Jump to content
IGNORED

BrExit?


jms_uk

Recommended Posts

Da. To je taj sindrom mozga bez, prizivaju neko vreme koga više nema... Neku Britaniju koju je dupe bolelo šta se zalažu da druge strane kanala.
Ne shvataju da se vreme ne može vratiti, a matori su toliko da će sa tim snom, ponosne, kolonijalne (ako može [emoji12]) Britanije pandrknuti i ostaviti mlade u govnima.

Što reče Jagger - I went to see England, but England lost.

Sent from my SM-N950F using controlled substances...

Link to comment

Zanimljivo je kako se Cleese pretvorio u tu babu iz intervjua sa svojom we lost out identity kuknjavom i prizivanjem nekih prošlih vremena.

Link to comment

Ma to ima neki gen koji je natruHlio od ružne engleske klime, pa bije pravo u mozak... ja radio sa jednim Englezom, super pristojan, fin, obrazovan, opšte-kultivisan™ lik od svojih 60+, ali glasovo za leave...

 

a još iz Liverpoola, da bruka bude veća, i glasač laburista. Evertonian, though

Link to comment
20 minutes ago, Bane_V said:

Zanimljivo je kako se Cleese pretvorio u tu babu iz intervjua sa svojom we lost out identity kuknjavom i prizivanjem nekih prošlih vremena.

 

Taj covek bas odvratno stari. Ne znam odakle mu toliko gorcine. Nadam se da se dobri Misha Pejlin i dalje drzi.

Link to comment
53 minutes ago, Pantelija jr said:

Ma to ima neki gen koji je natruHlio od ružne engleske klime, pa bije pravo u mozak... ja radio sa jednim Englezom, super pristojan, fin, obrazovan, opšte-kultivisan™ lik od svojih 60+, ali glasovo za leave...

 

a još iz Liverpoola, da bruka bude veća, i glasač laburista. Evertonian, though

Ja sam prošle godine upoznao lika, mislim da sam pisao već, sve kontra od tebe, bije se po pubovima, psuje poprilično, oko 50 godina, navijač ManU, glsao za EU, i ne samo glasao, tukao se sa onima koji su za Leve, ne priča sa roditeljima jer su za Leave... Zabranili mu da dolazi u lokalni pub, jer se stalno svađao zbog referenduma i izazaivao tuče...

 

Čudni su putevi engleskog glasanja...

Link to comment



 
Taj covek bas odvratno stari. Ne znam odakle mu toliko gorcine... .


Razvod ga uništio i dekintirao, čitao sam ima tome 10ak god...

A i mučeni Morrissey je prolupao najgore :isuse:

Sent from my SM-N950F using controlled substances...

Link to comment
5 hours ago, Max Morlock said:

Da. To je taj sindrom mozga bez, prizivaju neko vreme koga više nema... Neku Britaniju koju je dupe bolelo šta se zalažu da druge strane kanala.
Ne shvataju da se vreme ne može vratiti, a matori su toliko da će sa tim snom, ponosne, kolonijalne (ako može emoji12.png) Britanije pandrknuti i ostaviti mlade u govnima.

 

Taj motiv ponosa na kolonijalno vreme i žala za starom istorijom svakako ima, ali iz tvita gore izmiče mnogo, mnogo zanimljiviji i dublji, onaj koji je jako dobro opisao ovaj momak, pročitajte i 4-5 replika:

 

 

 

 

Po mom skromnom ali uvek tačnom i nepogrešivom mišljenju, ovo je pogođeno pravo u centar. Ogroman, i za sada dosta zanemaren sentiment, je ogroman generacijski jaz između bejbi bumera, ili bilo koga ko je danas stariji od 60 godina i, blanko gledano, "mlađih".

 

Ovaj momak je pogodio pravo u srž jednog ogromnog društvenog fenomena, verovatno na neki svoj način zastupljenog svuda, ali onoga koji se ovih godina manifestuje u Britaniji na ovaj način. Ne "sit gladnom ne veruje", nego "sad ćemo mi da (po)kažemo tim mladima". Tokom devedesetih u Srbiji postoji jasna distinkcija između mladih/opozicije i penzionera/vlasti, ali iskreno ne mogu da se setim da li je postojala na neki način i pre toga, na neki način koji se nije oslikavao kroz političku prizmu.

