Jump to content
IGNORED

Kutak za Freelancere...


Recommended Posts

Najtuznije je sto masa pocetnika vrlo rado volontira(prakticno) za exposure (prvi feedback)

 

Njih i mogu da razumem, njihovo pravo (iako grese), al kad vidim oglase u fazonu ne placamo skoro nista ali cete dobiti 5 zvezdica... Kako bih rado takvima nanu naninu. 

Link to comment

Saceka me fantasticna ™ ponuda za intervju od klijent kakav se samo pozeleti moze. Potrosio je celih 38$ za 5 godina i sad bi video montazu za celih 40

 

2018-03-26_1326.png

 

I to je jos pozvao gomilu ljudi na intervju (takve uvek odbijam). Najludje je sto je 14 prihvatilo.

 

edit: najludji momenat je sto sam prvi koji ga je odbio. Bas mirise na dobru pricu...

Spoiler

Interviewing: 14

Invites Sent: 47

Unanswered Invites: 32

 

 

edit: kad vec pominjem moju omiljenu vrstu sto poziva pola Upworka na intervju. Ovog sam dva puta odbijao jer vise ne moze ni da povata koga je zvao. I sam oglas je horor film, ocigledno samo hoce da nadje sto jefrinjeg. Silikonska dolina(tn)

 

2018-03-26_1330.png

 

Vise od mesec dana zavlaci ljude.

Edited by katamaran
Link to comment
On 3/23/2018 at 10:54 PM, katamaran said:

a9037d7feabc33f1238037e4c25c59e0.jpg

 

+1 taman mislis vikend kad ono vidim da mi drugi klijent uvalio nesto za sutra. Tacnije rok nije odredjen al bas da ne radim nocas...

 

S jedne strane me smara jer sam sutra hteo na Adu a sa druge mlogo volim lovu. Moracu da smandrljam nocas ako mislim sutra do Ade :(

 

A bas mi se ne radi. Mozda dodjem sebi kad zveknem ljutu becku iz Makedonske.

 

edit: da je pameti moglo bi sutra uvece da se odradi al je ova prilicno nedostupna za poruke. Dopisujemo se preko Asane, pa dok vidi... Ne bih na svoju ruku da odlazem 24h al ne bi trebalo da bude problem. Samo da se udostoji da proveri mejl ili Up poruke.

Edited by katamaran
Link to comment

Pozvao me na intervju neki lik i navucem se na brojke (dosta potrosio, ok average pay, visok hire rate, samo jos jedan pored mene...) al sto mu vise gledam prethodne poslove, to vise zalim sto sam prihvatio. Svaki drugi ga optuzuje da je unresponsive. Nemam ja zivaca da radim sa takvim klijentima...

 

Osecam da ce me navuci pricom o lakoj lovi pa da cu posle da pizdim sto sam ga uzeo...

 

edit: vidi se po tudjim iskustvima da je neki tezak lik. Skoro sam siguran da cu ga odbiti. Solidan platisa, cesto mu trebaju stvari koje ja radim al mi uopste ne mirise na dobro.

Edited by katamaran
Link to comment

glavni posao: Ucim nesto novo a admin alat se raspada. Puce mi glava.

 

Ceo dan se preganjam sa jednim likom oko 5 jebenih dolara. Ja necu da mu spustim cenu iz principa a on propade da li ce da plati 5 dolara vise a izdaje/prodaje nekretnine. Na kraju popustio al jos ne salje ugovor. Ako ti ne odgovara moja cena, nadj drugog, uradi sam...

 

I jos me usput urnise jedno zensko celjade

 

 

 

Al ovaj sa 5 dolara je car. Mora da se cenjka. Proslu mi je spustio sa 150 na 125 i opet ga je vise izaslo nego da sam mu odradio na sat kako sam mu prvo i predlozio. Al navalio covek na fixed da ustedi...

 

edit: retko cudan lik, ako si vec pristao na moje uslove (mislim da je otplakao tih ekstra 5 dolara) sto odmah ne saljes ugovor? Sad nemam pojma da li da mu odradim dok ne uplati u escrow. Mirise bi da bi da me zajebe al necu dodatno da ga nerviram da mi ne da los feed iz inata...

