Jump to content
IGNORED

Komedija


Duci Simonovic

Recommended Posts

Uf Apulej, bljuc. obožavam Sokrata. On je filozofirao sa običnim narodom. Dok je šetao Agorom on je razgovarao sa lučkim radnicima, tesarima sa običnim prolaznicima i što je najvažnije sa prodavcima ribe i ribarima... svašta je tu naučio, čak i da 'vata somove  na bućku, znaš kakve je lovio kapitalce!

Link to comment

Aludirao sam na naslov dela "Zlatni magarac"...

 

Valjda ti je sada jasno što si zlatan, i mani sadržaj dela i ostalo, fokusiraj se samo na naslov...

Edited by Ajant23
Link to comment

Smešan si zato što ponavljaš jaku provalu...

 

To je valjda tvoje shvatanje sopstvenog topica, pa hajde da vidim kuda ćeš ga razviti. Obzirom da je do sada, počev od prvog posta, ceo topic promašaj i uvreda za ovaj PDF, pa možda ipak imaš viziju kako da ga razviješ...

Link to comment
  • 3 weeks later...

Evo da ti citiram ovo ovde da bude skupa sa još kojim tvojim briljantnim postom:

 

To se od tebe i tebi sličnih očekuje. Neko ko veliča O. Rasela i neko ko broji svaki cent na blagajnama, ne može da razume umetnički film.

Da je samo snimio "The Fire Within" iz 1963 ostao bi upamćen kao jedan od stožera francuskog Novog talasa, iako on to zvanično nije bio.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Na onoj sramnoj Vlajčićevoj listi filmova koje treba pogledati, prepuna opštih™ filmova i puno brljotina u smislu da su se neki filmovi ponavljali na više mesta; npr uzeću primer "All about Eve" koji je dupliran ( i ovde je bilo reči o tome) jedan komedijaš je onako lakonski izjavio da je umesto duplog "verovatno trebalo da stoji" A Letter to Tree Wifes, i na prvi pogled sam i mogao da se složim dok nisam pogledao Mankevicev: People Will Talk (1951)

Već sam ti bukvalno nacrtao kako da čitaš tu listu i samo zato si ove gluposti ponovio kao da me komično provociraš. Možemo slobodno da nastavimo ovde ovu potragu za tvojim humorom...

 

Inače, obraćaj mi se lično, a ne tako jadno i ljigavo kao još neki na forumu...

Link to comment
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

Tri vrhunska:

 

# Preparez Vos Mouchoirs 1978

 

 

# Beau Pere 1981

 

# Les Valseuses 1974

 

 

Sva tri uglavnom crna komedija, nešto oko neuobičajenog seksa, radnja koja ne znaš kud će da ode, odlični depardje i dewaere...

Link to comment

We All Loved Each Other So Much (1974)

 

Etore Skola je režirao ovu komediju, u čast De Sike, a veoma podseća na francuski Žil i Džim.

Priča o tri bliska prijatelja, ispričana kroz složene flešbekove, prožeta snimcima neorealizma,

velikih italijanskih reditelja, kao što su; Antonioni, Roselini, Viskonti, De Sika, sjajno uklopljeno u priču.

Dobro vozi™ i kao sentimentalna melodrama ali komedija preovladava, posebno na setu Felinijevog

filma; Sladak život  :Hail:  Preporuka!

 

vlcsnap-2010-07-08-23h06m59s6.png

Link to comment

i kao sentimentalna melodrama ali komedija preovladava

Napisao si malo više rečenica o jednom filmu na ovom topicu™ i već si zagazio u teške blesavosti sasvim u skladu sa naslovom...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...