Jump to content
IGNORED

The Expanse


hazard

Recommended Posts

4 hours ago, Filozof manijak said:

Nisam pratio od 3.sezone ( i druge knjige). Šta se desilo s Aleksom?

 

Quote

Cas Anvar, who has played Martian pilot Alex Kamal in the first five seasons of the show, will not be returning for the final season. This announcement comes after an official investigation by a third party on behalf of Alcon Studios due to the many allegations of abuse and harassment made against Anvar by both coworkers and fans, some of whom were under the age of 18. 

Anvar appeared in Season 5, but his character, Alex Kamal, was killed in the finale, representing a major departure from the books.

https://www.denofgeek.com/tv/the-expanse-cas-anvar-fired/

Link to comment

😲

 

Zar i on?! Filmska industrija je prepuna sociopata al da ovoliko ima seksualnog uznemiravanja, neverovatno! 

 

Srecom mene niko nije nikad pipnuo, mozda sto imam taj nadrkani stav da cu noge da ti polomim po ruski...bude tu bacanje flerta uglavnom od elektricara i boom operatera al odmah ja to na drugarski prebacim da ne pokusavaju dzabe. 

Link to comment

Nesto razmisljam, mozda holden mora lose da izgleda jer je bio exposed na protomolecules, on bi trebao da prima injekcije da bi bio u zivotu i ne umre?

Edited by mustang
Link to comment
  • 3 weeks later...

Žao mi je što nije više pojašnjeno sve šta se dešava na onoj planeti gde mrtvi vaskrsavaju i gde se samostvara vanzemaljski svemisrski brod. Ovo naše lokalno je u granicama očekivanja. U jednom momentu sam se zabrinula da će Bobi da strada, ali opasan je marsovski vojni skafander :D

Link to comment
10 minutes ago, Arkadija said:

Žao mi je što nije više pojašnjeno sve šta se dešava na onoj planeti gde mrtvi vaskrsavaju i gde se samostvara vanzemaljski svemisrski brod. Ovo naše lokalno je u granicama očekivanja. U jednom momentu sam se zabrinula da će Bobi da strada, ali opasan je marsovski vojni skafander :D

 

Samo ne bobi i drummer! 

 

Auh nece valjda izgunuti, bas mi bilo oko njih dve napeto.

 

Ima li sanse da nama koji nismo citali knjige napisete o toj planeti sta se desava i da mi neko objasni tj podseti gde odu ovi koji udju u prsten?  

 

Da li su burton i bobi otisli zajedno tamo na ono? :D ja mislim da jesu. 

 

 

Link to comment

Serija je zavrsena sa ovom skracenom sezonom od samo 6 epizoda

Drugo ako prate knjige radnja se pomera 30 godina u buducnost kazu citaoci tako da je postojeca glumacka postava odglumila svoje

Link to comment

Ova serija je postala tradicionalna tačka postnovogodišnjeg antiklimaksa. Svakim januarom pristupimo joj u skrušenoj nadi da će biti bolje, da će se vratiti na pravi put, ali, avaj, ostaje ista - izgubljena i dosadna. Nema tu ničega nakon treće sezone.

 

Ne znam kakve su knjige i koliko su morali da se drže pisane priče, ali imali su tri godine da shvate da gledaoce ne zanima hiljadama puta ispričana priča o pobuni zapostavljenih marginalaca sa oboda imperije protiv centrale niti rat među frakcijama ljudskih plemena, pa makar i u raskošno oslikanoj svemirskoj budućnosti, nego šta se kog vraga dešava sa druge strane prstena, ko ga je napravio i čemu to služi? Onako dobro zabaciti udicu na kraju treće sezone, pa to ne eksploatisati u nastavku je epski promašaj. Imali su i simpatične likove, pa su i njih srozali, naročito Holdena, koji se pretvorio u iritantnog mekušca sa gusanskim vratićem i ispijenom isusovskm facom.

 

Ako je i bilo šmeka u uvodnim sezonama, do kraja je nivo opao do bizarnosti - Belteri izgledaju kao pomahnitala rulja koja samo galami i bije se po kafanama, a ne kao tehnološko napredna zajednica koja živi u nekom dubokom svemiru, gradi civilizaciju, opstaje, širi se.. (Kako pobogu oni da naprave svemirski brod sa mozgom zakucanim u pećinskim floskulama o časti, pravu jačeg, otimanju??)  Dobra je jedino tetka Aleksis iz UN, takva bi nam danas dobro došla u zbilji - pametna da popusti, a čvrsta po potrebi, zna da ga zavuče i spletkari u ime višeg cilja, ali suštinski nekorumpirana.

 

Završetak serije sa šturim prikazom čudnih dešavanja u jednoj koloniji i nagovještajem da neka velika sila postoji, djeluje i dolazi izgleda kao pokušaj autora da umilostive finansijere za još sezonu ili dvije. Da bi se to desilo, morala bi zainteresovana javnost malo više da pritisne kroz ankete i buzz na mreži, ali bojim se da su se gledaoci već ekspresno razišli u pravcu drugih TV sadržaja.

 

 

Edited by autsajder
Link to comment
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...