Jump to content
Aleksija

Lokalni izbori

Recommended Posts

pacey defender

DObro, hajde da ne idemo toliko daleko i pravimo granice opština prema preferencijama birača. U Ameriki su to onomad radili, pa su tu kreativnu aktivnost nazvali Gerrymandering, po tadašnjem guverneru Masačusedsa, koji je toliko prekrajao distrikte, da su ličili na salamandere. Jerry = Gerry, sasvim slučajno, druže :wink: Đorđeva poenta je jasna - Ralja, Besni fok, Zuce i Dobanovci nisu Beograd. Mogao bih sa tim da se složim u načelu, ali dnevna migracija ljudi je toliko velika, da bi se svi verovatno začudili koliko ljudi iz tih prigradskih opština radi u onome što se po Đorđevoj priči treba nazvati Beogradom. Isto tako, uvek postoji mogućnost da neko kaže, "a zašto je granica kod Borče a ne na Dunavu" ili "A ako je Ovča u BG, zašto onda nije i Jabučki rit". Ili, ako se odlučimo da Borča bude izvan BG, uvek može neko da kaže da "je Borča bliže centru od Labudovog brda, koji ostaje u sastavu BG". Never ending story.

Hella
To isto bi trebalo da važi i za Novi Sad jer su poslednji lokalni izbori pokazali da su za radikale glasali upravo stanovnici prigradskih sela i opština.A sve na štetu Novosađana koji su izašli u manjem broju na izbore.
Криви радикали што су изашли, а не демократи који су ту недељу чешкали темена и питали се да ли у шпацирунг по кеју или у Дунавску на кафицу? Језуш.

pacey defender

Ai Novaković je bio alternativa do moga...

Miralem
DObro, hajde da ne idemo toliko daleko i pravimo granice opština prema preferencijama birača. U Ameriki su to onomad radili, pa su tu kreativnu aktivnost nazvali Gerrymandering, po tadašnjem guverneru Masačusedsa, koji je toliko prekrajao distrikte, da su ličili na salamandere. Đorđeva poenta je jasna - Ralja, Besni fok, Zuce i Dobanovci nisu Beograd. Mogao bih sa tim da se složim u načelu, ali dnevna migracija ljudi je toliko velika, da bi se svi verovatno začudili koliko ljudi iz tih prigradskih opština radi u onome što se po Đorđevoj priči treba nazvati Beogradom. Isto tako, uvek postoji mogućnost da neko kaže, "a zašto je granica kod Borče a ne na Dunavu" ili "A ako je Ovča u BG, zašto onda nije i Jabučki rit". Ili, ako se odlučimo da Borča bude izvan BG, uvek može neko da kaže da "je Borča bliže centru od Labudovog brda, koji ostaje u sastavu BG". Never ending story.
+ zaboravljanje eventualne kolateralne koristi: ako pobedi demokracki kandidat u beogradu, za sta postoje velike sanse, glasovi radikala propadaju. te ovi imaju manje sanse da pobede u okolini, kojoj bi se "radikalska naselja" pripojila.nego, da ponovim: ukoliko "nasi" rade dobro, "divljaci" iz prigradskih naselja ce imati manju potrebu da glasaju za radikale. treba ih na taj nacin urazumljavati, a ne prekrajanjem granica i trpanjem u torove. jer postoji realna opasnost da se vas grad beograd na taj nacin svede na stari grad i vracar. Edited by Miralem

Ivo Petović

...odnosno na Stari grad, Vračar, Savski Venac, Novi Beograd, Zvezdaru i severni deo Voždovca i Čukarice. A i šta će nam više od toga? :D

Aleksija
DObro, hajde da ne idemo toliko daleko i pravimo granice opština prema preferencijama birača. U Ameriki su to onomad radili, pa su tu kreativnu aktivnost nazvali Gerrymandering, po tadašnjem guverneru Masačusedsa, koji je toliko prekrajao distrikte, da su ličili na salamandere.
ma bavili su se i nasi socijalisti u zlatna vremena zanimljivom geografijom. al izgleda da ne pomaze bas uvek.
nego, da ponovim: ukoliko "nasi" rade dobro, "divljaci" iz prigradskih naselja ce imati manju potrebu da glasaju za radikale. treba ih na taj nacin urazumljavati, a ne prekrajanjem granica i trpanjem u torove.
ma da, na lokalu je ipak moguce dosta uraditi solidnom pesackom kampanjom, cak i sa proporcionalnim sistemom, samo kad stranacki aktivisti nisu mnogo gadljivi na prigradska naselja ili prizemne price o odvozenju djubreta, rasveti ili kanalizaciji koja curi.mada, objektivno, jos od ranijih izbora, osetan je trud da se glasaci obuce da tek ukazanije 1 velje u nekoj zabiti nosi koji kilometar puta ili banderu vise (btw, zanimljivo, nikad dosta tih puteva - prosto kao smo jedna mnogo veca zemlja nego sto izgleda)proporcionalni sistem forsira stranke, to je jasno. ono sto je jedna od usputnih i porazavajucih pojava je da cak i liste stranaka koje bi mogle (i morale) biti sastavljenje od kvalitetnijih ljudi najcesce bivaju samo odraz trenutnog odnosa snaga unutarstranackih klika ili frakcija, a ne jacine imena ili ugleda.nego, zna li neko mozda na koju se tacno imovinu odnosi deo: utvrđeno je da lokalne samouprave imaju svoju imovinu kojom će upravljati samostalno ?

djordje geprat

žao mi je ako je moj stav o smanjivanju područja koje bira gradonačelnika Beograda protumačeno kao način da se izbegne da radikal Vučić postane To. Naprosto, vozeći se iz Vojine Belanovice negde kod sela Kruševica nailazim na tablu da ulazim u područje Beograda. I prolazim kroz sela koja nemaju nikakve veze sa Beogradom (sem saobraćajnih) da bi kod Orlovače naišao na tablu sa natpisom "Beograd". Neka svi ti ljudi biraju gradonačelnika Lazarevca, Mladenovca, Obrenovca, to im je tu pod nosom. Ne znam koliko para će ostajati lokalu ali, ovo sada je sumanuto. Republika daje pare Beogradu, Skuopština grada Savskom vencu. Dobro bi bilo da se opštine potpuno odvoje od republičke sise.

