Jump to content
IGNORED

"Vitezovi beogradskog asfalta" na filmu


kobni zelaya

Recommended Posts

Ne, to ti učitavaš, Gaga je samo glumac koji igra u filmu, kao što igra i u reklami za kafu.

 

Pa to nije isto.

 

Ti ne kritikujes film da je prosto zanatski los (a jeste), vec da promovise lose stvari, a Gaga je glavni lik u takvom filmu. Ako stvari koje ucitavas na konto filma stoje, Gaga onda svesno glorifikuje kriminalce, jer je pristao da ucestvuje u takvom projektu. 

Link to comment
  • Replies 263
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kobni zelaya

    31

  • namenski

    30

  • kud u maglu Simoviću

    13

  • Bright Billy

    12

Promasio si poentu i film. O tome je reci u Mlad i zdrav kao ruza...

Nisam, ni malo, govorim o Monci.

I, da ne bude zabune: Zelaya je u pravu sto se Nikolica i njegove uloge u tom filmu tice.

 

Gaga je samo glumac koji igra u filmu, kao što igra i u reklami za kafu.

 

+1

Link to comment

Pa to nije isto.

 

Ti ne kritikujes film da je prosto zanatski los (a jeste), vec da promovise lose stvari, a Gaga je glavni lik u takvom filmu. Ako stvari koje ucitavas na konto filma stoje, Gaga onda svesno glorifikuje kriminalce, jer je pristao da ucestvuje u takvom projektu. 

 

To je tvoja fantazija. Postaješ dosadan, usput.

Link to comment

Nisam, ni malo, govorim o Monci.

I, da ne bude zabune: Zelaya je u pravu sto se Nikolica i njegove uloge u tom filmu tice.

 

+1

Jesi, jesi promasio si zestoko. Bolje pogledaj Mlad i zdrav kao ruza a Monca nema taj kapacitet i tu poentu.

Link to comment

To je tvoja fantazija. Postaješ dosadan, usput.

 

Nije to moja fantazija, to proistice iz onoga sto si pisao. A da ne bi ispalo da pljujes po Gagi, onda se nevesto branis.

 

No dobro, da ti ne dosadjujem vise..

Link to comment

 

I, da ne bude zabune: Zelaya je u pravu sto se Nikolica i njegove uloge u tom filmu tice.

 

 

 

Glavnu ulogu na filmu a budžeta za naše uslove bi retko koji glumac odbio. Gaga je profesionalno odradio svoje i to je sve. Nije glumac kriv što je scenario retardiran.

Link to comment

Nije to moja fantazija, to proistice iz onoga sto si pisao. A da ne bi ispalo da pljujes po Gagi, onda se nevesto branis.

 

No dobro, da ti ne dosadjujem vise..

 

Ali ipak dosađuješ. Ne treba mi prevodilac da znam šta sam napisao. Toliko o tome.

Link to comment

sta su korijeni tog talasa divljenja krimimalcima?

Ko ce ga znati, cudna je ovo zemlja bila, mislim opcenito na ex-Ju, mada je sindrom divljenja kriminalcima bio upadljivo manji u jednoj Sloveniji, pa i Hrvatskoj, nego istocnije.

Izmedju ostalog i stalna, neprekidna egzistencijalna nesigurnost: ovde poslednjih 100 godina nije bilo sanse da se neko porodicno blagostanje/bogatstvo stvaraju generacijama. Moralo je na brzinu i ostro, bez milosti, i to je morao da uradi 1 covek, sto vise za zivota.

Taj je, ma kako ugledan gazda/bogatas postao, morao u pocetku da bude - zver.

I u vecini slucajeva je i bio.

Ali mislim da je moderno divljenje doslo sa relativnim blagostanjem od 60-ih pa do kraja, kad je nastajucoj srednjoj i visoj klasi trebao bezbolan odusak za neke neizivljene frustracije.

Uloga filma u formiranju ex-Yu urbane kulture jos nije dovoljno (pr)ocenjena: strani filmovi su se prikazivali bez cenzure, Do poslednjeh daha na primer, i to u jednom drustvu koje se ne samo deklarativno zalagalo za sasvim druge vrednosti, pa je mozda taj rezon bio i jedan od oblika pre pobune generacija, nego pobune protiv sistema, kako bi neki to danas voleli da prikazu.

Posle su dosle pricm ti pricu price o kodeksima, kriminalcima kao zestokim momcima, taj rad: ipak je istina da su centri tadasnjeg kriminala, Beograd, Sarajevo i Cetinje, operisali skoro iskljucivo napolju, od obicnog saniranja, do ozbiljnijih zahvata, ali je istina i da je svima prijalo kad tadasnja stampa uzme da objavljuje do u detalje price o tome kako 'tamo negde, u velikom svetu, nasi momci haraju i svasta rade zvezdama i politicarima' - mislim na takozvanu aferu Markovic...

Link to comment

Jesi, jesi promasio si zestoko. Bolje pogledaj Mlad i zdrav kao ruza a Monca nema taj kapacitet i tu poentu.

Ma ko bre govori o kapacitetu i poenti?

Govorim o 1 sranju od filma koji je samo odslikao nadolazecu plimu glorifikacije kriminalaca i koju je Prelevic okitio pripadajucim elementima urbanog folklora kao sto je, na primer, stavljanje leda u viski, sakom, sve u svemu - шио ми га Ђура...

Link to comment

^^zvuci logicno.

dodatno, osim kriminala kao otpora kolektivizmu, makar generacijski, tu je i kriminal kao prekursor preduzetnistva u etatistickoj privredi :D

Edited by morgana
Link to comment

Glavnu ulogu na filmu a budžeta za naše uslove bi retko koji glumac odbio. Gaga je profesionalno odradio svoje i to je sve. Nije glumac kriv što je scenario retardiran.

Ma to ni jednog trenutka nisam doveo u pitanje.

Jednostavno se namestilo kao tema, nadovezalo.

Link to comment

^^zvuci logicno.

dodatno, osim kriminala kao otpora kolektivizmu, makar generacijski, tu je i kriminal kao prekursor preduzetnistva u etatistickoj privredi :D

Ne petljati ovde etatizme, socijalizme i ostale -izme: jednostavno, ni jedna jedina generacija u poslednjih 200 godina nije imala dovoljno vremena da stice polako i natenane.

Od crnogorskih glavara i privrede zasnovane na pljacki kao privrednoj grani, do srpskih prvobitnih kapitalista pocev - ako se bas hoce - od kneza Milosa licno.

Onako na preskok, zaboravlja se uloga pre svega americkih filmova, vesterna pre svega, koji su ovde doneli obrazac suprotstavljanja nepravdi cak i pre svega od strane pojedinca, price o novinarima koji se bore za pravdu po svaku cenu, ali i o pokvarenim i korimpiranim politicarima: na tim filmovima su odrastale i dobrim delom su se formirale generacije.

Link to comment

Meni prosto loš film. Naivan, sklepan na brzinu plus je estetika ogavna. Nekako mi se čini da su ga i glumci baš "odradili" kao tezgu. Mogao je biti mnogo bolji izbor za oproštaj RTS-a od Dragana Nikolića.

 

Ova učitavanja ostavljam kolegama forumašima, ja se nikad nisam ložio na tu prelevštinu pa ne mogu da kažem ništa konkretno o tome.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...