Jump to content
IGNORED

BrExit?


jms_uk

Recommended Posts

porasce UKIP na sledecim izborima sigurno...slicno kao SNP

 

Nece, jer su i konzervativci podeljeni.

 

U Skotskoj su LAB radili kampanju zajedno sa Kameronom i tu je potpisana politicka smrt.

 

UKIP mozda poraste, al na racun LAB.

Link to comment

zestoko ce sebi pucati u nogu ako slucajno pobedi leave.

Ma kakvi, učiniće i sebi i kontinentu istorijsku uslugu.

Link to comment

Ne razumem se u brit politiku previse, niti u zakonitosti politickog delovanja i agitovanja nezavisno od geografije, ali nije mi jasna ova prica sa Borisom Johnsonom. On se pre par mesece danima premisljao kome da se prikloni, zar ne? Na koju foru ovolika gorljivost i odlucnost kod nekoga ko nije imao cvrst stav pre samo par meseci? I na koju foru to ima prodju, i kako to da se pristalice Remain-a ne koriste tom cinjenicom?

Link to comment

U međuvremenu je odlučio i od tada nastupa kao i svaki drugi profesionalac. Nije on neki političar amater kao ovi naši paceri, u pitanju su godine i godine treninga. Nemaju čime da se tu pristalice Remain-a koriste.

Link to comment

^^ kameronov dogovor sa briselom je odrađen valjda u decembru, onda je trebalo nešto vremena da se političaro odrede™ prema tom konkretnom dogovoru, što je zapravo postalo razdelna linija koja daje neki legitimitet relativno kasno uklučenima u brexit kampanju.

 

"morali smo da vidimo šta je sve dogovoreno i da procenimo sve posledice tog dogovora i one nam se ne sviđaju pa smo zato za brexit" logika

Link to comment

ma znam da nema. nije da ne znam da je jak taj sentiment (mislim...) ali bez obzira. zestoko ce sebi pucati u nogu ako slucajno pobedi leave. 

 

 

Zašto? Ne da imam mišljenje da li je to bolje ili lošije za prosečnog Engleza, nisam baš u stanju da predvidim kako bi delovao raspad na koju zemlju. Gledam to slično kao Jugoslaviju, nekim zemljama je bolje, nekim slično, nekima lošije.

Link to comment

Ovde je jedno vreme bila prica da je BoJo privatno za ostanak, ali da je ovo sve 'kalif protiv kalifa' igra, ne bi li sebi obezbedio buduce premijersko mesto...

 

 

Sent from my iTelephone using Tapatalk

Edited by jms_uk
Link to comment

Zašto? Ne da imam mišljenje da li je to bolje ili lošije za prosečnog Engleza, nisam baš u stanju da predvidim kako bi delovao raspad na koju zemlju. Gledam to slično kao Jugoslaviju, nekim zemljama je bolje, nekim slično, nekima lošije.

 

Raspad cega?

Link to comment

Raspad cega?

UK?

 

Jer ako UK izadje iz EU, onda ce Skoti opet/odmah da traze referendum.

 

 

Sent from my iTelephone using Tapatalk

Link to comment

Pa, ono, dok su tu FRA, GER, Benelux & ITA plus 10-20 zemalja, to je EU. Realno EU kao takvu mogu da rasture samo FRA, GER i ITA

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...