Jump to content
IGNORED

FK Radnički Niš proleće 2016


Dali_man

Recommended Posts

Dobro....lagano ste me iskulirali :)

 

 

Ја ти не могу баш нешто много детаљно одговорити, има људи који су пуно упућенији у дешавања унутар клуба. Мој је лични утисак да највише шансе добијају Миодраг Тодоровић и Марко Мркић из једноставног разлога, нема ко други да игра на позицији нападача. Ови остали клинци на својим позицијама имају озбиљну конкуренцију па самим тим мање и долазе до изражаја и прилике за игру. Никола Митровић игра на средини, а на његовој позицији свакако имају предност Гума и Томић (када није жртвован на позицији бека због повређених играча). Сложићеш се и сам да обојица добро раде тај посао па је, за сада, мало простора за Митровића.

 

Миодраг или Марко, ако гледамо по учинку обојица су подједнаки али мислим да се Миодраг боље сналази на тој позицији класичног шпица, бар за сад...

Link to comment
  • Replies 3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Rumpelstiltskin

    421

  • Матрикс

    419

  • Constantin

    383

  • W.F.C.

    281

Top Posters In This Topic

Posted Images

pa napisah ako se želi pošteno suđenje onda bi svi klubovi morali da najoštrije osude pojave poput glođovića i da posle takvih mečeva bude izdato 15 saopštenja, ako se izabere da se ćuti kada nisi direktno oštećen onda treba biti spreman da kokeza pošalje specijalca kako bi histerični ciganski novinari što pre skrenuli priču sa događaja na derbiju, spinujući sa novim sudijskim greškamatm kako sudije eto podjednako guraju oba titova blizanca.

Deo, koji se ne slažem s tobom, a mislim da je suština cele priče je taj, da ne treba klubovi da vrše pritisak da bude pošteno sudjenje, to treba sama sudijska organizacija da oblikuje. Ne sećam se da je iko iz Partizana osudio Ninoslava Spasića posle onog katastrofalnog previda u Kupu protiv Zvezde i poništenog gola zbog nepostojećeg ofsajda. Ne sećam se ni da je Zvezda nešto digla glas protiv Grujića, kada je svirao penal na derbiju, Rnićeva butina-ruka. Naprotiv, i jedna i druga strana su zdušno dokazivale da je sudija bio u pravu.  Ne čujem nešto ni Partizanove predstavnike da se oglašavaju oko ovog ofsajda od sinoć. I ne trebaju. To mora da uradi Zoran Petrović. Ne treba na raznim Arenama i SOS kanalima tzv. stručnjaci za sudjenje da opravdavaju sudije kako su bili zaklonjeni, nisu bili dobro postavljeni, kako mi (učesnici u "crnim tačkama") 5-6 puta vraćamo snimak i ne možemo da se složimo jeli bio ofsajd ili ne, a kako je sudiji jadnom na utakmici teško da odluči u sekundi na utakmici. Ako nije sposoban da donese u trenutku ispravnu odluku, neka se makne sa mesta gde se donose odluke. Postoje mnogo teža zanimanja gde ljudi dolaze u još veća iskušenja i gde su ulozi mnogo veći. Život npr.

 

Evo još jednog tumačenja, a posebno pogledati o penalu za Partizan, a ja bih izdvojio ovo:

 

http://fudbalskisudija.blogspot.rs/2016/03/interesantni-detalji-u-humskoj.html#more

 

Mišljenja sam da namere u trenutku kada je igrač počeo da pada (početka pada) nije bilo, ali da se kasnije kada je pad bio pri kraju namera pojavila (igrač je usmerio pogled ka lopti što me navodi na razmišljanje da je imao jasan uvid u situaciju i položaj lopte). Tu nameru igrač je pokušao vešto da prikrije načinom pada. Ako bi se trebao izjasniti za ili protiv odluke sudije u konkretnoj situaciji - onda sam pre za odluku, nego protiv odluke.

 
Na kraju mišljenja sam, imajući u vidu znakove sudija u govoru tela a po pokazanom palcu na gore od strane sudije ka pomoćnom sudiji  u trenutku kada je došao do mesta odakle se izvodi kazneni udarac, da je sudija odluku doneo nakon intervencije pomoćnog sudije.

Čovek uopšte nije uzeo u obzir i mogućnost da je Bulatović hteo da pomeri ruku iz "kritične zone", već ceni da je to pokušaj veštog prikrivanja.

 

O ovom, boldovanom:

cela.jpg

 

Nije mi jasno samo, kako je ovaj AR1, Ristić Milovan iz Beograda, jasnije video celu situaciju od Mažića. Mažić je bio koji metar iza i čistu situaciju pred sobom, a Ristić je gledao to sa strane, u visini poslednjeg igrača odbrane Radničkog, a Bulatović telom zaklanja situaciju dešavanja. radoš Bulatović je inače dvometraš (197 cm).

