Jump to content
IGNORED

During the war....


bigvlada

Recommended Posts

Amstrad CPC128, buržujski sa disketom...

 

Glavna zanimacija bila prebacivati igrice sa kasete na disketu, pošto je skoro svaki bajt memorije bio upotrebljen, pa igrice sa kasetaša CPC64 nisu radile na 128 bez petljanja... asembler, dobar deo instrukcija Z80 procesora znao napamet... 
 

Bio i neki fantastičan word procesor za tu mašinu, ne mogu da se setim, tu smo petljali po fontovima... 

 

Edited by braca
Link to comment
6 hours ago, CPP said:

spacer.png

 

 

Ijao, kako se zvao ovaj macak? :)

Ja sam sate i sate potrosio na Saboteur, Lords of Midnight, Match Point (jos uvek jedan od top 5 tenis igara na svim platformama ikada), Exploding Fist, Chuckie Egg...

Link to comment
Amstrad CPC128, buržujski sa disketom...
 
Glavna zanimacija bila prebacivati igrice sa kasete na disketu, pošto je skoro svaki bajt memorije bio upotrebljen, pa igrice sa kasetaša CPC64 nisu radile na 128 bez petljanja... asembler, dobar deo instrukcija Z80 procesora znao napamet... 
 
Bio i neki fantastičan word procesor za tu mašinu, ne mogu da se setim, tu smo petljali po fontovima... 
 
Ima i ja. Sa kolor monitorom
Plaćen 1750DM
Na njemu je radio cp/m
Link to comment

Da, CP/M i Turbo Pascal... 

 

Urbana legenda kaže da je CP/M bio prvi izbor IBM-a za PC, ali je vlasnik iz nekog razloga omašio sastanak, u prazninu uskočio mladi Bill Gates i ostalo je istorija...

 

Link to comment
25 minutes ago, Radoye said:

 

Ijao, kako se zvao ovaj macak? :)
 

 

Caesar the Cat. Bila prosta igra a zarazna.

 

I da, Match Point najbolji tenis ikad, posle stigla bolja grafika al' dzaba.

Edited by CPP
Link to comment
21 minutes ago, braca said:

Da, CP/M i Turbo Pascal... 

 

Urbana legenda kaže da je CP/M bio prvi izbor IBM-a za PC, ali je vlasnik iz nekog razloga omašio sastanak, u prazninu uskočio mladi Bill Gates i ostalo je istorija...

 

jel se sećaš one uvrnute sedmobitne komunikacije sa štampačem?

Link to comment

Ja sam neplanirano dobio ZX81 1984 godine. Nikada nisam uspeo da ga spojim sa kasetofonom, a igrice sam ukucavao svaki put. Pa sam išao u Radio klub Nikola Tesla na kurs bejzika. Želeo sam spekicu više nego bilo šta, a na kraju su mi moji doneli C=128 iz Minhena - specijalno su zbog toga išli.

 

Tu sam počeo da se zezam sa mašinskim programiranjem, ali su mi 91 kupili Amigu i onda je bio kraj sa programiranjem. Mislim da sam zbog Pirata konačno morao da počnem da nosim naočare.

 

Posle sam se još malo zamajavao sa Visual Basicom, već posle položenog pravosudnog. Čak imam negde i neki programčić za sabiranje radnog staža i tonu nekih makroa po acessovim bazama što sam pravio.

 

Ali programiranje mi je zauvek ostalo neostvaren plan, da ne kažem san...

Link to comment
  • 11 months later...
  • 3 months later...
1 hour ago, Jeremija said:

E, mislim da je ova u Bloku 70 bila u pitanju, ala sam tamo bacao pare, C64 je bio fina mašina, ali daleko od automata iz tog perioda...

 

To je bila Amiga 500 al samo za decu iz više-više srednje klase 

 

:violina:

Link to comment

Baš sad pričam mami, kako sam se od svih poklona ikada najviše obradovao Amigi 500 koju sam dobio negde u januaru 91. Pokvario sam vid, izmedju ostalog :)

 

Sad sam joj vratio tabletom koji ne ispušta iz ruku, uglavnom gledajući Netflix

  • Wub 1
Link to comment
6 minutes ago, Singer said:

 

To je bila Amiga 500 al samo za decu iz više-više srednje klase 

 

:violina:

 

 

Nije bila Amiga 500 toliko skupa, 880 maraka (bez dodatne memorije), ako se dobro sećam, kod mene je problem bio što roditelji nikako nisu voleli ni da koristim ni taj C64 što sam imao, često su ga sklanjali i zatvarali u ormar iako sam bio skroz odličan. :isuse:

 

 

Što je još iritantnije, nije im bilo teško da bace 1000dm na letovanje u Sutomoru (na koje mi se nije išlo), ali zato za AMIGU nije bilo...  :fantom:

 

Ali, bez brige, polako sam izmoljakao od rodbine, i kupio, pisao sam već o dogodovštinama prilikom same kupovine...

Link to comment
3 minutes ago, Jeremija said:

 

 

Nije bila Amiga 500 toliko skupa, 880 maraka (bez dodatne memorije), ako se dobro sećam, kod mene je problem bio što roditelji nikako nisu voleli ni da koristim ni taj C64 što sam imao, često su ga sklanjali i zatvarali u ormar iako sam bio skroz odličan. :isuse:

 

 

Što je još iritantnije, nije im bilo teško da bace 1000dm na letovanje u Sutomoru (na koje mi se nije išlo), ali zato za AMIGU nije bilo...  :fantom:

 

Ali, bez brige, polako sam izmoljakao od rodbine, i kupio, pisao sam već o dogodovštinama prilikom same kupovine...

 

Rekoh ja lepo... viša-viša srednja klasa :sleep:

 

Ako ne mogu roditelji, pomaže rodbina :fantom:

 

Link to comment

Ja sam igrice za amigu najviše voleo da kupujem od momka koji je živeo negde na početku Takovske. Sećam se da je njegova mama sa nama, “mušterijama”, razgovarala kao da smo njegovi drugari - ono nudila nam sok i bila baš prijatna. A prve igrice za c64 sam kupio od čoveka koji se preziva Tokin. Ne znam da li je moguće da je to onaj pisac bio. Vodio me otac jednog forumasa.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...