Jump to content
IGNORED

Vinyl


mammy two shoes

Recommended Posts

Nova serija u produkciji HBO-a.

 

Još od Fincherovog pilota za House of Cards, nisam gledao pilot koji je na ovom nivou. Za razliku od serije Boardwalk Empire, uprkos raznim uspesima u gangsterskom žanru, Martin Scorsese je ovde stvarno na svom terenu kao što je i, čini mi se, i sama HBO produkcija ovde mnogo više na svome, u svetu muzike u kome se sve te silne parabole o vremenu ne moraju previše pozivati na nategnute analogije, već imaju serviran svet muzičke industrije, koji se skupa sa publikom prilično jasno uklopio u jednu poučnu basnu poznatiju kao istorija roka.

 

Zanimljivo, vešto rađeno, vrlo duhovito, sa logičnim referencama i nadahnuto simboličnim i ironičnim scenama i zapletima, Vinyl...

Link to comment
  • Replies 141
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Sludge Factory

    20

  • J-♣

    15

  • Weenie Pooh

    14

  • Arkadija

    10

Posteno, ali 

 

You come to the series looking for music and what do you get?

 

 

Ne znam zasto "trazi muziku" u ovoj seriji. I iz najava i trejlera (a sad posle emitovane prve epizode svakako) jasno je da ovo nije serija o muzicarima i muzici, u tom smislu u kom se on ocigledno nada da bi neka serija ili film mogli biti. 

Link to comment

‘..when you say “diligent Germans”, it makes me wanna go to my attic and start a diary..” J

 

Veoma zanimljiv pilot!

 

Ali, glupava zadnja scena rusenja zgrade i budjena iz delirijuma.  A sudeci prema najavama sledecih epizoda, izgleda mi dosta linearno i predvidljivo. Mijenja misljenje, ne prodaje firmu, ‘we can do it again’, saradnici prvo ljuti na njega, pa mu se onda ponovo pridruzuju, itd.

 

To na stranu, gledace se! (barem dok ne pocne GoT sapunica)

Link to comment

nisam se oduševio...

ustvari jesam do poslednjih 15ak minuta.

Posle su usrali stvar.

Prvo, deo sa ženom je kompletno nepotreban, osim ako nisu želeli da potpuno iskopiraju Mad Men. Obzirom da je Olivija Mun žena, cenim da će u budućnosti lavovski deo serije otpasti na nju i njene zajebancije što je dosada u najavi.

Drugo, kraj je apsolutna bulja. Čemu? Zašto? 

 

Deo sa padanjem stropa je apsoultno nepotreban i više mi se čini da je u pitanju neki Džegerov imbecilni trip koji je Marty morao da ispoštuje.

 

 

Mad Men je posle prve 3 sezone postao nepodnošljivo dosadan i komplikovan. Nadam se da će biti dovoljno mozga da Vinil ne krene tim putem.

Link to comment

Obzirom da je Olivija Mun žena, cenim da će u budućnosti lavovski deo serije otpasti na nju i njene zajebancije što je dosada u najavi.

Vajld je žena. Mun je isto i žena i Olivija, ali ona druga

 

Drugo, kraj je apsolutna bulja. Čemu? Zašto? 

 

Deo sa padanjem stropa je apsoultno nepotreban i više mi se čini da je u pitanju neki Džegerov imbecilni trip koji je Marty morao da ispoštuje.

 

Jebiga, kraj je demonstracija njuha-sluha glavnog junaka za nove trendove. Svojeručno je otkrio pank pa mu je eto kao nebo palo na glavu. A to inače kažu da se stvarno i desilo u toj zgradi u to vreme, ali ne u toku nastupa nego posle. I ne zbog muzike nego zato što je neko bio pametan pa odlučio da mu noseći zid ne treba.

Link to comment

Na stranu priča o istorijskom povodu, koji u kontekstu pilota i nije tako bitan, nije njemu samo nebo palo na glavu. Naprosto, samo jedna zgrada u bloku zgrada se uredno srušila nimalo ne naštetivši zgradama na koje je bila naslonjena sa obe strane. Recimo, kod Kolarca su dugo dizalicama rasklapali staru zgradu odozgo da bi dobili komercijalno zemljište da na tom mestu podignu hotel. Uopšte, pretpostavljam da kada građevinski poduzetnik mora da ruši zgradu naslonjenu na susedne, koje ne sme da ošteti, da to ipak povećava troškove. 

 

Poput prve scene Antonionijeve avanture, sa čim se raskršta sa italijanskim neorealizmom i prelazi na realizam duše, kada otac lika Monike Viti kaže da ne može da se bavi time šta će biti sa ljudima u trošnim kućama na lepoj parceli, a ona se posle bavi nekakvom vrstom romanse sa arhitektom koji je raskrstio sa dečačkim ambicijama, tako isto i u ovoj završnoj sceni pilota zahvaljući divnom pank koncertu će neki građevinski poduzetnik dobiti elitno zemljište u Njujorku, a da nije potrošio ni cent na rušenje zgrade u bloku zgrada.

 

Apsurd je i u dvostrukoj ironiji po kojoj složni vojnički korak ruši most, a pank - takav kakav je - ispada jednako koristan.

 

Naravno, ima tu mnogo više, ali meni je lično to bilo nadahnuto...

 

Smešno mi je i rušenje zgrade u kontekstu imena pevača: Kip Stevens, asocira mi na pesmu Cata Stevensa, odnosno Yusufa Islama kasnije (još malo 9/11), koga glumi Jeggerov sin u seriji kojoj je kreator njegov otac i odzvanja ironični prizvuk prvih stihova Father and Son: It's not time to make a change; Just relax, take it easy...

Edited by Ajant23
Link to comment

Mlađani Džeger kao frontmen kad je krenuo da se šiba sa publikom me podsetio na Mental Mikija - d banč of volis.

 

 

obećava ovaj Vinil, odmah posle pilot epizode morao još jednom da odgledam CBGB

Link to comment

Vajld je žena. Mun je isto i žena i Olivija, ali ona druga

 

Jebiga, kraj je demonstracija njuha-sluha glavnog junaka za nove trendove. Svojeručno je otkrio pank pa mu je eto kao nebo palo na glavu. A to inače kažu da se stvarno i desilo u toj zgradi u to vreme, ali ne u toku nastupa nego posle. I ne zbog muzike nego zato što je neko bio pametan pa odlučio da mu noseći zid ne treba.

 

da, u pravu si, pobrkao sam a mrzelo me noćas da tražim. 

 

ukapirao sam taj neki smisao kraja, ali mi je preteran. Videćemo u narednim epizodama kako će sve to da radi. Najviše bi voleo da odrade par sezona sex drugs rnr fazona pa kad im ponestane ideja da se okrenu ženi i toj temi. Inače mi je ceo taj trip sa živim brzo i hranim se lako™, ogavan. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...