Jump to content
IGNORED

BrExit?


jms_uk

Recommended Posts

Ja b reko da je Dominik Rab samo još jedna bitanga koja gleda na sve ovo samo da može da stavi na CV da je bio ministar tada i tada, ili da iskoristi ovo za utvrđivanje nekih novih saveza kada dođe vreme za izdaju. Ne verujem da će se preterano mešati u svoj posao. Sinoć je bila vest da je Rab pokušao da zadrži šefa Dejvisovog kabineta kao svog, a da je iz vlade reklo "Ne može!". Lakrdija. Ionako se zna da već skoro 5-6 meseci, preciznije od decembra kada je potpisan onaj neki sporazum o razumevanju oko pitanja granice sa Irksom, Dejvisov kabinet ionako ne sprovodi pregovore sa EU, što mu je inače sva svrha postojanja, nego sve ide kroz Ollyja Robbinsa, činovnika koji rapirtira direktno Mejovoj.

 


U međuvremenu, Sam Coates iz Tajmsa lepo razjašnjava:
 

Quote

 

There are (at least) 4 brexiteer factions:

 

1. ERG (including for these purposes DD) - want to kill the deal

2. Team Boris - preparing public campaign

3. Andrew Bridgen & al - Force no confidence vote into May now

4. Loyalists - betting on May staying

 

 

 

Izgleda da je očito da ERG i 1922 misle da trenutno nemaju brojeve za no confidence motion, ili ih možda imaju ali da veze nemaju šta će da urde dan posle, tj sve i da uspeju da JRM-a dovedu na čelo partije - šta onda? Ono što je mnogo više zabrinjavajuće za vladu sada je što će verovatno svako glasanje o bilo kom EU dilu imati pobunjenike iz sopstvenih redova, možda 10, a možda 50. Vrlo je moguće da bi za njih bila razumnija taktika da oni nju ne obaraju sami već samo da je učine potpuno nesposobnom da progura bilo šta u parlamentu.

 

Trenutno ne znam ima li važnih predloga o kojima se glasa uskoro. Čini mi se da sam video da je ove ili sledeće nedelje neko glasanje o nekim amandmanima oko bescarinske unije.

Link to comment

 

 

I evo ga - četiri amandmana već stavljena da blokiraju osnove Chequers plana, čak je i DUP podržao jedan, a potrebno je samo 7-8-9 poslanika iz redova Cons+DUP da se pobune (ja mislio 13-14, ali Laura veli ovako) da se svaki predlog koji vlada Mejove ponudi parlamentu izmeni ili blokira. Jedino ne znam kad je glasanje.

 

One source said: “This is not going to stop. We want the Chequers plan killed, and we want it killed now.”

 

Dakle, mnogo je verovatnije da uopšte neće ni ići na leadership challenge. Imaju dovoljno zelota u svojim redovima da mogu da onesposobe Mejovu sa "soft power" dok ona sama ne ode. Sa druge strane, ona bi veeeerovatno dobila leadership challenge.

Ako, nek se kolju.

Link to comment

Ovaj plan, pa onda malo izmenjen tokom pregovora, je poslednja šansa za nekakav orderly Brexit. Posle toga će ili biti nešto puno gore od toga ili ga čak možda neće ni biti u pravom smislu te reči.

Link to comment

Nisam upucen, pa stoga pitanje za mudrace topica: sta ako dodje mart 2019, a EU i UK nisu postigle nikakav dogovor? Je li se onda dogadja hard Brexit ili nista?

Link to comment
5 minutes ago, Kampokei said:

Nisam upucen, pa stoga pitanje za mudrace topica: sta ako dodje mart 2019, a EU i UK nisu postigle nikakav dogovor? Je li se onda dogadja hard Brexit ili nista?

Ne odgađa se, to je onda cliff-edge izlazak

Link to comment
5 minutes ago, Kampokei said:

Nisam upucen, pa stoga pitanje za mudrace topica: sta ako dodje mart 2019, a EU i UK nisu postigle nikakav dogovor? Je li se onda dogadja hard Brexit ili nista?

Nisam mudrac, ali se onda dešava najhard od svih hardova… Prelazi se na STO pravila, pasoši, vize, carina u tunelu... Sveee...

Link to comment

Onda se dešava "No deal" scenario. "Hard Brexit" je i dalje neka vrsta sporazuma, kakvog takvog, surovo limitiranog, ali sporazuma. Mada niko nema pojma na šta bi to ličilo, jer se dešava prevashodno u glavama ljudi koji misle da je Britanija i dalje kolonijalna sila iz 19-tog veka.

"No deal" je ko zna šta sve, ali svakako najnajnajgora opcija.

Link to comment

[mali djokica bistri politiku u kafani mode on] 

 

A da li mozda konzerve prave ceo ovaj cirkus kao uvertiru u i izgovor za odustajanje od brexita (ili makar od hard brexita)? Fazon: ljudi, vidite sta se desava i sta ce biti ako dobijemo brexit kakav smo sanjali, daj da se ipak popismanjujemo. 

 

Spin doktori bi valjda znali posle kako da ponistavanje narodne volje sa referendumu pretvore u zelju naroda za jos jacim zagrljajem Brisela. :fantom:

 

[mali djokica bistri politiku u kafani mode off]

Link to comment

Nedeljni Fail

 

_102531780_84e0ae52-e8e5-4859-9345-294cb

 

Quote

Theresa May has warned there may be "no Brexit at all" because of attempts to wreck her plans on a future trade relationship with the EU, the Mail on Sunday reports. In an article written by the prime minister in the paper, she says "we risk ending up with no Brexit at all" in, what the paper says, is a bold attempt to kill off plots by both Brexit and Remainer MPs to make her tear up her new Brexit policy. 

 

Link to comment
Bolje ti nama pojasni -  šta se STVARNO dešava u britanskim ložnicama?


Šta su ložnice?


Sent from my iTelephone using Tapatalk
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...