Duvana (koji jos nije ni postojao), a Bogumi pozurili su i sa auto tablicama, one jos nisu bile takve, tek ce 1922 Jugoslavija/SHS biti podeljena na oblasti od koja ce svaka dobiti svoj broj (posle ce banovine to naslediti), tako da a-a, malo ste se zahebali... Istina, blage veze nemam kako su izgledale auto tablice Kraljevine Srbije, ali one su, uz Crnu Goru i ostatke ostataka AU bile u upoterbi u ovom ineterregnumu.

Krindz momenat: katolicki pop i raspra oko sahovnice, napaljeni Orlando

Pozitivan momenat: kralj Pera

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...