Jump to content
IGNORED

Fest 2016


FPLS

Recommended Posts

glengeri glen ros ti bulja? :(

trajvan zelja isto? :(

 

ja bio ubedjen da je demon neki folklorni horor

 

Glengeri mi je onako, a Tramvaj...nekako ne mogu da poredim te stare filmove sa ovim sada. Od Tramvaja mi se više svideo Noć iguane, mada nije tako cenjen. Jel' In Bruges po pozorišnom komadu? Taj je bio dobar.

Link to comment

Može naravno i tako, samo se u Demonima vidi na loš način.

 

Zaista bi moglo i tako da se gleda. Ken Russell je zaista redak i odličan primer. Naprosto, on je reditelj kome su ležale sve te formalne složene tekovine romana i muzike, zato mu Zaljubljene žene i jesu najbolji film. Ali, to je veliki Ken Russell i može se gledati da je on još jedan primer da kritiku ne treba previše generalizovati u teorijske zaključke...

 

Mada, moram da kažem da mi se vrlo retko dopadne nešto što je rađeno po pozorišnom komadu. Prvo što mi padne napamet je Rozenkranc i Gildenstern su mrtvi, a osim toga jedva da mogu bilo čega i da se setim (mislim na savremene komade, klasika je druga priča).

Ne znam šta da ti kažem, ja sam više uživao gledajući Stoppardov film nego kada sam čitao njegovu istoimenu dramu.

 

Antagonizam između savremenih komada i klasike mi je nategnut. Em što klasično naprosto samo znači najbolje i što je prvi put počelo da se identifikuje sa starim samo zato što je ono što je bilo novo mahom bilo loše, em što je drama jedna od onih reči koja nije isto što i "savremeni ili klasični komad"...

Link to comment

O-kej, sada vidim da ti je on bio primer za uspešan film, slučajno sam prevideo. Ma, da, baš lep film, više mi se dopao taj Zlatni lav u Veneciji od mnogo hvaljenijih Altmanovih Kratkih rezova, nekoliko godina posle...

Link to comment

Ne znam šta mi je trebalo da odem na Poziv - to gnojno sranje od filma, koje nije ni drama, ni horor, ni triler, tupljenje tri četvrtine filma nekim kobajagi iznijansiranim psihologiziranjem, pri čemu sve prvoloptaški i predvidljivo, da bi se u poslednjih dvadesetak minuta sve pretvorilo u užasno smešnu krvoliptašku sekvencu, ali nedovoljno da bi film bar bio interesantan kao treš. Ne znam kako je uopšte došlo do toga da se ovaj film pojavi na FEST-u, ko je to selektirao i da li je uopšte gledao to što je selektirao. Srećom, jako malo ljudi je bilo sinoć na ovom sranjcu, sve sama elita domaće horor filmske misli, nadam se da im je bilo grozno kao i meni.

Edited by kobni zelaya
Link to comment

Ne znam šta mi je trebalo da odem na Poziv - to gnojno sranje od filma, koje nije ni drama, ni horor, ni triler, tupljenje tri četvrtine filma nekim kobajagi iznijansiranim psihologiziranjem, pri čemu sve prvoloptaški i predvidljivo, da bi se u poslednjih dvadesetak minuta sve pretvorilo u užasno smešnu krvoliptašku sekvencu, ali nedovoljno da bi film bar bio interesantan kao treš. Ne znam kako je uopšte došlo do toga da se ovaj film pojavi na FEST-u, ko je to selektirao i da li je uopšte gledao to što je selektirao. Srećom, jako malo ljudi je bilo sinoć na ovom sranjcu, sve sama elita domaže horor filmske misli, nadam se da im je bilo grozno kao i meni.

pakosnice :P izgleda da ti se bas bas nije dopao film.

Link to comment

Ma ovo je upravo ono zbog čega domaćim promoterima žanra i b-filma ne treba davati selekture i mesta odakle bi mogli da vrše uticaj. Ovo je baš ono da pitaš selektora (ne znam ko je bio, program je Thrills and Kills) šta će ovakva stvar na festu. Ovo nije ni za repertoar seoskih bioskopa.

 

edit - sad vidim Mladen Đorđević, na žalost, što je veliko razočaranje, čovek je talentovan reditelj, nije moguće da nije našao nešto bolje od ovoga.

Edited by kobni zelaya
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...