 

Ovde u Britaniji živim već dugo, i prosto je nemoguće izbeći dojam da ogromna većina matorih ljudi ovde na mlade gledaju sa velikim podozrenjem. Nekada je to nešto benigno "They don't know they are born these days", što bi se labavo prevelo sa "Ova današnja deca ne zna go kurac ni o čemu", a nekada je ono potpuno odbijanje da se shvati da su neke običaji i delovi kulture iščezli, a da su novi običaji ili podkulture iznikle, i gledanje sa potpunim prezirom na isto. To ide od potpunog nipodaštavanja mlađih generacija, nazivajući ih luvvies ili snowflakes, a u krajnost ide tako što se evociraju uspomene na kako je njima tek teško bilo u posleratnim godinama, kada su jeli samo četvrtkom i hodali bosi po trnju, "but it never did us any harm", ili što bi kod nas reklo "napravila je vosjka ljude od njih". Izvođenje zaključaka je uvek na štetu mladih, zašto oni eto samo kukaju a ne mogu da kupe svoju kuću ili stan jer "kako smo mogli mi", bez ikakvog uviđavanja da su bejbi bumeri mogli kupiti čitavu porodičnu kuću za oko 3.5 svoje godišnje plate tog doba, dok ta skala danas ide do faktora od 10 ili 12 (malo se frljam ovde brojkama, nemam precizno), što je uostalom i bilo "normalno" sve do nekih 1990-tih, kada su cene eksplodirale. Dok ta generacija bumera i direktno ova iza njih su imali maltene pa zagarantovano kakve takve sigurne poslove, priuštive nekretnine i obezbeđenu penziju, dok u poslednjih 20 godina nijedno od ta tri, ono, osnovna faktora u života uopšte nije zagarantovan ovim (prokletim) mladima, ali opet gledaju na njih uglavnom sa prezirom, i sve svoje probleme svaljuju na svet koji odavno više ne razumeju.

 

This is a war on youth. All those nonsense articles about avocados* and snowflakes. Millennials not knowing how to change a tyre, and embracing gender nonconformity. It used to be that older generations would do anything for their kids/grandkids. But a steady drip-feed of toxicity has turned them against young people. So the idea of a no deal Brexit fills them with excitement because it's a chance to punish young people for their profligacy and perceived 'ease' of life. They want people to go without, to suffer. That's why they keep invoking world wars and rations. Not because they think they fought in the war, but because they survived the aftermath. Now they want to inflict suffering on younger generations, simply because they're jealous. It's a spiteful and regressive mindset, one that's being quietly fomenting in the media for years. The Sins of the Father have been upended, and now younger generations are to be punished for enjoying freedoms and opportunities by the very people that gave them to us.

 

* pre koju godinu, u jeku referendumske kampanje ili neko vreme ispred, jedan od konzervativnih listova je perfidno napravio jako big dil od toga što današnja razmažena i pokvarena snowflake mladež kojoj je samo do bahanalija i provoda, kupuje samo avokado po supermarketima. Oni su tačno znali gde idu sa time, i na šta udaraju, na njihovo starije čitalaštvo, koje još uvek kupuje papirnate novine. Potpuno prenebregnuvši činjenicu da avokado zapravo košta isto ili čak i jeftinije od mnogo "običnog nefensi voća" oni kreiraju narativ da današnja raskalašna mladež ne može da uštedi pare da kupi porodični dom jer sve pare spucavaju na "patike od 100 funti" ili na "avokado" - gomila ljudi od 60+ pojma nema uopšte šta je avokado niti su ga videli u životu, te im je samo egzotično ime istog asocijacija na nešto strano, daleko, preskupo, i neku ekstravaganciju koja nije za njih, već za bahatu mlađariju.

 

Ako ste baš dokoni, zapratite profil Pointless Letters. Čovek je napravio ceo tviter profil sakupljajući čudačka pisma gnevnih čitalaca koji umnogome podsećaju na deku Simpsona koji viče i maše pesnicom na oblak ili autobus. Primer par ekselans, gde je neki matori drkadžija napisao pismo duže od mog prosečnog posta gde se mnogo ljuti na sadašnju snowflake generaciju jer država pokušava da obezbedi današnjim policajcima staranje i podršku za ljude koji su zarade stres ili druge mentalne tegobe tokom posla. I opet 1940 i opet "mi to nismo imali, zašto bi sada".

 

Link to comment

Sjajno :hail:

Osećam da postoji taj bes i prkos matorih negde, ali ti koji živiš tamo si to perfektno sažeo. [emoji106]

To je to. Jebeno.

Sent from my SM-N950F using controlled substances...

Link to comment

Jebem li ga...

 

Inspirsala me sledeca rec: Avokado.

 

Simbol globalizacije i modernizacije ALI koja sa sobom nosi i teret klimatskih promena.

Da li je, recimo, matorim new agerima u Glastonburiju sto grle drvece i glasaju za LibDems-e drazi rhubarb iz sopstvene leje ili kenijski avokado?

https://www.reuters.com/article/us-britain-food-land/trendy-avocados-removed-from-uk-menus-amid-environmental-concerns-idUSKBN1O22HI

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...