 

Znači to je to. Čestitke Partizanu, prošao je dalje, Stevanović je postigao vrlo lep pogodak, a mi imamo pravo da se ljutimo. Na organizaciji je da rešava, kažnjava, nagradjuje. Ko radi taj i greši, pa makar bio to i Milorad Mažić, u ovom slučaju. I dalje mislim da je on odličan sudija, naš najbolji.

 

Sa ove tzv. ELIT liste sudije super-lige, po meni, nemaju mesta NIKAKO, Vlado Glodjović, Majo Vujović, Nenad Djokić...pod hitno ih zameniti Novakom Simovićem, Igorom Stojiljkovićem (lista prve kategorije) ali i njih pomno pratiti, a ne dati mogućnosti da napreduju, Santraču, Andjelovskom, Dimitrijeviću (ćelavom)...itd...itd..

Link to comment

Шта бре 'оћете, па ово је опет регуларнија сезона него она прошла.  :isuse:

 

"Свакога дана у сваком погледу све више напредујем..."   :ajde:

Link to comment

Ajde i ja malo da pisem...

 

Nisam hteo u startu nista da analiziram ali moracu.

Ako pogledamo celu utakmicu jasno je da je Partizan bolji tim i da smo mogli da ga pobedimo samo na srecu ili penale. Za ovo prvo je potrebno sudjenje najmanje podjednako ili na nasu stranu. Da smo mi dali prvi gol, recimo da nisu sudije procenile da je lopta otisla u gol auto utakmica bi isla u drugom smeru. Mi smo tim koji prima jako malo golova i nije slucajno da Partizan nije uspeo da realizuje nekoliko zicera jer imamo najboljeg golmana u ligi. Sa tim golom smo mogli da izdrzimo do kraja i da igramo penale ili cak i da pobedimo jer pitanje je kako bi mlada i neiskusna postava Partizana igrala pod pritiskom, kako se mec odmicao?

Pisem ovo jer hocu da zakljucim da je gol iz ofsajda direktno uticao na krajnji rezultat. Mi nemamo napadace i ovi momci sto igraju u napadu su tu pukom srecom po njih. Dakle mozda smo mogli da damo gol a mozda ga ne bi dali jos tri dana da smo igrali. Nasa jedina nada je bila da ne primimo gol ili da ga slucajno damo.

Kada smo primili gol cinilo mi se da ne mozemo ni jednog njihovog igraca da zaustavimo. Pojedinci su prolazili i po dva, tri igraca sa lakocom. Kao da nismo smeli da igramo grublje??? To i neka seckanja igre je uticalo da i ono malo sto bi napali i ugrozavali gol Partizana bude onemoguceno.

Onda dolazimo do penala. Bulatovic se saplice i pada i u tom padu spusta ruku kako bi se zadrzao. Da nije spustio ruku on bi direktno grunuo u Stevanovica i bio bi cist penal. Cim je pao istina je da je u trenutku pogledao gde pada sto je i logicno i kada se odgleda ceo snimak vidi se da pokusava da skloni ruku. Kada je prvi put pao morao je da ispruzi ruku jer bi ljosnuo na telo i u tom trenutku nije video ni loptu ni igraca. Naravno svestan je da su Stevanovic i lopta iza njega. Cim je spustio ruku pogledao je gde se nalazi lopta i igrac i pokusao u nastavku da ne dopipne loptu sto se jasno vidi ko zeli da vidi. Uglavnom mislim da se to sto nije bilo namere ne uzima kao olaksavajuca odluka kada se svira penal jer da je bilo namere bio bi crveni. Sad mozda je moglo da se progleda uzimajuci u obzir prirodni pad i nemogucnost da se ruka skloni jer prva stvar kada covek pada u njegovoj glavi je da se ne povredi. Da nije bilo te ruke samo zamislite kakav bi to pad bio i sta bi se iz njega izrodilo. Plus sto u tom trenutku nije video loptu. U nastavku pokusava da skloni ruku..... Da li je penal ili ne??? Rekao bih vise da jeste nego da nije ali za malo. Obzirom da su se sudije izvinjavale na poluvremenu za propust kod ofsajda i da su bile svesne toga mogle su da "kompenzuju". Mislim da je u ovom slucaju i u ovakvoj situaciji to najbolja opcija. Pomogli Partizanu pa malo kompenzovali.

