Jump to content
IGNORED

BrExit?


jms_uk

Recommended Posts

1976204427266

1 hour ago, Max Morlock said:

Pada mi na pamet nešto - koji bi fazon bio da se odluče za GE ali sa malim twistom koju bi napravila neka viđenija ekipa brzinskim osnivanjem Remain partije emoji3.png sa samo jednom tačkom programa (za sad) emoji12.png

Pazi kad bi pokupili kajmak raspižđenih i lab i torija kojima je celog ovog sranja već preko qrca. Da ne govorim o neopredeljenima koji su samo za Remain opciju en general...a našlo bi se poznatih faca da izanimiraju new party...eh koja bi to bila diverzija emoji1.pngemoji1.pngemoji1.png

 

 

Logično, ali i prelako razmišljanje. Nemoguće je u tako kratkom roku skupiti gomilu ljudi, napraviti političku partiju na nivou države, organizovati statut, legalne stvari, infrastrukturu, volontere, odbore, mesne odbore, itd itd. Da je i sve to moguće, postoji ogroman, neslućeni blind hole izbornog tela koje ne bi imalo pojma "koji su sad ovi kurac" koje vide na glasačkom listiću. Gro birača znaju da glasaju za konzervativce ili labursite ceo život, jedan deo leluja, svesni su da su tu Lib Dems i UKIP (UKIP više i ne), ali ako se iznebuha pojavi Remain stranka, morala bi da se sprovede neslućena medijska kampanja samo da dopre do ljudi "ko su sad bre ovi".

 

Mnogo, mnogo bolji taktički potez bi bila zvanična ili nezvanična alijansa Lib Demova i Laburista, gde će da podele polja delovanja i po kojim opštinama će da povuku svoje kandidate. Ričmond bi Lib Demovi preoteli od Konzervativaca u roku od odmah, da im Laburisti daju podršku. U opštinama poput Vauxhalla, "Remain" glas je blizu 80%, a predstavlja ga MP Kate Hoey, ludača iz redova laburista koja bi verovatno dala život (verovatno ne svoj) da se Brexit dogodi. Ona bi morala da se skloni iz stranke ako laburisti ozbiljno zalegnu da pokupe Remain glasove, čime bi dobili još jednog poslanika koji glasa protiv torijevaca (Kate za sada glasa za vladu). Naravno, dok je Korbin na čelu, to nema šanse da se dogodi.

 

 

1 hour ago, Zlurad said:

Ja da pitam, pokusavam da pratim i pratim ali ne razumem.

Oni danas glasaju za WA, odnosno isti dokument koji su odbacili pre par nedelja?

 

Za jedan deo WA, onaj bez PD (politička deklaracija). Ironično, pošto je u WA najveći kamen spoticanja, tj backstop oko Irske granice. Ali vlada se čak ni ne nada da će glasanje proći, jer znaju da nemaju brojeve. Žele samo da snize manjinu sa 149 glasova razlike na nešto tipa 20-30, čisto da imaju u vidu da je dil još nekako u životu na aparatima.

Link to comment
1976204427266
 
Za jedan deo WA, onaj bez PD (politička deklaracija). Ironično, pošto je u WA najveći kamen spoticanja, tj backstop oko Irske granice. Ali vlada se čak ni ne nada da će glasanje proći, jer znaju da nemaju brojeve. Žele samo da snize manjinu sa 149 glasova razlike na nešto tipa 20-30, čisto da imaju u vidu da je dil još nekako u životu na aparatima.
Sto je Mejovoj to uopste bitno, kad je valjda? jasno da njen dil nece da bude prihvaćen.

A onda u ponedeljak glasaju za hard exit, jel da? Ako ga izglasaju onda izlaze 12 aprila?

Jebote, celo jutro gledam live steam parlamenta i ponekad ne mogu da verujem šta cujem. Ponasaju se vece staraca nekog zabacenog africkog plemena, i to nakon sto su popili zajeban koktel pejotla i hasha.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
1 hour ago, Zlurad said:

Sto je Mejovoj to uopste bitno, kad je valjda? jasno da njen dil nece da bude prihvaćen.

A onda u ponedeljak glasaju za hard exit, jel da? Ako ga izglasaju onda izlaze 12 aprila?

 

Ona jednostavno nema šta drugo da radi. Simple as that.

 

Ne, u ponedeljak poslanici ponovo glasaju o alternativnim opcijama, svih osam su odbijene u četvrtak. Misli se da se odaberu dve ili tri koje su došle najbliže. Razlika je što su utorak na gomilu opcija suzdržavali i Lib Demovi, i Laburisti. Drugi referendum je pobeđen sa 27 glasova, 27 laburista je glasalo protiv. Opcija bescarinske unije je bila na -7 glasova od parlamentarne većine, a gomila torijevaca je glasala protiv samo pod pritiskom vlade. Sad kad je ovo ponovo oboreno, inšalah će se nekoliko njih predomisliti.

 

Jer ona će vratiti sporazum na glasanje i po četvrti put. Nema ništa drugo.

Link to comment

Otprilike.

I za to postoje neke procedure, ali pitanje je šta može da se uradi do sledećeg petka, ili kad već.

