Jump to content
IGNORED

Domaće serije i prepevi


Frank Pembleton

Recommended Posts

 

 

Grupa je zapravo nastala od pilota "Odeljenje" koji smo pre nekoliko godina, zajedno timski uradili producent Dragan Đurković, Nikola Ležaić (reditelj Tilva Roš) i ja, i scenaristi Vuk Ršumović i Dušan Bulić i taj pilot se takođe bavio klincima delinkventima.

 

- Ali hteo sam da sada za seriju Grupa imamo još više junaka klinaca, hteo sam da imamo jedno društvo, grupu, ekipu koja je odrasla zajedno, koja ide u istu školu i onda smo krenuli da kopamo po našem detinjstvu, odrastanju, i dosta nekih tokova u scenariju je bazirano na primer na nekim mojim prijateljima iz srednje škole, ili po Katarininom (scenaristkinja Grupe) okruženju u Obrenovcu i Gvozdenovom (scenarista Grupe), u Novom Sadu.

 

A, ko pobeđuje na kraju ove borbe, gledaoci će saznati od jeseni, premijerno na Prvom programu RTS-a.
Uloge tumače: Igor Benčina; Filip Đurić; Denis Murić; Ivana Zečević; Marko Milivojev Mili; Milica Mima Trifunović; Tijana Marković; Pavle Mensur; Jasna Đuričić; Nela Mihajlović; Vojin Ćetković; Branka Katić.

Link to comment

senke izgledaju svetski, gledace se

 

 

grupa, pogledacu par, zbog reditelja tilve ros, ali se bojim da ima previse nasilja za mene i psovki 

 

 

Edited by mustang
Link to comment
On 4.9.2019. at 20:16, Frank Pembleton said:

Kad smo kod službe, jer vredi gledati Državnog Službenika?

Meni je bilo ok od nedelje do nedelje, ne znam baš da li bih mogao da bindžujem. Zanimljiv pokušaj, vrv sledi nastavak, već napisah negde da nije ništa gluplje od sličnih uradaka strane produkcije koje prikazuju na našim tv. 

Link to comment

Bilo malo vremena i odmori pa, između ostalih stukoh tri domaće serije, gdje sam bio u solidnom zaostatku. Kako sam ih gledao tim redom i da dam po koji komentar.

1. Državni službenik. Korektna žanrovska priča o obaveštajcima. Tačno je ima rupa, prva je nikad se ne seksa "pozicija" prvo pravio službe, makar mi tako reče drugar koji je tamo, zbog beneficiranog staža pred penzijom. Solidna priča, mada ima još po koja rupa. Savjet srpskim producentima je da u serije ne stavljaju Žarka Lauševića ni kao epizodistu. Pored njega drugi glumci djeluju smiješno. Usput, ima na BeforeAfter neki dijalog Vijnova kao pisca i recezenta serije koji nije nezanimljiv za pročitati.

2. Besa. Wow. Stvarno odlično, uz dobre kadrove Ulcinja. Primjedba je Mima Karadžić. Mora li svaki put uloga nekog Crnogorca njemu, koji umije samo da glumi poluretardirnog čovjeka:). Arben briljantan, i onaj što mu je glumio ujaka. Malo je brutalno, ali albanska glumačka ekipa bolja od srpske. Mada ne znam albanski ovo je više ekspresija. Ima mesa za nastavak koji mi ne bi bio mrzak.

3. Novine 2 sezona. Sasvim pristojan prikaz uspona populiste u politici. Opšta mjesta, ali i reference na sadašnjost. Mogli bi ukinut one face i pravljenje facijalnih ekspresija u svakoj epizodi za nekoga. Mada traje 10 sekundi po epizodi, pa ako im je merak...  Bolja od Sezone 1.

Edited by milfisland
Link to comment

Odgledla Državnog službenika. Nije loše, onako zanimljivo je i drži pažnju. Jedino ne mogu da shvatim da nisu mogli da angažuju više statista, jbt, DB čine 4 šefa, direktor i 3 operativca. Pa makarstatisti  da zuje hodnicima. I kraj mi je totalno bzvz, čoveka su prekinuli u pola rečenice, odjavna špica i  ćao do , nadamo se, sledeće sezone.

Link to comment
On 8.9.2019. at 16:57, milfisland said:

3. Novine 2 sezona. Sasvim pristojan prikaz uspona populiste u politici. Opšta mjesta, ali i reference na sadašnjost. Mogli bi ukinut one face i pravljenje facijalnih ekspresija u svakoj epizodi za nekoga. Mada traje 10 sekundi po epizodi, pa ako im je merak...  Bolja od Sezone 1.

I meni se čini da su malo naučili nešto o televizijskom minutu. Sound i kamera odrađuju posao za montažu, pa im preglumljivanje više nije potrebno. Napreduju.

 

p.s. Naravno, svi su oni šalamala za Pejakovića i Meso, ali ostaje da vidimo kako će on da iznese drugu sezonu i da se ponese sa prevelikim očekivanjima.

Edited by April
Link to comment

Kad Arkadija spomenu ovo oko manjka statista u DS (koji jos nisam gledao), meni je to strasno smetalo kod Novina u 2. sezoni. Ona kampanja i skupovi kandidata za predsednike drzave, a ono 2-3 saradnika i jedno 30-ak penzosa pristalica. Ko da su kandidati za predsednika mesne zajednice. I uopste, 2. sezona je zestoko fejlovala time sto je akcenat bio na predsednickim kampanjama i zakulisnim radnjama, koje su traljavo uradjene, a ne na radu novinara sto bi valjda trebalo da bude okosnica serije. Generalno je premalo novinarskog rada u seriji.

Edited by Jimmy Kowalski
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...