Jump to content

EL Top 16, 4. kolo Crvena Zvezda - Unikaja, petak 20,00h

Ros

Recommended Posts

jebe nas pozicija 4 odbrambeno drugu sezonu zaredom. nece to ni povratak mitrovica promeniti.

samo da dodam da je micic pun pogodak i ono sto nam je trebalo, bas kao i kinsi, i da dangubic daje znake zivota. uz jovica, gudurica, te lazica i simonovica sa pravom ulogom, imamo spoljnu liniju koja pegla na obe strane terena. dokle god protivnik nema neke zajebane centre i, posebno, krilne centre, nece biti favorit protiv nas. kad ih ima... pa, videli smo kako to izgleda protiv fenera.

Pa dobro, to je posledica Radonjiceve tvrdoglavosti u vezi sa Mitrovicem i Tejicem. Mada, ja mislim da ti opasno potcenjujes Mitrovica ali kako je krenulo s njegovim povredama na kraju ce ispasti da si bio u pravu. Sto se centara tice, mi dosta profitiramo iz ove tendencije u Evropi da se igra sa undersized atletskim centrima bez suta. Nisu se protiv nas naigrali ni Ajon, ni Rejes, ni Hendriks, ni Tajus, Danston nam je dao dosta poena ali je u toj fazi utakmice Cirbes vec bio iscedjen zbog "faktora Stimac". Osim Fenera malo nas je ekipa nadskocilo iako, u pravu si, prakticno igramo bez klasicne cetvorke.

Spolja smo dobri, slazem se. Po imenima mozda ne tako dobri kao prosle godine ali po ucinku daleko bolji. Jovic i Guduric su napravili ozbiljnu razliku ravno niotkuda, a nekako smo i bolje izbalansirani.

• Replies 252
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• SleeperSleep

24

• pbg12345

21

• elementary

21

• renne

18

John Coltrane

Savetujem ti da procitas izjavu Kinsija posle utakmice koja detaljno opisuje kakva je atmosfera u ekipi i koliki je uticaj Radonjica na tu atmosferu. Mislim, navikao sam da se ovde uce poslu ljudi koji ga poznaju hiljadu puta bolje od onog ko bi da ih nauci ali ipak treba imati malo takta u tome.

Aaaaa, brate harpere, daj mi moju dozu pljuvanja Radonje, juce je sve bilo kako treba, nisam mu imao sta zameriti ^_^

Aaaaa, brate harpere, daj mi moju dozu pljuvanja Radonje, juce je sve bilo kako treba, nisam mu imao sta zameriti ^_^

Primite moju izvinjotinu, nisam prepoznao dnevnu dozu Radonje.

Pa nek Radonja malo pedagoski odreaguje ili ce imati lucidnog Milera ponesenog atmosferom, mladog i sklonog glupostima :fantom:

Drugo poluvreme je počeo dobro, imao tricu iz ćoška, pa onaj ulaz sa druge strane, ali se onda vratio igri iz prvog. Ako se ne varam, ubrzo je popio klupu i nije ga vraćao više na teren.

Rekao bih da je trenerova reakcija bila na mestu, osim ako zaista ljudi ne misle da se posle toga treba Šilbovati ili Mekelovati igrač, kao što je juče neko predlagao.

Edit: videh sada da ti je komentar više bio u saljivom tonu, ali svakako mislim da Millera ne treba razapinjati. Videlo se, odreagovalo se sa klupe. U nekim prethodnim utakmicama je igrao ozbiljnije, pa je u odbrani ispadao kao iz voza, ali svakako ne opravdavam sinocnju indolentnost u pojedinim situacijama.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Edited by Segundo

Drugo poluvreme je počeo dobro, imao tricu iz ćoška, pa onaj ulaz sa druge strane, ali se onda vratio igri iz prvog. Ako se ne varam, ubrzo je popio klupu i nije ga vraćao više na teren.

Rekao bih da je trenerova reakcija bila na mestu, osim ako zaista ljudi ne misle da se posle toga treba Šilbovati ili Mekelovati igrač, kao što je juče neko predlagao.

