Jump to content
IGNORED

Permanentna kriza domaće ekonomije


Lord Protector

Recommended Posts

  • Replies 2.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Tribun_Populi

    485

  • Luther

    345

  • Prospero

    230

  • Lord Protector

    215

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 hour ago, mraki said:

Hvala na pojašnjenju @Ayatollah

Phoenix kaže da je i Betty njihov koncept.

My bad, i to je Phoenix-ovo, s tim što sam bio siguran da je u pitanju jedna vrsta franšize (koncept, kako to oni zovu). Prezupčio sam od KomBank ovih dana, još uvek sam na poslu. Valjda će izveštaj da ode u petak, da se oporavimo malo...

Link to comment
6 hours ago, gospa buba said:

benu ima laboratoriju i prave stvari na upit. neko je pomenuo da nema, ima.

sent from bubamoto
 

To biK bio ja.

Gde god sam kod njih trazio nesto sto nema u flasici da mi smuckaju, bilo je "imamo samo ovo sto nam posalju''. Verovatno mozes da trazis iz centrale, ali meni apoteka u kojoj nemas farmaceuta muckoja iza zavese, i nije apoteka, nego trgovina lekovima na malo.

Link to comment
1 hour ago, Frank Pembleton said:

E kad smo kod farmacije, ako može odgovor, zašto su oni sada Ivančić i SIN?
Šta se desilo sa drugim sinom?



... Shiit has hit the fan...
 

pa zar vazda nije bilo iv i sin? u jednini ? :unsure:

ili je moje pamćenje otišlo u nepovrat, a što ne bi bilo ništa čudno, ali ovo je stvar zvučanja a ne pamćenja doduše

Link to comment

sa ekapije, tekst iz 2007.

 

Quote

Dr Nada Milovanović-Ivančić suosnivač je apotekarske ustanove „Ivančić i sin“ i preduzeća „Ivančić i sinovi“ d.o.o. Još pre svoje tridesete godine, nekoliko godina po završetku Medicinskog fakulteta na Univerzitetu u Beogradu, upustila se u privatan biznis. Kao mlad lekar, 1991. godine otvorila je apoteku na Čukaričkoj padini sa troje zaposlenih. Sada je na čelu Apotekarske ustanove „Ivančić i sin”, koja u svom sastavu ima tri apoteke i zamenik je direktora preduzeća „Ivančić i sinovi”, koje se bavi proizvodnjom lekova i dijetetskih proizvoda.

 

Link to comment
1 hour ago, Frank Pembleton said:

E kad smo kod farmacije, ako može odgovor, zašto su oni sada Ivančić i SIN?
Šta se desilo sa drugim sinom?



... Shiit has hit the fan...
 

Hemofarm je kupio Ivančić i sinovi i koriste i dalje to ime, a Ivančići valjda za svoj biznis sad koriste samo jednog sina u imenu...:rolleyes:

Mislim da su isto (samo) apoteke u pitanju, možda je tu i ranije bio samo jedan sin. :unsure:

Edited by mraki
Link to comment
14 hours ago, placenik said:

To biK bio ja.

Gde god sam kod njih trazio nesto sto nema u flasici da mi smuckaju, bilo je "imamo samo ovo sto nam posalju''. Verovatno mozes da trazis iz centrale, ali meni apoteka u kojoj nemas farmaceuta muckoja iza zavese, i nije apoteka, nego trgovina lekovima na malo.

U tom smislu i šire asortiman, mogli bi da prodaju ceđenu limunadu kao univerzalni lek.

Link to comment
11 hours ago, mraki said:

Hemofarm je kupio Ivančić i sinovi i koriste i dalje to ime, a Ivančići valjda za svoj biznis sad koriste samo jednog sina u imenu...:rolleyes:

Mislim da su isto (samo) apoteke u pitanju, možda je tu i ranije bio samo jedan sin. :unsure:

 

Još pre 12 godina su postojale dve firme, apotekarska ustanova „Ivančić i sin“ i preduzeće „Ivančić i sinovi“ d.o.o. 

Ono što smo zapamtili su bile reklame lekova i dijetetskih proizvoda koje su pravili  "ivančić i sinovi" d.o.o, a niko nije obraćao pažnju što se apoteka zove malo drugačije. Verovatno dve firme (apotekarska ustanova, i d.o.o.) nisu po zakonu smele da imaju isto ime, pa su se zato vlasnici dosetili da daju skoro ista ali ipak različita imena. 

 

Link to comment
 
Još pre 12 godina su postojale dve firme, apotekarska ustanova „Ivančić i sin“ i preduzeće „Ivančić i sinovi“ d.o.o. 
Ono što smo zapamtili su bile reklame lekova i dijetetskih proizvoda koje su pravili  "ivančić i sinovi" d.o.o, a niko nije obraćao pažnju što se apoteka zove malo drugačije. Verovatno dve firme (apotekarska ustanova, i d.o.o.) nisu po zakonu smele da imaju isto ime, pa su se zato vlasnici dosetili da daju skoro ista ali ipak različita imena. 
 
Ja se ne sećam ni jednog prodajnog objekta Ivančić i sin...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
22 minutes ago, Frank Pembleton said:

Ja se ne sećam ni jednog prodajnog objekta Ivančić i sin...

 

Ne sećam se naravno ni ja (*), ali guglao sam, podesio custom range na 2006-2008 godinu, i dobio više pogodaka gde se navodi "apoteka ivančić i sin" (neki forum iz tog vremena gde pišu kako u toj apoteci ima nekog leka, pa nečiji cv iz tog vremena...) Uostalom, onaj prvi link je se ekapije iz 2007, lepo piše da su ivančić i sin apoteke, a "ivančić i sinovi" je d.o.o.

 

(*) koliko ima stvari što zuje zuje prozuje a posle niko živi ne zna da li je bilo ovako ili onako. Recimo ja se ne sećam niti mogu da nađem kako je izgledala kravica (mleko) pre Mire Marković, da li je zaista imala cvet kao što kaže legenda.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...