Jump to content
IGNORED

Kutak za Freelancere...


Recommended Posts

...i za sve one koji se tako osecaju :)

Radio sam poslednjih meseci na jednom community sajtu za freelancere, pa bih voleo to da podelim sa PPP clanovima. Sajt se zove Freekomuna, sastoji se iz bloga i foruma, ima nas i na FB i na ostalim socijal mrezama. Cilj nam je jednostavno da okupimo sto vise freelancera bilo kojih profesija (dakle ne samo IT) radi upoznavanja, razmene iskustava i potencijalne saradnje. 

 

Recimo, ono sto je raspravljano ovde na forumu je jedna od tema koju pokusavam da pokrenem tamo. Pri tom svako ima razliciti pogled na stvari, drugacije iskustvo i misljenje, sto bi sigurno znacilo ljudima koji se interesuju na tu tematiku.

 

Bacite pogled, mozda vam bude interesantno i korisno, mozete da se prijavite, mozete da budete aktivni clan, pasivnih tihi spavac, a mozete i da preskocite u potpunosti, sve po volji :)

 

Inace, freelancer sam vec brdo godina, ako neko ima nekih pitanja tu sam naravno. Nisam znao gde da stavim ovu temu pa je zavrsila ovde posto su ITevci verovatno najbrojniji medju freelancerima, mada se cela prica odnosi i na druge profesije.

Link to comment
  • 1 year later...

Hejt za sve sajtove koji hoce da izbacuju notifikacije...

 

Ubedjen sam da mi je na jednom sajtu stigla poslovna poruka dok sam bio u treningu za drugi posao (pa nisam mogao da obratim paznju i odmah odgovorim) i sad nigde ne mogu da nadjem prokletinju. Mora da sam se istripovao posle neke fb notifikacije. Ima da mu ukinem tu privilegiju da mi iskace...

 

edit: mada mozda je i bolje. Ok kintica za ne previse posla al me boli glaaava..... I mi cigani imamo dusu.

 

edit 2: evo ga ponudjac. Sad sam u dilemi da li da junacki uteknem ili da ipak uzmem sljakicu (ako je uopste meni i ponudi jer imam i konkurenciju...)

 

Stoka sam alava, uzecu ga ako me bude hteo.

 

Mada vec danima uopste ne jurim tezgice jer se koncentrisem na nesto sto treba da bude dugorocni full time posao. Tezgice tek kad se tu uhodam.

Edited by katamaran
Link to comment

Ovaj car mi je danas ipak ponudio taj posao. Samo je zaboravio da napomene da je audiofajl cija transkripcija treba da se odradi na japanskom. Pojma nemam odakle mu ideja da znam japanski (on je mene cimnuo) a jos je i zaboravio da napomene jezik pa sam pretpostavio da je eng.

 

Mozda na kraju nase druzenje ispadne i korisno jer placa iznad proseka za transkripciju (generalno to ni ne radim) i daje dobre rokove (3 dana za pola sata audio fajla. To se odradi za sat-dva). Ponudih mu se za eng i nase jezike pa mozda ovo na kraju ispadne pocetak jednog divnog prijateljstva :)

 

Transkripcija generalno smara al sto ne uzeti neki ekstra dinar na brzaka kad je covek u raspolozenju.

Link to comment

@katamaran

 

mislim da si zreo za sopstvenu temu, dobra volja da se shvati vise nije dovoljna, pogubila sam sve konce i izgubila iz vida i kozu i vuka i coveka i kupusa :) ni camac ne znam u kojoj je vremenskoj zoni vise :D

 

 

Edited by darling
Link to comment

Ni sam sebe ne mogu da povatam vise. Kontao sam da je jasno.

 

Sjaj i beda frilensinga.

 

Valjda me drma adrenalin sto sam uhvatio zalet u poslednje vreme pa mi mnogo zanimljiva prica o tome. Ne znam ni sam sto skrabam. Valjda se relaksiram tako.

 

edit: ima bolje mesto na fejsu za te price al cu poceti da ga izbegavam jer je pocela da me spopada malo blesava zenska. Slatka al opicena ko trofazna struja.