Edit: videh sada da ti je komentar više bio u saljivom tonu, ali svakako mislim da Millera ne treba razapinjati. Videlo se, odreagovalo se sa klupe. U nekim prethodnim utakmicama je igrao ozbiljnije, pa je u odbrani ispadao kao iz voza, ali svakako ne opravdavam sinocnju indolentnost u pojedinim situacijama.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

naravno da je to juce u toku utakmice bila zajebancija, osvrt na ovogodisnju poslovnu politiku kluba u trenutku kada nase prvo pogodjeno pojacanje igra verovatno najgore minute od kad je stigao

ne vidim cemu toliko analiziranja analize milerove utakmice

radi se o igracu vrhunskog kvaliteta, posle njegove igre protiv rusa bio sam ubedjen da se radi o najboljem strancu koji je obukao ovaj sveti dres, prilicno sam siguran da nisam bio jedini

to nema veze sa cinjenicom da mu je angazovanje bilo ispod svakog nivoa

nikakva povreda ne moze opravdati pojedine situacije

ako je bio u stanju da izadje na parket i radi ono sto je radio, onda je bio u stanju i da ponekad pogleda saigrace u napadu i asistira slobodnom umesto sto odigra jako i do samog kraja 1 na 3 ili u odbrani ako je bio fizicki sprecen da isprati igraca, mogao je npr praviti faul u reketu kad protivnicki igrac ubacuje zicer sa pola metra u kos, a on stoji pored i blene u njega

srecom da smo sinoc imali dovoljno drugih raspolozenih igraca i srecom da je simon sinoc igrao odlicnu utakmicu cak i u odbrani reketa, a potom sam sebe, ekipu i nas nagradio sa par onih "kao kap" od cega jednu dobrih metar iza linije

da je neko tamo negde oko utakmice sa himkijem rekao da ova ekipa mesec, dva kasnije rutinski dobija unikahu sa ovakvim pristupom i ucinkom milera, verovatno bi mislili da je lud

jebe nas pozicija 4 odbrambeno drugu sezonu zaredom. nece to ni povratak mitrovica promeniti.

samo da dodam da je micic pun pogodak i ono sto nam je trebalo, bas kao i kinsi, i da dangubic daje znake zivota. uz jovica, gudurica, te lazica i simonovica sa pravom ulogom, imamo spoljnu liniju koja pegla na obe strane terena. dokle god protivnik nema neke zajebane centre i, posebno, krilne centre, nece biti favorit protiv nas. kad ih ima... pa, videli smo kako to izgleda protiv fenera.

Ne treba uzimati Fener kao parametar, oni imaju tri NBA igraca na visokim pozicijama, to ni blizu nema niko drugi u Evropi. Igrali smo prekjuce protiv Unikahe koja verovatno ima duplo veci budzet od nas - pa nista posebno nisu njihovi visoki, gledali smo i PAO pre toga - jos gore. Pre toga Himki koji pliva u parama - spolja nabudzeno do bola, unutra opet nista posebno, itd., toga ima jos dosta. Nismo mi bas toliko tragicni pod kosem, koliko cesto mislimo, i katkad smo prestrogi. Ako cemo porediti sa proslom sezonom, onda jesmo slabiji, ali ni to nije parametar, posto smo prosle sezone imali najbolju centarsku liniju u istoriji kluba. I dalje imamo Cirbesa koji je jedan od boljih EL centara, a pravi problem, slutim, imacemo tek sledece sezone sa visokim igracima, a tesko da ce nam se opet desiti user a la Bobi ili Cirbes.

Spolja jesmo odlicni i puni, posebno je ball handling drasticno popravljen oporavkom Dangube, dolaskom Kinsija, vecom minutazom Gudurica, i povratkom Lazica i Simonovica u odgovarajuce uloge. Sada cesto imamo dobre ball handlere na sve tri spoljne pozicije + Milera koji takodje dobro barata™, i vise nemamo onaj problem koji smo ranije imali, i zbog cega smo, recimo, mogli i da izgubimo protiv Bajerna, kada je Kari iskljucio Jovica i naterao Lazica da kreira, a on mucenik intenzivno bacao lopte u aut tokom cele utakmice, sve dok Guduric nije ubacen da spasava stvar.

mi smo tanki na 4 i 5. cirbes je odlican igrac ali je znatno bolji u napadu nego u odbrani. pogotovo sto se u napadu maksimalno trosi i sto mu je alternativa stimac. cetvorku smo vec apsolvirali.

mogao bi radonjic u aba da da neki minut borishi. od tejica ocito nema leba.

naravno da je realno, prosle godine se apsolutno sve poslozilo, osim forme u presudnim utakmicama. ove godine mozda na kraju i izvucemo korist zbog kardinalne selekcije i sumnjivih odluka, tim je daleko od perfektnog, ali deluje da moze da udje u pravi ritam u pravom trenutku.

Prosla sezona je bila nerealna :)  Moglo je to bolje u top 16, al imam utisak da su vec od samog plasmana u top 16 poceli da razmisljaju o polufinalu ABA lige protiv Partizana, i samo gledali kako da tempiraju formu za to, a rezultat u top 16 ih nije zanimao.

Što se Milera tiče ne pomaže ni što je mentalno na nivou prosečnog tinejdžera od nekih 16 godina.

Sta li bi tek napisao da uradi ono sto je uradio onaj muceni Tomas s faulom u bonusu na pola terena i na manje od dve sekunde do kraja utakmice? :lolol: