Jump to content
IGNORED

Permanentna kriza domaće ekonomije


Lord Protector

Recommended Posts

  • Replies 2.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Tribun_Populi

    485

  • Luther

    345

  • Prospero

    230

  • Lord Protector

    215

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 3 weeks later...

Ne znam gde drugačije da pitam, ko stoji iza ovih lanaca (partnerstava, franšizinga ili čega već) apoteka koji su ovako brzo preuzeli tržište i čini mi se znatno podigli cene proizvoda?

 

Edited by mraki
Link to comment

Nemačka franšiza preko nekog domaćeg biznismena, ili su baš direktno Nemci?

Benu, Beti, Dr Max... primetih da su se maltene preko noći svi grupisali pod nekoliko brendova, i da su cene baš ozbiljno skočile...

Link to comment
Nemačka franšiza preko nekog domaćeg biznismena, ili su baš direktno Nemci?
Benu, Beti, Dr Max... primetih da su se maltene preko noći svi grupisali pod nekoliko brendova, i da su cene baš ozbiljno skočile...
Kršenković apoteke su za Mileta...
Povoljni vrlo...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Švabe upucavaju ogromne pare u logistiku pretendujući na monopol. Imaju spejs šatl skladište lekova u Šimanovcima i prave još jedno, ne verujem da još neko ima ovakve uslove za skladištenje. A lancima polako i sigurno guše sitne lance apoteka i pojedince.

Link to comment
Benu su svabe. Kupovali su i preuzimali apoteke redom. Ja ih mrzim jer nemaju laboratoriju, samo upakovane  stvari, ne mozes nista custom da dobijes
Vidim da ovde u blokovima nadiru nenormalno...
Ali nije im baš neka snabdevenost ima dosta stvari koje nemaju u odnosu na ove manje apoteke...
I skuplji su...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
7 hours ago, Frank Pembleton said:

Vidim da ovde u blokovima nadiru nenormalno...
Ali nije im baš neka snabdevenost ima dosta stvari koje nemaju u odnosu na ove manje apoteke...
I skuplji su...

Jako su agresivni to da, napali su ceo region. Strategija im je preuzimanje postojećih (i razrađenih) apoteka, 2017 su preuzeli nešto tipa 300-400 objekata u Srbiji.

Link to comment
19 hours ago, mraki said:

Nemačka franšiza preko nekog domaćeg biznismena, ili su baš direktno Nemci?

Benu, Beti, Dr Max... primetih da su se maltene preko noći svi grupisali pod nekoliko brendova, i da su cene baš ozbiljno skočile...

Benu je Phoenix-ova maloprodaja. Phoenix Pharma je najveća domaća veledrogerija i lokalna ispostava Phoenix Pharmhandel, najveće nemačke veledrogerije i druge veledrogerije u Evropi.

Dr.Max je Pentin lanac apoteka, nastao kada je Penta Investments kupio Farmaneu. Prilično je poznat lanac apoteka u Centralnoj Evropi, mislim da je čak i najveći u Češkoj i Slovačkoj, ili među najvećim svakako. Sama Penta Investments je investiciona firma koja se bavi svim i svačim, od apoteka do elektronskog plaćanja.

Beti nije entitet, već je u pitanju Farmalogistova franšiza, o čijem korišćenju oni zaključuju ugovor sa pojedinačnim apotekama. Farmalogist je druga najveća veledrogerija u Srbiji, posle Phoenix Pharme.

 

Btw, grupisanje je samo prirodna posledica razvoja apotekarskog tržišta, individualnim apotekama će biti sve teže da prate velike po cenama. Ipak, glavni zalogaj će biti koncesija Apoteke Beograd, koja će se desiti pre ili kasnije svakako, jer je to ubedljivo najveći lanac u zemlji po obim trgovanja.

Link to comment
8 hours ago, Frank Pembleton said:

Vidim da ovde u blokovima nadiru nenormalno...
Ali nije im baš neka snabdevenost ima dosta stvari koje nemaju u odnosu na ove manje apoteke...
I skuplji su...

To je zato što oni guraju proizvode na kojima Phoenix Pharma ima najveću maržu, a to je opet vezno za uslove pod kojima Phoenix Pharma nabavlja te proizvode od različitih proizvođača. Drugim rečima, Phoenix forsira OTC asortiman i suplemente u odnosu na lekove na recept (Rx), a i tu daje prevagu onim paralelama na kojima više zarađuje kao grupa, dok one na kojima manje zarađuje sklanja sa strane. Manje apoteke nemaju taj problem, jer mogu da nabavljaju od različitih dobavljača i formiraju cenu u skladu sa individualnim inputom, tj. nisu vezani pupčanom vrpcom za jednu veledrogeriju i uslove pod kojima ona nabavlja.

Link to comment
9 hours ago, Frank Pembleton said:

Vidim da ovde u blokovima nadiru nenormalno...
Ali nije im baš neka snabdevenost ima dosta stvari koje nemaju u odnosu na ove manje apoteke...
I skuplji su...



... Shiit has hit the fan...
 

Ja bas imam suprotna iskustva. Imali su neke lekove koja konkurencija  nema(a oko pijace u 44.ih ima bas bas). Imaju dobru organizaciju narucivanja, pa ako nemaju u toj apoteci odmah narucuju iz neke koja ima.

Za cene ne znam :(.

e sad, mozda sam ja bas trazio Phoenixove lekove , nemam pojma

Link to comment
Ja bas imam suprotna iskustva. Imali su neke lekove koja konkurencija  nema(a oko pijace u 44.ih ima bas bas). Imaju dobru organizaciju narucivanja, pa ako nemaju u toj apoteci odmah narucuju iz neke koja ima.
Za cene ne znam :(.
e sad, mozda sam ja bas trazio Phoenixove lekove , nemam pojma
Jesi video ono kod pijace u 44om? Kod Robne Kuće

Idu redom lokali

Benu
Benu
Galen
Benu.

Od 4 lokala u redu a 3 Benu

Pa onda sa druge strane pijace još 2 Benu apoteke...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...