Jump to content
IGNORED

BrExit?


jms_uk

Recommended Posts

Vlada će pokušati Meaningful Vote 3 sutra, ali samo sporazum o izlasku, bez političke deklaracije. Last roll of the dice, verovatno.

Link to comment
13 minutes ago, Marvin (Paranoid Android) said:

 

Koliko sam ja shvatio, EU savetu bi bilo dovoljno da imaju neku srednje-jaku naznaku da u Parlamentu postoji većina za nešto. Vrlo bi rado odobrili duže odlaganje, na jedno godinu ili čak dve, dok ovi tupsoni ne iščekićaju nešto semi-racionalno.

 

Naravno da do toga neće doći, ako Mejova ne progura svoj sporazum, sve su naznake da će raspisati General Elections, just for the lolz.

Pa da, teorijski EU im je rekla da bi moglo biti i duze odlaganje (npr. godinu dana), pa da ih planiraju za EU izbore i sve to.
Ali su britanci na to odgovorili da to ne dolazi u obzir, i prateci situaciju, cini mi se da nema sanse da britanci to prihvate, jer ce kako ce onda to objasniti probrexit glasacima.

Bukvalno sebi pucaju u nogu. Nece no deal, nece postojeci deal (koji predvidja predlaganja oko neresenih tema u buducnosti, ali bar je nesto sa cim se EU slozila), niti duze odlaganje da se ispregovara novi deal...

Edited by Spooky
Link to comment
4 hours ago, Spooky said:

Pa da, teorijski EU im je rekla da bi moglo biti i duze odlaganje (npr. godinu dana), pa da ih planiraju za EU izbore i sve to.
Ali su britanci na to odgovorili da to ne dolazi u obzir, i prateci situaciju, cini mi se da nema sanse da britanci to prihvate, jer ce kako ce onda to objasniti probrexit glasacima.

Bukvalno sebi pucaju u nogu. Nece no deal, nece postojeci deal (koji predvidja predlaganja oko neresenih tema u buducnosti, ali bar je nesto sa cim se EU slozila), niti duze odlaganje da se ispregovara novi deal...

 

Ja sam mišljenja da više uopšte ne treba nagađati (osim onako ofrlje, zabave radi), niti pokušavati da uopšte smisleno poušavamo da dokučimo koje bi sve bile opcije. Sve, apsolutno sve se menja u mimohodu, kako na britanskoj strani tako i na evropskoj, najstamenije zakletve imaju rok upotrebe (domaće) od 12 do 24 sata, i više ništa nije ni sveto niti se može izvući bilo kakav zaključak na osnovu prošlih podataka.

 

Da sam sebi uskočim u usta za ovo što sam poslednje izgovorio, prilično sam siguran da ako Mejova izgubi sutrašnje glasanje, bude li ga uopšte, ona neće otići. To jest, pokušaće da ne ode. Ona je jednostavno takva osoba, tvrdoglava i gluva za svet oko sebe. Jeste dogovor da ona ode ako sporazum prođe, ali Rubikon je verovatno pređen.

Link to comment
Quote

 

The European Union thinks the UK is now facing a binary choice between no deal and a long delay to Brexit, according to a diplomatic note seen by BuzzFeed News.

The note is of a briefing made to the ambassadors of the EU’s remaining 27 member states on Thursday following yesterday’s indicative votes in the House of Commons, which saw MPs reject eight rival Brexit plans.

