Jump to content
IGNORED

BrExit?


jms_uk

Recommended Posts

5 minutes ago, Marvin (Paranoid Android) said:

Nije ti uopšte loš utisak, ovih dana užasna arogancija dolazi čak i sa strane Laburista koji su hiljadu puta normalniji u ovoj celoj priči, njihova glavna linija je "Dajte nam prevremene izbore, da mi pobedimo, da mi sastavimo vladu, i mi ćemo onda ispregovarati nešto kršteno sa Evropom", što je sumanuto jer unija ponavlja ad nauseum da nema novih pregovora, da nema pre-pregovaranja ovog sporazuma, i da je ovo sporazum koji je Britanija ispregovarala, uzmi ili ostavi.

 

Na stranu to što Laburisti ne bi pobedili na izborima, dok razumem da je svrha svake opozicije da zove izbore, ovako kako stvari stoje, oni prosto nemaju šanse. Oni nisu zauzeli nikakav čvrst stav oko Brexita, neće da se zauzmu za Referendum 2, prema tome, ne žele da se odrede po tom pitanju i u isto vreme gube ogroman broj njihovih prirodnih glasača koji Brexit percipiraju za najvažniju stvar u narednih 30-40 godina.

 

Mislim da, jednim delom je arogancija, povelikim, ali postoji još jedna strana u svemu tome, a to je ono što je svima jasno - "Please please please, we're fucked". Tj da niko trenutno ne želi ni da zamisli da neće biti nekakvog produženja ako sporazum Mejove ne prođe.

Cek, ako sam te dobro shvatio, pristalica referenduma (kao izlaza iz corsokaka) onda ima najvise u redovima onih, koji su bili pobornici Brexita, ili?¿ 

Mislim, ovo mi lici na spansku seriju politicku scenu a to nije nimalo pohvalno:) 

Link to comment
46 minutes ago, Marvin (Paranoid Android) said:

Drugi najbolji scenario je novi referendum na kome se izglasa Remain.

 

U tom slučaju je 1-1,  jedino fer i normalno je da treći referendum odluči :fantom:

Link to comment
17 minutes ago, Majo said:

Cek, ako sam te dobro shvatio, pristalica referenduma (kao izlaza iz corsokaka) onda ima najvise u redovima onih, koji su bili pobornici Brexita, ili?¿ 

Mislim, ovo mi lici na spansku seriju politicku scenu a to nije nimalo pohvalno:) 

 

Ne baš tako. Pitanje je o kome govorimo - pristalice Ref2 u redovima političara/stranaka/poslanika ili običnih ljudi? Ako običnih ljudi - onda uglavnom onih koji su glasali za Remain ili se sad predomišljaju. Ako govorimo o političarima, onda pristalica Ref dva ima isključivo u malim strankama - Lib Dems, SNP, Greens. Ovo su stranke homogenog biračkog tela spram Evrope, i one su od početka bile profilisane kao Remain/Ref2. Vrlo malo, manje od 10 poslanika konzervativaca podržava Ref2. Laburista ima mnogo više, ali su utišani - zvanična linija Laburista je da ne žele Ref2, već da pobede na opštim izborima i ispregovaaju sve jovo nanovo (taktika zvana "i ja bih želeo da opalim Sandru Bulok"). Problem sa laburistima je što je njihovo biračko telo dosta podeljeno - gomila ljudi sa severa je glasala za Leave. Ovo su njihovi prirodni glasači. Razmišljanje je da ako se oni odrede da su za Ref 2, to može da se protumači kao "izdaja Brexita", i smatraju da bi mogli da oduvaju veliki broj glasova na tome. Sa druge strane, gomila glasača laburista koji su pro-remain polako čupa kosu i verovatno ide ka odustajanju od podržavanja laburista uopšte jer smatraju ovo vrdanje kao beskičmeno kalkulisanje najvažnijim pitanjem ove i nekoliko narednih generacija.

 

Suma sumarum - politička podrška za Ref2 je vrlo mala. Manje partije, i tek 7-8 konzervi i 20-30 laburista odokativno. Da, to može da eksplodira nakon 15/01, ali ko zna.

 

A ne, oni koji su bili i ostali pobornici Brexita uglavnom i dalje luduju "Nema sporazuma, izlazimo bez ikakvog dogovora, jebite se"

 

 

15 minutes ago, Pečorin said:

 

U tom slučaju je 1-1,  jedino fer i normalno je da treći referendum odluči :fantom:

 

Žreb or GTFO :fantom:

Link to comment
3 minutes ago, Marvin (Paranoid Android) said:

 

Ne baš tako. Pitanje je o kome govorimo - pristalice Ref2 u redovima političara/stranaka/poslanika ili običnih ljudi? Ako običnih ljudi - onda uglavnom onih koji su glasali za Remain ili se sad predomišljaju. Ako govorimo o političarima, onda pristalica Ref dva ima isključivo u malim strankama - Lib Dems, SNP, Greens. Ovo su stranke homogenog biračkog tela spram Evrope, i one su od početka bile profilisane kao Remain/Ref2. Vrlo malo, manje od 10 poslanika konzervativaca podržava Ref2. Laburista ima mnogo više, ali su utišani - zvanična linija Laburista je da ne žele Ref2, već da pobede na opštim izborima i ispregovaaju sve jovo nanovo (taktika zvana "i ja bih želeo da opalim Sandru Bulok"). Problem sa laburistima je što je njihovo biračko telo dosta podeljeno - gomila ljudi sa severa je glasala za Leave. Ovo su njihovi prirodni glasači. Razmišljanje je da ako se oni odrede da su za Ref 2, to može da se protumači kao "izdaja Brexita", i smatraju da bi mogli da oduvaju veliki broj glasova na tome. Sa druge strane, gomila glasača laburista koji su pro-remain polako čupa kosu i verovatno ide ka odustajanju od podržavanja laburista uopšte jer smatraju ovo vrdanje kao beskičmeno kalkulisanje najvažnijim pitanjem ove i nekoliko narednih generacija.