Edited by katamaran
Link to comment
12 minutes ago, katamaran said:

edit: ima bolje mesto na fejsu za te price al cu poceti da ga izbegavam jer je pocela da me spopada malo blesava zenska. Slatka al opicena ko trofazna struja.

 

pa to je naša draga. 

Link to comment

Od ove cu morati da se krijem na netu. Sve ste osumnjicene dok ne dokazete svoju nevinost.

 

Sinoc taman da legnem (oko 5 am) spopade me i jedva pobegoh. Posle se ispalim i upalim vajber da vidim nesto pa me uhvati novi kobac.

 

I usput bas uzbudZen zbog novih momenata na poslu nisam mogao da zaspim pa sam ko zna kad uspeo. Sad sam happy, premoren, neispavan, sludjen i ko zna sta jos ne. 

 

btw neverovatan broj ljudi bleji po celu noc u poslednje vreme. Cak i neki od kojih nikad to ne bih ocekivao. Ja sam cesto nocobdija al bi mi valjalo da se unormalim.

Link to comment

katamaran (dobar nik inače, stabilan) ima luđenje uživo. Pustite ga na sport. Jedino što ne mogu da izvalim koliko ima godina. Slika vuče na zrele godine, a ponašanje na adolescenciju. :D

Link to comment

Sto se tice godina -

 

Spoiler

 

Nije lepo da sam lud a da to ne znam. Svakako nisam dovoljno lud da idem na Sport.

Edited by katamaran
Link to comment
57 minutes ago, katamaran said:

Valjda nekom bude i zanimljiv taj mali uvid u svet frilensinga. Ima zemske, ima sve al moze da se sagori samo tako...

 

I gde je link?

Link to comment

Ako vas stvarno zanima preko koje platforme radim

 

https://www.upwork.com/ab/find-work/

 

Muka je upasti, lako izbacuju (ako ne zaradjujes dovoljno il ne zabadas poslove), ima prevaranata, izrabljivaca, time wastera...

 

Al ima i fenomenalnih kombina. Posebno za nase uslove. Pocetak je uglavnom zeznut al ako dobro radis stize sve vise dobrih kombinacija. Top rated sam sa 100% JSS (procenat uspesnosti poslova) i detalj na koji sam posebno ponosan - 100% klijenata sa kojima sam radio bi me preporucilo. Samim tim mi sad nude sve i svasta pa mogu da glumim seosku mladu. Trenutno mi je prioritet broj jedan full tajm posao za jednu kompaniju (trebalo bi da bude dugorocno, ljudi im ostaju godinama i lepo placaju) a tezgice onako usput. U poslednje vreme ni ne jurim al tesko odolim kad mi sami ponude pa se preforsiram.

 

edit: jedna od muka je konkurencija iz Bangladesa, Pakistana... koja radi za kikiriki ali ih mnogi poslodavci ne vole jer su retko dobri radnici. Ako covek dokaze da znada radi i da dobro radi moze da izvuce kintu. Jos ako je neko strucan.... Upoznao sam web dizajnera iz kikinde koji uzima 30$ na sat. Mislim da je sad i digao cenu. Uopste sam upoznao galeriju likova, startup milionere, Jogija, Nigerijca za kog i danas nisam nacisto da li je prevarant...

 

edit 2: cudan je frilensing. Ima i dobrih i losih strana i gomila ljudi se jednostavno ne snadje. Al pruza i neverovatne prilike koje bi ovde mogao da gledas samo na filmu. Ne ide mi se preko da radim al mi je kul da odavde radim za strendzere.

 

edit 3: kad pominjem satnice jedna od zanimljivijih je bila od jednog lika sto radi kopirajting - 100 na sat...

Taj je hteo da me zaposli za nesto pa je pilicario ko najveci slepac pa sam ga otkacio. Skoro je neka devojka iz Spanije uzela slicnu satnicu nekim Arapima koji lansiraju neku kriptovalutu za moderisanje njihovog telegram ceta. Uopste poznavanje kriptovaluta moze lepo da se naplati sada.

 

edit 4: Ja nisam ta kategorija al sam zadovoljan zaradom.

 

edit 5: i ne verujte medijima (svako malo izadje neki tekst sa poluinformacijama) da je sve med i mleko. Hleb je to sa sedam kora.

Edited by katamaran
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...