Jump to content
Sign in to follow this  
Ros

EL Top 16, 9. kolo Fenerbahce - Crvena Zvezda, petak 19,30h

Recommended Posts

Dankan Ajdaho

S obzirom da smo otišli u debeli minus nakon njegovog izlaska, a gde je glavni egzekutor bio upravo Datome, ne vidim kako je to moguće, no ako ti to kažeš mora biti da je tako.

Joe D

u pravu si, mislio sam da je kasnije izasao. mada, nije datome davao poene ni drugima koji su ga cuvali do tog trenutka, a dangubic svakako nije igrao dobro kad je izveden, kao ni ekipa generalno. a jeste bilo i par krajnje sumnjivih sudijskih odluka tad

u svakom slucaju, on i jovic su na svu odlicnu odbranu bili potpuno neupotrebljivi napred. kad su izasli mi smo tek uspeli da napravimo razliku u prvom poluvremenu.

Edited by Joe D

Weenie Pooh

Jović je takođe par puta ispao u odbrani Jaka Blažič style.

Dankan Ajdaho

Joviću nije za zameriti, daleko je od pune fizičke spremnosti. A on bukvalno samo ako je potpuno spreman pruža što treba, prvenstveno u odbrani. Ispadnja su krenula u drugom poluvremenu, kad je već crkao. Bilo je vidno. Ostaje nam da se pomolimo da će ostati relativno zdrav u ostatku sezone, u suprotnom smo najebali.

nemoderisani

a šta je sa Jovićem uopšte? koja je povreda u pitanju, neka hronična ili svaki put nešto drugo?

Dankan Ajdaho

Njegov osnovni problem je neki oblik diskus hernije, koliko mi je poznato. Zato radi specijalne vežbe, posebno se zagreva, dobar deo prošle sezone je prespavao na podu...

S druge strane, moj odokativni™ utisak je da mu telo jednostavno nije za vrhunskog sportistu, jer sem diskusa, od kako je kod nas pucao mu je mišić, više puta povrede zglobova, čovek je bukvalno staklen.

Tako da njemu kako god okreneš više odgovara uloga drugog pleja i manja minutaža, jer čim se preoptereti, kod njega nešto strada.

Zbog toga i imamo ogroman problem, jer ona najveća opterećenja tek čekaju, tu će tek da bude raubovan, i samo nekom potpuno ludačkom srećom i spletom sretnih okolnosti može da nam se desi da ga povrede mimoiđu u tom periodu.

A ako se ipak povredi, i ne bude mogao da igra kraći ili duži period, onda smo ga stvarno najebali ko žuti. Vasa nije u stanju da isporuči što i on, niti može da drži intenzitet igre čitav meč. O Rebiću valjda ne treba ni trošiti reči. A igra sa sekundarnim organizatorom ne verujem da će nam doneti neki boljitak.

PS

Videli smo protiv Partizana u kupu kako to otprilike izgleda.

Edited by Dankan Ajdaho

Joe D

pa vise se povredjivao dok je bio drugi plej

pbg12345

laki brate, gde ti ode :D

ali kad pomenu micica, meni je utisak sasvim suprotan. od kako je dosao vidno je napredovao, odnosno verovatno pre svega dobio na samopouzdanju sto je uz upoznavanje ekipe dovelo do tog napretka u njegovoj igri.

on je pojedinacno daleko opasniji po protivnicki kos od jovica, odbranu nikad nece igrati kao ovaj, ali generalno napadacki mi bi sa njim u odnosu na jovica mozemo izgledati samo bolje.

povrede i jako mala minutaza unazad godinu i po je ostavila traga, ali vec po dolasku u nekim elementima igre on je bio ispred jovica. pre svega kontrola lopte, reakcije pod pritiskom i slicno

ja bih itekako voleo da on nama ostane i sledece sezone

Cane Vukic Prebranac

Мени и даље остаје непознаница зашто Кари није форсирао Мицића

yolo

laki brate, gde ti ode :D

ali kad pomenu micica, meni je utisak sasvim suprotan. od kako je dosao vidno je napredovao, odnosno verovatno pre svega dobio na samopouzdanju sto je uz upoznavanje ekipe dovelo do tog napretka u njegovoj igri.

on je pojedinacno daleko opasniji po protivnicki kos od jovica, odbranu nikad nece igrati kao ovaj, ali generalno napadacki mi bi sa njim u odnosu na jovica mozemo izgledati samo bolje.

povrede i jako mala minutaza unazad godinu i po je ostavila traga, ali vec po dolasku u nekim elementima igre on je bio ispred jovica. pre svega kontrola lopte, reakcije pod pritiskom i slicno

ja bih itekako voleo da on nama ostane i sledece sezone

sve +1

micko je odigrao par utakmica posle jovicevog ispadanja vrhunski, narocito u realizaciji. plus sto nema joviceve zabagovane momente da drka loptu do 3 sekunde pred kraj napada i onda pokusava nemoguce, ekonomija vremena u napadu mu je bolja od jovarine sem kada ovog sere kao protiv bajerna tamo

Timmi

pa vise se povredjivao dok je bio drugi plej

zato sto je fizicki napredovao i unapredio tijelo. ako bi nastavio da radi, vjerujem da bi postao jako pouzdan po tom pitanju. dovljno je pogledati stepha curryja koji je drasticnim fizickim napretkom od vjerovatno najfragilnijeg igraca u nba postao jedan od naizdrzvljivijih i najspremnijih. usput je postao najbolji kosarkas na svijetu.

nego, neko napisa da je radonja sredio rotaciju. ne vidim kako se moze nazvati sredjenom rotacijom kad po pravilu pocetak druge cetvrtine igra petorka micic, guduric, lazic, simonovic, stimac, koji je ne mogu brzo da trce, visoko da skacu, brane bilo sta, uhvate defanzivni skok. kombinacija stimac - simonovic pod kosem je defanzivno najpogubnija koju mozes da smislis, sto nas dovodi do logicnog pitanja sto stimac svoje minute ne bi provodio uvijek s millerom na terenu. defanzivni skok bi se drasticno popravio, jer jedan moze dobro da gradi, drugi visoko da uhvati loptu, zastita obruca bi postojala jer miller za razliku od simona moze da blokira i promijeni neki sut dok stimac gleda u beka koji prolazi kraj njega, u napadu bi uvijek imali jednu od dvije glavne napadacke opcije (miller i zirbes)... ne vidim zasto jedan od millera i zirbesa, a uvijek bar jedan ima problema s faulovima, ne bi izasao iz igre sredinom prve cetvrtine i poslije igrao citavu drugu.