Jump to content
IGNORED

Domaće serije i prepevi


Frank Pembleton

Recommended Posts

Ovaj "Uspeh" sam večeras pogledao. Svakako ne preporučujem. Prilično iritantno. Od recimo desetak likova koji su se pojavili, svi do jednog su u startu nadrkani. Kako počne dijalog krenu da se svađaju. Nasilje je u prvom planu. Deluje da je to malo isforsirano i kao da je to samo po sebi dovoljno da zainteresuje gledaoca. Mislim, sličan šablon se često fura u tim našim serijama. Mada, Uliks mi deluje kao prilično kul tip.

Link to comment
On 15.12.2018. at 13:21, mustang said:

odgledala prvih pet, ostatak cu ako se setim

 

bas prijatno iznenadjena sa ljubim, andjelom i sasom. jedini problem sa andjelom imam sto uzasno lici na klinku iz serije the americans, glumi kcer, pa se iznenadim kad progovori srpski.  

 

prva epizoda sa youtube imala je prevod na engleski sto mi je u momentima bilo potrebno jer nisam razumela sta pricaju (andjela i sasa), prebrzo. ono sto me je oduvek kod nas fasciniralo taj reciprotitet lepote i glasa. izgovor (beogradski) nam je uzasno grub, drzak, nasilan narocito medju zenskim svetom. kad lepotica progovori, a devojke su nam stvarno prelepe, al cim progovori bezi. 

 

cale od filipa i andjele me isto pozitivbo iznenandio. nikad coveka videla ali je uveo novinu...glumi sjajnog submisivnog muza. bas mi se svideo. zena mu, najbolji prikaz realnost srpske majke. toliko takvih nasih poznajem...omg! i ona je sjajna. 

 

u stvari cela ekipa je dobra i mozda su bas toliko dobri jer ih ne poznajem iz prethodnih stvari, nisu bjela, kojo, diklic i kompanija. ljubu sam prepoznala iz senki, fenomenalna promena. 

 

pisanje je moglo biti kompleksnije. bez veze je taj prazan prostor izmedju roditelja i filipa...niti da pitaju zasto, kako, kako je on...

 

nije logicno. svidja mi se odnos andjele i sase, mislim da emocije idu u dobrom pravcu. 

 

glumci su odlicni, pisanje slabije, muzika nije moj fazon (hipstersko folirantski bullshit zadnjih 10godina, pozelis da posle epizode cujes neki drum and base da ti produva telo), smeta mi izgled slike-prigusene boje. rezija dobra. i bice ovo lepa razglednica beograda za 20godina :) kako je nekada izgledalo...

 

 

drago mi je da postoji ovakva serija u svakom slucaju

 

bindz vocd ol 40 epizods. meri kristmas, bajd vej.

 

na kraju, imao sam problem sa filipom. koji je mu je qrac? nit znamo zasto je napustio kaliforniju, nit izgleda kao djak generacije, sav je pogubljen u vremenu i prostoru... Sa sestrom mu mogu da se solidarisem, moja kuma je doktor na filoloskom (doduse) i prosla je PAKAO da bi uopste prvo magisriralala, pa doktorilrala, pa imala mesto na faksu. Kapiram da ni filzofski nije nista bolji i da i tamo CK KPJ ima svoje pipke i dan danas, sasuili se dabogda. Ono sto ispada kao poruka serije je da Srbi ili jebu ili jedu i nista drugo. Ne znam, u moje vreme (1992) nije bas tako bilo da bukvalno svaki dan imamo ribu da deljemo... Svaka cast, kapa dole.

U svakom slucaju,  ovo ce biti zanimljivo svedocanstvo o Srbiji danas (koliko god tacno ili ne) bas ko sto je to Bolji zivot u smiraj balzenopocivse drzave ime da joj ne pominjemo pupupu...

Link to comment
4 hours ago, Њујоркер said:

 

bindz vocd ol 40 epizods. meri kristmas, bajd vej.

