Jump to content
IGNORED

Fest 2016


FPLS

Recommended Posts

Ja sam gledao danas Evoluciju.

 

Apsolutno nisam imao pojma šta gledam, a ispalo je da je film nekakva neobična fantazija sa elementima body horrora. Film je izuzetno lepo snimljen, ima podvodnih kadrova koji su veoma efektni, i svakojakih izmišljotina. Priča je enigmatična, a iza simbolike se verovatno krije priča o buđenju seksualnosti kod dečaka. Bilo je dosta mlade publike u dkc-u i veselo mi je bilo da slušam komentare, pošto su svi mahom bili u rebusu posle projekcije.

Link to comment

Gde najlošiji, imao je mnogo gorih filmova, recimo prošlogodišnji Far from Maddling Crowd.

 

I taj mu je na festu ove godine. A mislim da je Kasel pobednik sa tipa 3 filma ove godine?

 

Za sada sam uspeo da odgledam samo Partisan koji je prilicno dobar pogotovu za prvi film jednog reditelja. I Bound for vengance iz trills & kills programa koji je onako, lepo poceo sa tom idejom da malo obrne klasicnu horor pricu ali se posle malo pogubio.

Link to comment

Juče - Heart of a Dog

 

Šta znam, očekivao sam više, kad je Laurie već rešila da snimi dugometražni film, ali, u stvari, isti njen fazon video radova iz raznih performanasa™. Ipak, oduvek sam je obožavao, tako da mi je bilo ok.

Link to comment

Meni Fest postaje sve bizarnije iskustvo...Juče gledao Sicario u nekom popodnevnom terminu...dobar deo publike činile bakute :unsure: ...valjda ih nasla tema :cool:

Film, onako... meh, fino da se pogleda u biskopu, kad malo odstoji- rupa u scenariju jedno 200000; Del Toro glumi  Ramba na steroidima, Brolin superkul baju koji u oružane akcije kreće sa japankama i Emily Blunt koja glumi...pa Emily Blunt. Muzika je odlična zaista.Eto.

Poseta i dalje grozna, SC jos jadniji po dnevnom svetlu, mozda ipak ozbiljno razmisliti o ukidanju ove manifestacije...

Link to comment

Juče - Heart of a Dog

 

Šta znam, očekivao sam više, kad je Laurie već rešila da snimi dugometražni film, ali, u stvari, isti njen fazon video radova iz raznih performanasa™. Ipak, oduvek sam je obožavao, tako da mi je bilo ok.

Gledo i ja i meni bilo ok. Mada previse lutanja i zakasnelih komentara: antiratni manifest, monolog o cctv-ju, nesto malo lokalnih nyc pricica, reminescencije odrastanja... sve smo to culi, videli, procitali i proziveli vec toliko puta. Kad vec nije imala hrabrosti da snimi film o Luu, onda je trebala da izgura pricu o terijeru, pa makar to bilo sat vremena.

 

Odgledo sam jos kompletan program microwave. Domaci no budget filmovi sa glumcima amaterima. Odskace Paluba ispod Terazija, zbog Pajkulinog glasa, ovo ostalo incidenti klasicni. To je to od mene za ovaj Fest

Link to comment

A evo i trejlera za film koji ce zatvoriti Fest...

Srpsko/USA/SLO/korejska produkcija u režiji 1 Dejana Zečevića...Must see!

 

 

 

 

 

 

 

:s_w:  :s_w:

Link to comment

A evo i trejlera za film koji ce zatvoriti Fest...

Srpsko/USA/SLO/korejska produkcija u režiji 1 Dejana Zečevića...Must see!

 

 

 

 

 

 

 

:s_w:  :s_w:

jebote, kako jadnicki izgleda!

 

dajte impresije, ko je pogledo!

Link to comment

Nisam siguran kad ću pogledati, videćemo.... u međuvremenu... poljski Demon - adaptacija pozorišnog komada, što se, na žalost vidi. Film ima sličnu tematiku kao Ida - poljsko prećutkivanje zločina nad Jevrejima u drugom svetskom ratu. Dakle, ništa novo, ni tema, ni način obrade, povremeno duhovito i to je sve.

 

Ljubav i mir - ja nisam baš fan Sion Sonoa, gledao sam Love Exposure, skupio sam snage i izdržao (240 minuta), ali mi je preterivanje u glumi užasno išlo na nerve, tako da sam mislio da više neću gledati Sonoa. Međutim dao sam mu opet šansu, jer je fantom snimio pet filmova u toku 2015, pa sam morao da vidim na šta to liči. Nisam se prevario, posle ne preterano obećavajućih prvih dvadeset minuta, film je otišao u potpuno neočekivanom pravcu uz kombinaciju animacije lutaka i live actiona. Ono što je u početku izgledalo kao over the top gluma, odjednom je postalo autentičan stil. Film izgleda kao da je za decu, ali se iza toga valja odlična priča o sujeti i suzbijenoj seksualnosti kao pokretaču kreativnosti, a sve tako sa slatkim kornjačama, macama i raznim bačenim igračkama, sa bouble pop muzikom i mnogo čudne i užasno zanimljive ironije. Totalna preporuka.

 

https://www.youtube.com/watch?v=gBthHKVEnro

Edited by kobni zelaya
Link to comment

adaptacija pozorišnog komada, što se, na žalost vidi.

 

Naravno da nisam gledao taj film, dosadno mi je i da uopšte razmatram za gledanje pedesetak evropskih filmova godišnje, koji se smatraju "umetničkim" samo zato što se bave revizijom Drugog svetskog rata. Ali, koga boli uvo što se vidi da je film adaptacija pozorišnog komada...

 

Onaj je dobio Oskara za scenario Brokeback Mountain, kojeg je napisao tako da se jasno vidi da je adaptacija romana. Ipak, ono što je stvarno smešno u tom slučaju je to da takav roman nije postojao, već je naprosto scenarista, koji je pre svega pisac romana, naprosto tako napisao scenario. I to je deset puta gore od toga da se vidi da je film adaptacija pozorišnog komada. Obaška što sama sintagma "adaptacija pozorišnog komada" zauzima apsurdno loš odnos prema samoj drami.

 

Le prenom je uspešna francuska komedija, koja je nastala tako što je aktuelna komedija iz pozorišta, sa izvornom glumačkom postavkom, pretvorena u film. Svo nasleđe pozorišnog komada ovde je bilo poželjno i nimalo nije bilo loše.

Link to comment

Može naravno i tako, samo se u Demonima vidi na loš način.

 

Mada, moram da kažem da mi se vrlo retko dopadne nešto što je rađeno po pozorišnom komadu. Prvo što mi padne napamet je Rozenkranc i Gildenstern su mrtvi, a osim toga jedva da mogu bilo čega i da se setim (mislim na savremene komade, klasika je druga priča).

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...