Ivo Petović

U vezi sa celom prethodnom pričom i lokalnim izborima koji slede, možda je interesantno videti kako su u nedelju glasale beogradske opštine i šta možemo očekivati 11. maja:- boldovao sam procente pobednika -

Opština Tadić Nikolić Voždovac 40,64 38,61 Vračar 51,47 23,33 Zvezdara 42,46 37,86 N. Beograd 42,45 35,01 :Hail: Savski venac 45,52 30,12 Stari grad 51,18 23,95 Barajevo 30,56 45,99 Grocka 29,51 53,79 Zemun 35,87 47,5 Lazarevac 33,91 39,63 Mladenovac 29,72 47,62 Obrenovac 35,99 45,16 Palilula 39,74 41,56 Rakovica 38,97 41,54 Sopot 27,46 52,71 Čukarica 39,62 40,8 Surčin 29,54 56,6
Ovi rezultati govore više od 1.000 postova.

MancMellow
U vezi sa celom prethodnom pričom i lokalnim izborima koji slede, možda je interesantno videti kako su u nedelju glasale beogradske opštine i šta možemo očekivati 11. maja:- boldovao sam procente pobednika -Ovi rezultati govore više od 1.000 postova.
Ako se poraze radikali na gradskim izborima treba pod hitno podeliti opstine Zemun, Palilula i Cukarica. Ne znam za ove izbore, ali znam da su na mom glasackom mestu u centru Zemuna prosle godine na parlamentarnim, radikali bili cetvrti.

fonTelefon
žao mi je ako je moj stav o smanjivanju područja koje bira gradonačelnika Beograda protumačeno kao način da se izbegne da radikal Vučić postane To. Naprosto, vozeći se iz Vojine Belanovice negde kod sela Kruševica nailazim na tablu da ulazim u područje Beograda. I prolazim kroz sela koja nemaju nikakve veze sa Beogradom (sem saobraćajnih) da bi kod Orlovače naišao na tablu sa natpisom "Beograd". Neka svi ti ljudi biraju gradonačelnika Lazarevca, Mladenovca, Obrenovca, to im je tu pod nosom. Ne znam koliko para će ostajati lokalu ali, ovo sada je sumanuto. Republika daje pare Beogradu, Skuopština grada Savskom vencu. Dobro bi bilo da se opštine potpuno odvoje od republičke sise.
Belanovice rade Savski Venac grade :Hail: I Mira M je tela da menja nezahvalni narod. Misli lokalno deluj globalnao - ako iduce nedelje EU penzionise Bokija ode sav lokal vadikalima osim severa Backe i Sandzakistana.

Luc
U vezi sa celom prethodnom pričom i lokalnim izborima koji slede, možda je interesantno videti kako su u nedelju glasale beogradske opštine i šta možemo očekivati 11. maja:- boldovao sam procente pobednika -Ovi rezultati govore više od 1.000 postova.
Da dodam u vezi Chukarice: U toj opstini je iznenadjujuce dobro proshao Chedomir Jovanovic, zauzevsi trece mesto. Pored seosko-polutanskih delova Chukarice, problem predstavlja i korumpirana lokalna vlast olichena u vuksinim DS-ovcima, koji drze Opstinu jos od lokalnih izbora 1996. Pa tu treba traziti i razlog za dobar rezultat LDP u ovoj opstini.

djordje geprat

Mislim da bi bilo dobro da i o ovome raspravljamo. Ipak se 11. maja odlučuje o različitim stvarima. Jednako važnim.Voleo bih da vidim Bojana Stanojevića na mestu gradonačelnika.

Sludge Factory
Voleo bih da vidim Bojana Stanojevića na mestu gradonačelnika.
Je l to onaj gradski menadzer? Ako jeste, ne dopada mi se. Ali bolje nego Alimpic! <_< :puke::yucky: Mada imam neki osecaj, ako DS bude na vlasti u Beogradu, da ce Alimpic ostati tu gde je i sad. Sto je porazavajuce!

djordje geprat

To je taj. Meni se čini da bi bio dobar. Sudeći po onome koliko ga znam iz kampanje leta 2000.

Mocking Bird

Ove godine prvi put glasam za beogradske lokalce. Do sada, dok sam bila ponosni žitelj Vojvodine, držala sam se toga da glasam za čoveka, a ne za stranku, tako da je moj glas na prošlim lokalnim izborima otišao izvesnom nezavisnom kandidatu, kog je slučajno podržao SPO. DS je tada iznjedrio gnjidu neviđenu - inače dotični se pojavljivao skoro u medijima u vezi sa slučajem bojkota albanskih pekara u Ravangradu. Tuta muta je takav čitavog života i najviše mu smeta što se kao ultra nacionalista oženio - Mađaricom! :lol: On bi najradije i sam bojkotovao pekare, ali mu to stranka koja mu je dala vrlo pristojnu platu i kandidaturu za gradonačelnika nije davala za pravo. Elem, jedva čekam svoje prve lokalne bg izbore. :rolleyes:P.S: Dušu bih prodala đavolu da vidim Vesnu Pešić na mestu gradonačelnika.

Edited by Mocking Bird