 

Počinjem da razmišljam da bi Čarls I lakše progurao neki svoj predlog kroz njegov Parlament nego Mejova kroz ovaj.

Link to comment
 
Ona jednostavno nema šta drugo da radi. Simple as that.
 
Ne, u ponedeljak poslanici ponovo glasaju o alternativnim opcijama, svih osam su odbijene u četvrtak. Misli se da se odaberu dve ili tri koje su došle najbliže. Razlika je što su utorak na gomilu opcija suzdržavali i Lib Demovi, i Laburisti. Drugi referendum je pobeđen sa 27 glasova, 27 laburista je glasalo protiv. Opcija bescarinske unije je bila na -7 glasova od parlamentarne većine, a gomila torijevaca je glasala protiv samo pod pritiskom vlade. Sad kad je ovo ponovo oboreno, inšalah će se nekoliko njih predomisliti.
 
Jer ona će vratiti sporazum na glasanje i po četvrti put. Nema ništa drugo.
Pominjalo je danas par MPja da "u ponedeljak glasamo za Brexit with WTO rules" sto mu dodje hard exit. I to bas vise njih I koliko sam mogao da ukapiram do.je Leave struja, koja god partija bila.

Jeste ono kazu I Skaju da oce u utorak/sredu da pokusa I četvrti put.

Ja ne verujem sta oni rade. Na kraju ce EU da im dozvoli dug produzetak, Britanski ce da se zakopaju jedno 3 godine ko zna kojim glupostima sve dok populus ne zaboravi da se ikada odrzao referendum.

I ja kad cujem hard brexitase koji danas u parlamentu pricaju "EU nas drzi robovima i ne da nam da izadjemo zato sto se pridržava nekih pravila koje kao da je za nas pisala". Alo brate, pa i vi ste jos uvek u Uniji, valjda ste i vi pisali te zakone/uredbe kroz Evropsku komisiju i pripadajuca tela. Luda kuca :)

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
11 minutes ago, Zlurad said:

Pominjalo je danas par MPja da "u ponedeljak glasamo za Brexit with WTO rules" sto mu dodje hard exit. I to bas vise njih I koliko sam mogao da ukapiram do.je Leave struja, koja god partija bila.

Ali zar to nije bila ona no deal opcija, koja je takodje jako failovala u sredu.

 

I sta je dodjavola Customs union opcija, koja nije sa mnogo izgubila na indikativnim glasanjima.

Pokusavam da dokucim, al bas mi ne uspeva...

Common market nije (ta opcija je takodje zestoko porazena), jer ona ukljucuje slobodu rada, a to prelazi mnoge crvene linije britanije....

Spominje se da Turska ima neki slican model, pa me to podseca na carisnki dio sporazuma o stabilizaciji i prodruzivanju koji mi imamo, gdje se vise godina pregovaralo da se neka roba oslobodi carina, i da se uvedu jedinstvene carine za neku stranu robu. Za tu opciju su potrebne godine pregovaranja (koja roba, kako zasto, svaka strana ce imati neku svoju robu koju hoce da bescarnisnki izvozi i neku svoju robu koju hoce da zastiti od bescarinskog uvoza). Plus, ipak podrazumeva hard granicu sa carinom da kontrolise da li roba spada u tu bescarinsku robu i kontrolise zemlju porekla...

Sto opet vraca problem granice Irske i S. Irske...

A posebno mi je ludilo da su protiv predloga vlade i hard core brexitasi koji misle da ce to znaciti da su od 12. aprila izvan EU i leaveri koji misle da to znaci da ce ostati u EU.

Link to comment
Ali zar to nije bila ona no deal opcija, koja je takodje jako failovala u sredu.
 
I sta je dodjavola Customs union opcija, koja nije sa mnogo izgubila na indikativnim glasanjima.
Pokusavam da dokucim, al bas mi ne uspeva...

Common market nije (ta opcija je takodje zestoko porazena), jer ona ukljucuje slobodu rada, a to prelazi mnoge crvene linije britanije....

Spominje se da Turska ima neki slican model, pa me to podseca na carisnki dio sporazuma o stabilizaciji i prodruzivanju koji mi imamo, gdje se vise godina pregovaralo da se neka roba oslobodi carina, i da se uvedu jedinstvene carine za neku stranu robu. Za tu opciju su potrebne godine pregovaranja (koja roba, kako zasto, svaka strana ce imati neku svoju robu koju hoce da bescarnisnki izvozi i neku svoju robu koju hoce da zastiti od bescarinskog uvoza). Plus, ipak podrazumeva hard granicu sa carinom da kontrolise da li roba spada u tu bescarinsku robu i kontrolise zemlju porekla...

Sto opet vraca problem granice Irske i S. Irske...

A posebno mi je ludilo da su protiv predloga vlade i hard core brexitasi koji misle da ce to znaciti da su od 12. aprila izvan EU i leaveri koji misle da to znaci da ce ostati u EU.
To mu valjda dodje Norveška i Švajcarska, koje imaju ugovore o uvozno/izvoznim taksama ali nisu u EU. Turskoj za to jeste trebalo jedno 25 godina pregovora ali ovima ne. Bem li ga, onih 10% harf korovaca i dalje zabole za ekonomiju i severnu irsku, ostalih 90% izgleda se ceska po glavi

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...