 

Ako me zajebe teracu ga do Strazbura :)

 

edit: ma ne dam nista. I am forbidden to deliver work without contract. Hvala i dovidjenja...

 

Edited by katamaran
Link to comment
On 3/30/2018 at 22:46, katamaran said:

+1 taman mislis vikend kad ono vidim da mi drugi klijent uvalio nesto za sutra. Tacnije rok nije odredjen al bas da ne radim nocas...

 

Dopisujemo se preko Asane, pa dok vidi... Ne bih na svoju ruku da odlazem 24h al ne bi trebalo da bude problem. Samo da se udostoji da proveri mejl ili Up poruke.

Nasmejah se sad. Ovo ne mogu da odradim vec desetak dana jer je zena promenila yt pass desetak dana pre nego sto mi je uvalila task. Od te noci cekam da se udostoji i da mi da novi pass.

 

Veceras se odjednom pojavljuje muz na Asani (nisam imao jos kontakta sa covekom) i pita nju kako napreduje ovaj task. Jebala je cvorka :)

 

Bole nju uvo, zivi u Dubaiju, najmanje 2 online prodavnice, retko koji artikal ispod soma dolara. Bas je briga da baci pogled na asanu povremeno.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Ja sam se naslusao groznih prica al se srecom nisam previse opekao. Valjda sam dovoljno opreezan.

 

Najgora prica mi je bio lik koji me je navukao na ugovor pa posle nije hteo da me pusti pa sam morao sam da ga zatvaram. U startu sam mu rekao da cekam nesto drugo i da prihvatam samo kratku pricu (duza eventualno ako od onog sto cekam ne ispadne nista) 

 

I onda je sve krenulo sjajno i bajno dok ja nisam popizdeo na njegovu ideju da ustajem u 5 am svako jutro pa onda da cekam da li ce se bizMismen javiti da mi da nesto i da radim taj dan. Cim sam mu rekao da necemo tako da se igramo prestao je da mi daje posao.

 

Kazem nema frke, onda mi zatvori ugovor. Nece, odusevljen je sa mnom, ima me u planu za neko dobro mesto na sajtu na kom smo radili al je sad bas zauzet sa drugom ekipom na drugom projektu (klasicno zavlacenje)

 

Posle sam provalio po istoriji njegovih poslova da ima obicaj tako da zapolsjava ljude pa da im ne daje posao. Serator. Taj mi je bio skola da svakog sledeceg prostudiram uzduz i popreko.

 

A mirisalo je na dobru pricu. Par stotina hiljada dolara potroseno, fino placa po satu i na prvu loptu mi je i delovao kao ok lik. Bas smo pricali ko da se znamo sto godina dok se nismo razisli.

 

edit: ne znam da li da ga brisem sa profila. Svi drugi poslovi su mi 5.0 i vrhunski komentari klijenata, samo taj stoji bez feed-a i nervira me. Top rated sam(samim tim imam mogucnost da brisem jednom u tri meseca valjda), al nisam siguran da bi skroz nestao. Mislim da bi ostalo nesto tipa feedback removed sto je jos gore, delovalo bi kao da krijem nesto. 

Edited by katamaran
Link to comment

Ovaj me je recimo izludjivao sto se retko javlja i na kraju mi ostavi ovakav feed. I kako posle covek da bude ljut. Jos mi je pogresio nesto kod imena (greska koju cesto prave ljudi sa eng govornog podrucja) pa ceo feed zvuci uber cool

 

2018-04-24_0342.png

 

Hvalospev je potpuno nezasluzen. Minimalno mu radio, uopste ne znam cime sam mu se tolko dojmio.

 

A vise stranaca mi je reklo da mi ime zvuci totalno badass

 

Skoro me je jedna klijentkinja cimala da joj pojasnim znacenje imena i skroz se razocarala kad je shvatila da je potpuno non-badass. Skroz kontra od reci na koju njih asocira.

Edited by katamaran
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...