 

na kraju, imao sam problem sa filipom. koji je mu je qrac? nit znamo zasto je napustio kaliforniju, nit izgleda kao djak generacije, sav je pogubljen u vremenu i prostoru... Sa sestrom mu mogu da se solidarisem, moja kuma je doktor na filoloskom (doduse) i prosla je PAKAO da bi uopste prvo magisriralala, pa doktorilrala, pa imala mesto na faksu. Kapiram da ni filzofski nije nista bolji i da i tamo CK KPJ ima svoje pipke i dan danas, sasuili se dabogda. Ono sto ispada kao poruka serije je da Srbi ili jebu ili jedu i nista drugo. Ne znam, u moje vreme (1992) nije bas tako bilo da bukvalno svaki dan imamo ribu da deljemo... Svaka cast, kapa dole.

U svakom slucaju,  ovo ce biti zanimljivo svedocanstvo o Srbiji danas (koliko god tacno ili ne) bas ko sto je to Bolji zivot u smiraj balzenopocivse drzave ime da joj ne pominjemo pupupu...

I meni je zasmetalo kako su uspeli da NE UBACE neki flesbek Filipa da vidimo sta mu se desilo u amerikama...

Nije moralo da se snima na tajms skveru....

Link to comment

Ništa od Uspeha.

 

Zapravo, izbor trofejnog Tanovića je promašaj koji je porodio sve ostale promašaje - kao da današnju Zvezdu prepustiš Ljupku. On je prvo izabrao bulja ekipu iz hrvatskih sapunjara, a pravi majstori Uliks, Navojec i Jasna Žalica nisu bili dovoljni da spasu stvar. Na forumu se prati Tihana Lazović, to je baš ilustrativno: sve što ona zna kod Dalibora Matanića, kod Tanovića ne zna.

 

Oni su fino odgledali sve što čini HBO produkciju i uradili domaći. Samo što su tako sahranili priču koja uopšte nije nezanimljiva; bilo je toliko mogućnosti da se 4 ključna karaktera razviju u svim pravcima, pa i lica oko njih, ali uzalud. Tako je jedan pametan, drugi nesrećan, treća blazirana, četvrta neprilagođena itd. 

 

Umesto kopiranja sličnih projekata iz HBO familije po nižoj ceni, bolje bi im bilo da su malo gledali Tanhofera i Fadila Hadžića. Bolje bi razumeli gradivo.

Link to comment
4 minutes ago, April said:

Ništa od Uspeha.

 

Zapravo, izbor trofejnog Tanovića je promašaj koji je porodio sve ostale promašaje - kao da današnju Zvezdu prepustiš Ljupku. On je prvo izabrao bulja ekipu iz hrvatskih sapunjara, a pravi majstori Uliks, Navojec i Jasna Žalica nisu bili dovoljni da spasu stvar. Na forumu se prati Tihana Lazović, to je baš ilustrativno: sve što ona zna kod Dalibora Matanića, kod Tanovića ne zna.

 

Oni su fino odgledali sve što čini HBO produkciju i uradili domaći. Samo što su tako sahranili priču koja uopšte nije nezanimljiva; bilo je toliko mogućnosti da se 4 ključna karaktera razviju u svim pravcima, pa i lica oko njih, ali uzalud. Tako je jedan pametan, drugi nesrećan, treća blazirana, četvrta neprilagođena itd. 

 

Umesto kopiranja sličnih projekata iz HBO familije po nižoj ceni, bolje bi im bilo da su malo gledali Tanhofera i Fadila Hadžića. Bolje bi razumeli gradivo.

Pa meni je Tanovic klasicni "ajmo da skockamo nesto za fondove" autor....

Link to comment

Odgledao sinoc. Zaplet solidan, zanatski HBO klasika... mada su se likovi mogli kvalitetnije razvijati. rasplet naivan i pun rupa. Mini spojler, gdje nestade tata narko baron zbog koga je i nastala frka?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
 
on i bogdan su glumci, ovi ostali su statisti sa zadatkom...

Poenta je da je tata narko baron noseci stub cijelog zapleta i odjednom samo ispari iz serije.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...