Jump to content
IGNORED

BrExit?


jms_uk

Recommended Posts

^^^ Ima i ovo:

 

 

 

In this post we argue that as a matter of domestic constitutional law, the Prime Minister is unable to issue a declaration under Article 50 of the Lisbon Treaty – triggering our withdrawal from the European Union – without having been first authorised to do so by an Act of the United Kingdom Parliament.  Were he to attempt to do so before such a statute was passed, the declaration would be legally ineffective as a matter of domestic law and it would also fail to comply with the requirements of Article 50 itself.

...

https://ukconstitutionallaw.org/2016/06/27/nick-barber-tom-hickman-and-jeff-king-pulling-the-article-50-trigger-parliaments-indispensable-role/

 

Link to comment

Pa zato sve vreme i pitam ko je nosilac suverenosti i čija je zadnja, to je prvenstveno pitanje unutrašnjeg prava pa onda dalje prema Briselu.

Link to comment

A teško mi je da zamislim nivo zatrovanosti buućih odnosa ako krenu da prave kerefeke sa tim "šalili smo se".

 

Tim pre sto su pregovori s Kameronom koji su ukljucivali prilicno ozbiljne povlastice Britaniji da ne uradi ovu glupost trajali dosta dugo i nece tako lako izvetriti iz secanja EU politicara. Kako god da se ovo zavrsi (ko zna, moze se ispostaviti da ce izlazak GB iz EU dugorocno ojacati tu zemlju, iako su sanse za to minimalne) ceo Brexit je u taktickom smislu pucanje u sopstveno stopalo level epic. Potencijalno ignorisanje rezultata referenduma za britansku politicku elitu bi bilo samoubistvo iz mnogo razloga, bilo unutar ili spoljnopolitickih. U ovom trenutku je tesko zamisliti da ce se na tako nesto odluciti.

Link to comment

Ali ako Kameron, ili ko već, kaže Briselu "pozivam se na Čl.50" to je to, UK parlament se ne pita ništa jer je proces u rukama Brisela.

 

A teško mi je da zamislim nivo zatrovanosti buućih odnosa ako krenu da prave kerefeke sa tim "šalili smo se".

 

Pa Kameron to nece uraditi, 100% a ine moze da uradi jer mora, da bi aktiviranje bilo pravno valjano po a.50  da to uradi u skladu sa konstitucijom svoje zemlje.

 

Ne govorim sad o opstem interesu nego o brtanskom. Ja da sam na njihovom mestu izglasao bi rezoluciju u parlemntu (u kome brexiteri nemaju vecinu) da primaju na znanje odluke referenduma u smislu da su gradjani za izlazak UK iz EU u sadasnjim uslovima. Usput nasao bih i neko pravno tumacenje kako se menjanje ustavnog statusa zemlje ne moze izmeniti bez pristanka Skotske (takvom izjavom bi i dobrano uticali na smanjenje procenta za nezavisnost u Skotskoj). S tim u vezi raspisao bih izbore za novu vlast koja bi pokrenula nove pregovore (posle nemackih, francuskih izbora, itd). Kad se onda trziste malo stabilizije, a secajuci se haosa ovih dana, Remain bi imao 60%. Neki pro forme pregovori, referendum na kome niko bitan osim Faraza ne bi bio za Leave, reci Murdochu da ce ga MI5mrak udaviti u Temzi ako previse zajebava i aj zdravo. Jer bezbednost i najvisi interesi drzave i jesu u pitanju. Nemackoj bi laknulo takodje. 

 

Ovo je ludilo sto sad rade.

Link to comment

Postoji diskrepanca između Pariza i Berlina, prilično vidljiva.

 

To je wishful thinking, mrka kapa da u Francuskoj i Nemackoj na vlasti sede bas toliki debili. Spremali su oni odavno zajednicki scenario u slucaju izglasavanja Brexita i samo neki enormni pritisak spolja, recimo od Amerikanaca, mogao bi da poremeti taj scenario. A takav pritisak tesko da ce se uopste desiti.

Link to comment

Pa Kameron to nece uraditi, 100% a ine moze da uradi jer mora, da bi aktiviranje bilo pravno valjano po a.50  da to uradi u skladu sa konstitucijom svoje zemlje.

 

Ne govorim sad o opstem interesu nego o brtanskom. Ja da sam na njihovom mestu izglasao bi rezoluciju u parlemntu (u kome brexiteri nemaju vecinu) da primaju na znanje odluke referenduma u smislu da su gradjani za izlazak UK iz EU u sadasnjim uslovima. Usput nasao bih i neko pravno tumacenje kako se menjanje ustavnog statusa zemlje ne moze izmeniti bez pristanka Skotske (takvom izjavom bi i dobrano uticali na smanjenje procenta za nezavisnost u Skotskoj). S tim u vezi raspisao bih izbore za novu vlast koja bi pokrenula nove pregovore (posle nemackih, francuskih izbora, itd). Kad se onda trziste malo stabilizije, a secajuci se haosa ovih dana, Remain bi imao 60%. Neki pro forme pregovori, referendum na kome niko bitan osim Faraza ne bi bio za Leave, reci Murdochu da ce ga MI5mrak udaviti u Temzi ako previse zajebava i aj zdravo. Jer bezbednost i najvisi interesi drzave i jesu u pitanju. Nemackoj bi laknulo takodje. 

 

Ovo je ludilo sto sad rade.

 

Ovaj tvoj scenario je verovatno najpovoljniji/najmanje nepovoljan za GB, s tim sto bi ti eventualni novi pregovori izgledali mnogo drugacije iz nemackog i francuskog ugla. U tom scenariju bi britanska pozicija u pregovorima bila masivno ostecena reteriranjem od rezultata referenduma jer bi svima bilo jasno da Britanci pucaju praznom puskom.

Link to comment

Ne govorim sad o opstem interesu nego o brtanskom. Ja da sam na njihovom mestu izglasao bi rezoluciju u parlemntu (u kome brexiteri nemaju vecinu) da primaju na znanje odluke referenduma u smislu da su gradjani za izlazak UK iz EU u sadasnjim uslovima. Usput nasao bih i neko pravno tumacenje kako se menjanje ustavnog statusa zemlje ne moze izmeniti bez pristanka Skotske (takvom izjavom bi i dobrano uticali na smanjenje procenta za nezavisnost u Skotskoj).

I tako izazvao krizu unije i njeno bolesno delegitimisanje.

 

Što'no rekli Francuzi:

 

Don't trust a nation that can't behead it's Queen.

 

http://www.independent.co.uk/news/world/europe/brexit-latest-france-uk-eu-referendum-result-britain-trolled-over-leave-vote-a7102596.html

 

To je wishful thinking, mrka kapa da u Francuskoj i Nemackoj na vlasti sede bas toliki debili. Spremali su oni odavno zajednicki scenario u slucaju izglasavanja Brexita i samo neki enormni pritisak spolja, recimo od Amerikanaca, mogao bi da poremeti taj scenario. A takav pritisak tesko da ce se uopste desiti.

Videćemo veoma brzo, posle današnjeg sastanka u Berlinu već, šta će biti. Strategiju su spremili Brisel i Junker, a tetka i Šojble koče iz svojih razloga. Ako i Ameri budu krenuli da koče (preko Švaba) otupeće "strategija" vrlo brzo.

 

I ode sve u pizdu materinu.

Edited by Tribun_Populi
Link to comment

njima je dakle neophodan 1 ratko markovic, ukoliko u pravnom smislu vec ne sluzi gospoda :unsure:

Ne treba, sve se zna šta treba nego niko neće, jer nisu očekivali ovaj rezultat.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...