Jump to content
IGNORED

BrExit?


jms_uk

Recommended Posts

5 minutes ago, precog said:

moraju da slave da bi ubedili i sebe da su ucinili dobru stvar.

 

kul. videcemo kako ce da slave blagostanje dogodine u ovo vreme. 

 

cenim da za max pet godina nece biti nikog ko je glasao za bregzit. kao sto sad ne mozes da nadjes nikog ko je ikad glasao za megi. 

Link to comment
13 hours ago, Indy said:

Ovo otprilike sumira tu epohalnu glupost znanu kao bregzit

 

 

 

 

 

Kakva glupost. Bob i Sue iz Waitrose-a su glasali za remain.

 

Pre ce biti da su oni iz Aldija, Lidla i Tesca glasali za Leave.

Link to comment
12 minutes ago, 3opge said:

sad kad pocnu da se odvajaju Skotcke, Velsovi i ostale pizdunije i kurcovije zajebace exYu.

 

 

Možda samo NI.

Vels nema šanse, a verujem i da Škotska ostaje uprkos brexitu.

Link to comment

khm... i ja sam mislio da ce skoti jedva docekati da dignu sidro al posle skorasnje posete edinburgu sam postao sumnjicav. isao poslom, bio nekih 5 nedelja, cuo razna misljenja. ljudi su uglavnom besni zbog izlaska al su generalno vrlo oprezni kad je u pitanju nezavisnost. mnogi smatraju da su premali da bi na duze opstali sami. boje se da ne budu nezavisni i gladni. nije nemoguce da se osamostale al ce trebati mnogo ozbiljnog ubedjivanja za tako nesto. 

 

 

Link to comment
8 hours ago, Budja said:

 

 

Kakva glupost. Bob i Sue iz Waitrose-a su glasali za remain.

 

Pre ce biti da su oni iz Aldija, Lidla i Tesca glasali za Leave.

 

Meni je bilo smešno (a i princip je verovatno pogođen)... a fine razlike između toga ko kupuje po UK supermarketima ne znam.

 

Svojevremeno kad je UK ušao u Evro-tržište, Australija i NZ su bile žešće nahebale (krčili su se voćnjaci jer je odjednom nestalo ogromno tržište, a i Aus/NZ mlekarska industrija je bila teško pogođena sa britanskim otkrićem toga kako su dobri francuski mleči proizvodi.) U međuvremenu smo se mi ovde dole dosta preorijentisali na (uz EU) istočnu Aziju (doduše tu uvek ima puno tenzija, bez obzira što je to vredno mnogo milijardi - mislim da Kina uvozi nešto kao 31% od svega što Aus. proizvede). Za sada Australija i NZ izgleda neće prigrliti UK do te mere da uvedu bezvizni režim (o čemu se dugo pričalo), pošto ni jedna ni druga zemlja ne žele da budu preplavljene (ne)kvalifikovanim radnicima (Aus+NZ zajedno nemaju ni polovinu populacije UK).

Edited by Indy
Link to comment
43 minutes ago, Indy said:

Ne bi bili sami ni nezavisni, već u EU?

 

 

 

Ne znam koliko je prosečnom Škotu vaznije da on može da ide da radi, ili njegovo dete da studira, u Berlin ili Amsterdam, umesto Londona. U svakom slučaju, Škoti neće znati šta gube, a šta dobijaju nezavisnošću pre kraja godine. 

 

Prvi dan nečlanstva je počeo jako. Po Guardianu: The EU will back Spain over its territorial claims to Gibraltar in the next phase of Brexit negotiations by giving Madrid the power to exclude the British overseas territory from any trade deal struck with Brussels.

Link to comment
26 minutes ago, Kampokei said:

 

Ne znam koliko je prosečnom Škotu vaznije da on može da ide da radi, ili njegovo dete da studira, u Berlin ili Amsterdam, umesto Londona. U svakom slučaju, Škoti neće znati šta gube, a šta dobijaju nezavisnošću pre kraja godine. 

 

 

 

Misliš, verovatno, na "nezavisnost" Britanije? (Ili Škotske - nije mi jasno.)

 

Kako bilo, videćemo (ili nećemo) šta će i kako biti.

Link to comment

Pretpostavljam da nezavisnost Škotske (koja bi tada ušla u EU) ne bi isključivala mogućnost školovanja i zapošljavanja u Engleskoj, pod uslovom da Englezi sa EU naprave takav ugovor. Ukoliko ne, onda su tu pasoši, radne dozvole, razne kvote i slične divote, a tu Engleska ne bi pregovarala sa pozicija sile.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...