Jump to content
IGNORED

Kutak za Freelancere...


Recommended Posts

A jel ta "Digitalna zajednica", učestvovala u pravljenju tog nacrta?
Pošto sam gledao jednoga koji je zdušno branio ovaj zakon i kao on je bio iz digitalna zajednica ili digitalna srbija ili ko već...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Digitalna zajednica je formirana nakon objave predloga zakona na startit sajtu. To je bilo negde krajem septembra. Koliko sam upoznat, jos uvek nije zvanicno nigde registrovana kao neko udruzenje, ali mislim da se ide ka tome. Neki lik je predlozio peticiju sa konkretnim primedbama, pocelo je potpisivanje i shareovanje po mrezi, i tako se doslo do "udruzivanja". Koliko znam, postoji i Slack kanal.

 

Digitalna Srbija je organizacija koja je ucestvovala u izradi. Na njihovom sajtu moze se videti ko su osnivaci i clanovi.

Link to comment




 
Digitalna Srbija je organizacija koja je ucestvovala u izradi. Na njihovom sajtu moze se videti ko su osnivaci i clanovi.


Ok tako nešto i mislio...
Digitalna Srbija je Nordeus i ekipa, oni su stajali iza onog pokušaja sa ETF-om...




... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Ne postoji peticija za sada kao takva, postoji ta neka specifikacija "Digitalne Zajednice" koju mozes da podrzis svojim potpisom.

 

https://digitalnazajednica.org/

 

Uskoro ce biti formalno registrovano udruzenje pa ce valjda moci i da se uclani, trebalo bi da bude i plan aktivnosti i delanja. Na papiru deluje dobro, koliko ce moci da se postigne time bez da neko uprlja ruke ne znam. U Srbiji nazalost ne deluje da ce moci puno toga.

Link to comment
  • 1 month later...

Dap, kao sto se i ocekivalo, zakon je usvojen.

 

Primena pocinje 1.marta 2020 umesto 1. januara, tako da ce ljudi imati skoro 4 meseca za eventualno prilagodjavanje.

 

Koga zanima, sutra ova novoosnovana Digitalna Zajednica organizuje tribinu i radionicu na ovu temu. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...