 

https://www.buzzfeed.com/albertonardelli/eu-uk-brexit-choices-no-deal-delay?bftwuk=&utm_term=4ldqpgm&ref=hpsplash

Link to comment

Mislim da je ovo jedan od onih neverovatno retkih primera kada je jedna strana (EU) sve, od početka do kraja, odradila perfektno za njih, bez pogrešnog koraka, još praveći dva-tri ogromna ustupka Britaniji koje uopšte nije morala, dok je druga strana uradila sve, baš sve, od početka do kraja potpuno pogrešno. Od lutanja nekoliko meseci gde se pojma nije imalo koja je uopšte strategija i cilj izlaska ("Brexit means Brexit" meseci), do Lancaster House govora, slizavanja sa ERG ludacima oko bescarinske unije i zajedničkog tržišta, insistiranja od nekoliko meseci da se pregovori vode uporedo i o izlasku i o budućem dugoročnom dogovoru što je palo u vodu u prvih pola sata pregovora, busanja da neće platiti ni dinar od 40 milijardi izlaska, odbijanja davanja garancija za EU državljane koji su već u Britaniji, sveopšteg ruiniranja sopstvene pozicije prevremenim izborima, i ponajviše, insistiranje koje i dalje traje da se titraju muda ERG na uštrb ostvarivanja većine od poslanika u svim strankama. Brexit je uopšte kao ideja bila mindfuck torijevaca, i sama egzekucija je potpuno u sklopu unutrašnje bitke u konzervativnoj stranci, ostatak države kao da ne postoji.

Link to comment
1 minute ago, Marvin (Paranoid Android) said:

Brexit je uopšte kao ideja bila mindfuck torijevaca, i sama egzekucija je potpuno u sklopu unutrašnje bitke u konzervativnoj stranci, ostatak države kao da ne postoji.

 

Pa to kao Ratovi ruza (i generalno ti late srednjovekovni civil wars), elita se siba unutar sebe, a narod ko jebe, ako ga zakaci kao kolateralnu stetu zakaci, ako prezivi opet dobro i tako. Dok ne dodju policija i ljudi u belom da pohapse, hospitalizuju i rasteraju to :D 

 

 

Link to comment
5 minutes ago, Sludge Factory said:

 

Pa to kao Ratovi ruza (i generalno ti late srednjovekovni civil wars), elita se siba unutar sebe, a narod ko jebe, ako ga zakaci kao kolateralnu stetu zakaci, ako prezivi opet dobro i tako. Dok ne dodju policija i ljudi u belom da pohapse, hospitalizuju i rasteraju to :D 

 

 

mislis ovako nesto

 

Link to comment

Pre tri godine malo više od polovine naroda, a sada malo manje od polovine naroda se trudi iz petnih žila da im bude osetno gore nego što jeste. Okej, ne Serbia 1993 gore, ali ipak gore. Sav taj narod je vrlo vrlo instrumentalan u celom ovom samosjebavanju.

U međuvremenu, Newsnight od sinoć (poslušajte, vredi)

 

 

"... I said to one cabinet minister Why is the PM holding a vote when she's pretty sure she is going to lose, and using very strong language?,  this cabinet minister said to me Fuck knows, I'm past caring, it's like the living dead in here, this cabinet minister then went on to say Theresa May is the sole architect of this mess, it is her inability to engage in the most basic human interactions that brought us here, Cabinet has totally broken down, ministers say their bit, she gives nothing away, one side thinks X will happen, the other side think Y will happen, and the prime minister decides on Z"

Link to comment
...Fuck knows, I'm past caring, it's like the living dead in here, ...

 

 

Ovo zvuči jezivo iskreno.

Vredi čuti citat, kako ga prenosi čovek s linka...

 

Pada mi na pamet nešto - koji bi fazon bio da se odluče za GE ali sa malim twistom koju bi napravila neka viđenija ekipa brzinskim osnivanjem Remain partije [emoji3] sa samo jednom tačkom programa (za sad) [emoji12]

Pazi kad bi pokupili kajmak raspižđenih i lab i torija kojima je celog ovog sranja već preko qrca. Da ne govorim o neopredeljenima koji su samo za Remain opciju en general...a našlo bi se poznatih faca da izanimiraju new party...eh koja bi to bila diverzija [emoji1][emoji1][emoji1]

 

 

 

Sent from my SM-N950F

 

 

Link to comment

Ja da pitam, pokusavam da pratim i pratim ali ne razumem.

Oni danas glasaju za WA, odnosno isti dokument koji su odbacili pre par nedelja?

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...