Jump to content
IGNORED

The Expanse


hazard

Recommended Posts

Meni se serija dopala ali se nadam iskreno da je nece nastavljati da ne kvare utisak.[emoji23] Cetvrta i peta knjiga, koje bi sad trebalo obraditi u seriji, su napisane tako da se vidi uticaj ideje o snimanju serije, mnogo radnje, jurnjave, pucacine i svega ali vrlo malo inventivnosti i nikakva nova ideja koja ce dalje da nosi suspense koji nadmasuje sudbine glavnih junaka. Posto cenim da ce ipak nastaviti sa snimanjem bice zabavno ali ne treba ocekivati nista posebno.

Definitivno se serija nastavlja. Jedino je pitanje kako će biti izbacivana, da li nedelju za nedeljom ili će sve odjednom.

 

U svakom slučaju, mislim da je serija odlično napisana, sa veoma rjetkim izuzecima, tako da bez obzira na mogući pad kvaliteta knjiga mislim da možemo biti optimisti za 4. sezonu.

 

A najbolji likovi su Amos, Bobby i Drummer. Mada je i Avasarala super, a bio je i onaj njen bodigard. U principu, jedino je Holden dosadan.

 

I Diogo je užasan, ali on je namjerno takav.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Zavrsih konacno, kasnim jbg. 

 

Jeste zbrzano poslednjih nekoliko epizoda (mada to sto nema mnogo palamudjevine jeste jedan od kvaliteta ove serije od starta) i nekako je sve prezgodno i prelako, ali Holdenov monolog na kraju vadi stvar prilicno. Svidja mi se ideja o davanju novog frontiera™ ljudsoj civilizaciji izvan njenog sistema, taj izlazak iz "skucenog" prostora, u kom se samo gloze medjusobno, nudi nove sanse. Sad me zanima i da vidim dalju razradu toga sta je izvan granice i ko tacno, zasto i kako je pustio ljude preko granice, a opet moze ovako i da ostane, mojoj (svacijoj) masti na volju.

 

Ako amazon stvarno nastavi dalje, nadam se da nece preterati u razvodnjavanju (tj. da nece razvodnjavati uopste), nego da cemo ostati fokusirani na glavni tok, da ce nam prikazati transformisan svet (makar u nekoj meri) koji ide dalje ka odgovorima. 

 

Edited by Sludge Factory
Link to comment
On 28.6.2018. at 10:01, mustang said:

12&13 epizoda dolaze zajedno. 

problem je sto jedan od scena na kraju se pojavljuje na 1/3, valjda su sjebali nesto kada su kompresovali. zbudzili su kraj. nisam pola razumela

 

Znaci, nisam lud. Jedva pohvatah sta ko i koga na kraju.

No, i pored brljanja poslednje i par smor epizoda u drugom delu, ova treca sezona ubedljivo najbolja. Nadam se da ce je Amazon prevazici vec dogodine;-)

Link to comment
  • 7 months later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...