 

Suma sumarum - politička podrška za Ref2 je vrlo mala. Manje partije, i tek 7-8 konzervi i 20-30 laburista odokativno. Da, to može da eksplodira nakon 15/01, ali ko zna.

 

A ne, oni koji su bili i ostali pobornici Brexita uglavnom i dalje luduju "Nema sporazuma, izlazimo bez ikakvog dogovora, jebite se"

 

 

Da, mislio sam na stranke.

Fala jos jednom na dobrom krokiju (treci puta fala - placas pivce, pa ti vidi)

Link to comment
6 minutes ago, Sludge Factory said:

A kolike su sanse za scenario 1- opoziv clana 50? Kolko bi to imalo podrske?

 

Napisah mislim dve replike gore, nula. Ne postoji jedan jedini zvaničnik koji ovo ma i pominje.

 

 

2 minutes ago, Majo said:

Da, mislio sam na stranke.

Fala jos jednom na dobrom krokiju (treci puta fala - placas pivce, pa ti vidi)

 

Da, kad me primi majka Španija sa izbegličkim zavežljajem na ramenu.

Link to comment
3 minutes ago, Marvin (Paranoid Android) said:

 

Napisah mislim dve replike gore, nula. Ne postoji jedan jedini zvaničnik koji ovo ma i pominje.

 

Pa to, znaci bukvalno niko ni ne pomislja i ne pominje (ozbiljno). Divno. 

 

Link to comment
2 minutes ago, Marvin (Paranoid Android) said:

Vreme za to jedino može da dođe ako se niko ništa ne dogovori u narednim nedeljama, i približimo se 29/03 bez ičega.

 

Glupo pitanje 1: a čak i da UK opozove čl. 50, ko garantuje da će EU to da prihvati?

 

27 minutes ago, Marvin (Paranoid Android) said:

... "i ja bih želeo da opalim Sandru Bulok"...

 

Glupo pitanje 2: što baš Sandru Bulok? :huh:

Link to comment
26 minutes ago, Marvin (Paranoid Android) said:

 

Da, kad me primi majka Španija sa izbegličkim zavežljajem na ramenu.

Pričao mi pre par nedelja jedan UK freelencer da kupuje kuću u Portugalu, pa će na osnovu nje da dobije neke papire koji mu omogućavaju da radi i dalje u EU kao da je iz EU... Pa ti vidi :D

 

Inače lik mi je pričao da je podela mnogo gora nego što vi ovde pričate (ili je tkva u njegovom mikrosvetu, pa ekstrapolira)... Njemu su zabranili ulazak u lokalni pub jer se par puta tukao sa BrExitašima kojih je većina, a sa roditeljima više ne priča jer su glasali za izlazak... Jel' lik malo masti, ili ima i stavrno takvih podela i pičvajza?

Link to comment
13 minutes ago, Pantelija jr said:

 

Glupo pitanje 1: a čak i da UK opozove čl. 50, ko garantuje da će EU to da prihvati?

 


Grupa anti-Brexitovaca je podnela slučaj Evropskom Sudu Pravde o tome može li Britanija unilateralno, bez ikakve potrebe za većinom ili konsenzusom EU, da opozove član 50, prosto stopira Brexit, zadrži tačno ovakav sadašnji status kakav ima i puj pike ne važi - može.

 

13 minutes ago, Pantelija jr said:

 

Glupo pitanje 2: što baš Sandru Bulok? :huh:

 

 

Bogohulniče.

Link to comment
3 minutes ago, radisa said:

Pričao mi pre par nedelja jedan UK freelencer da kupuje kuću u Portugalu, pa će na osnovu nje da dobije neke papire koji mu omogućavaju da radi i dalje u EU kao da je iz EU... Pa ti vidi :D

 

Inače lik mi je pričao da je podela mnogo gora nego što vi ovde pričate (ili je tkva u njegovom mikrosvetu, pa ekstrapolira)... Njemu su zabranili ulazak u lokalni pub jer se par puta tukao sa BrExitašima kojih je većina, a sa roditeljima više ne priča jer su glasali za izlazak... Jel' lik malo masti, ili ima i stavrno takvih podela i pičvajza?

 

Odvlače me na sastanak, ali da, podela u društvu je tako opaka, da ovakve slučajeve stvarno nisam lično video niti čuo iz neposrednog okruženja, ali da, ne čudi me ni najmanje da ih ima.

 

Link to comment
1 hour ago, Kampokei said:

 

Dobar članak.

 

 

 

 

Inače, dve stvari koje mogu, ali i ne moraju biti značajne:

 

Prvi MP koji se javno predomislio i objavio da će glasati za Mej-EU sporazum:

 

 

 

 

I ovo što deluje vrlo vrlo značajno, ali prosto, situacija je toliko van svakog domena uobičajenosti da prosto više niko ništa ne zna:

 

 

 

https://twitter.com/breeallegretti/status/1083365587538055168

 

 

 

 

 

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...