Iz njihovih namera vidim koliko je ova utakmica perfidno vodjena. Da napomenem samo da posle svih onih izmena i povreda sudija produzi utakmicu za tri minuta i jos svira pre isteka vremena. Mazic jeste nas najbolji sudija i to se videlo i na ovoj utakmici. Kad Maza namesti to niko ne moze da mu uzme za zlo!!!

Moj licni utisak i zakljucak jeste da mi ovu utakmicu nismo mogli da dobijemo.

Ono sto je dobro jeste da smo mi svoj cilj na neki nacin ostvarili. Ne zanosim se da mozemo nesto mnogo da napravimo u nastavku sem ako nas ne pogleda odozgo. Pley off je maksimum koji mozemo i sve sto uradimo vise je veliki plus. Treba mladi momci u ovim utakmicama do kraja da sticu iskustvo i da se kale. Ove dve protiv Partizana su idealne za to a u pley offu ce ih tek biti...

Pravimo lepu bazu igraca i ako gledamo u buducnost mnogo je svetlija nego prosle ili ranijih godina...

Edited by MaErAkLoIJA
Link to comment

Moze neko nesto opsirnije da kaze o ovom momku Stevanovicu 99godiste koji je usao u igru protiv Partizana ? 

Ako se sad guraju mlade snage,zasto sansu nije dobio ovde mnogo hvaljeni momak iz Bora ? Taj Stevanovic i mali iz Bora igraju istu poziciju,a ovaj prvi je pre dobijo sansu od ovog iz Bora (ako ste me razumeli xaxa) 

 

Drugo pitanje...zasto i posle poziva Bate Nikolica za repku U19 Nikola Mitrovic dobije minute na kafenu kasicicu (protekle 2 ligaske utakmice je ulazio 1-2min pre kraja.. 

Evo sad je Petar Krtsic dobio sansu protiv PFC-a pre njega (mladog reprezentativca)... 

Nije ovo mesanje Rasti u postavu,nego me zanima vase misljenje...

  

Evo ajmo i trece..ko se bolje po vama pokazao Baloteli ili Mrka..koga biste vi pre forsirali u narednom periodu.

Стевановић је штопер, мали Лека из Бора дефанзивни везни. Што се Тотија Митровића тиче, то је одлука шефа стручног штаба. Имамо доста дефанзивних везних у тиму, можда и ту лежи разлог. За нијансицу Тодоровић пре Мрке. Мада на исто се своди. 

 

Мене само радује што је било видно да нисмо отишли да играмо бункер него смо и покушавали да нападнемо, е друга је прича што су напади углавном били траљави. 

Видљиво је било да смо отишли да се надигравамо са противником. Још пре меча ми се чинило да треба да кренемо нешто дефанзивније, да чекамо контре. Не кажем да би то боље било. Наравно, лако је причати сада после меча. Видећемо тактичке замисли за следећи меч.

 

Раднички Н. - Партизан

Недеља, 06.03.2016 19:00 - Ниш -
Делегат: ПАНИЋ Миодраг
Главни судија: ВАСИЋ Александар
Први помоћни судија: ПЕТРОВИЋ Дејан
Други помоћни судија: ПОТОЧАН Дејан
Четврти судија: САВОВИЋ Дарко
Први додатни судија: ВУЈОВИЋ Мајо
Други додатни судија: КИШ ЧЕПЕГИ Роберт
Посматрач: АВРАМОВИЋ Сава

Ове сезоне нам је судио против Чуке на страни и против Металца код куће. Нека се резултати понове.

Link to comment

 Похвалио бих још и врло коректно понашање наших играча без обзира на неке "шкакљиве" судијске одлуке, момци су радили свој посао и нису се освртали на ствари на које не могу да утичу, господски.  :lala:

Meni ova nasa reakcija deluje ko kada zena trpi 20 godina nasilje u porodici, pa na kraju potpuno otupi i ogugla na fizicko i psihicko maltretiranje. Jbg. sta ce...

 

Nije mi jasno samo, kako je ovaj AR1, Ristić Milovan iz Beograda, jasnije video celu situaciju od Mažića. 

Ladno se Mazic krio iza odluka svojih pomocnika. Ajd za ofsajd, normalno je da je pomocnik taj koji "presudjuje" ali ova situacija je bruka i sramota za sudiju tog renomea. Inace, ako je ono bio penal onda je svako igranje rukom penal.

Link to comment

Meni ova nasa reakcija deluje ko kada zena trpi 20 godina nasilje u porodici, pa na kraju potpuno otupi i ogugla na fizicko i psihicko maltretiranje. Jbg. sta ce...

 

Сигурно је да ја наше играче и клуб посматрам субјективно ма колико се трудио да будем увек објективан, али бих волео да ову ситуацију посматрам онако какко сам и описао и да се надам да је заиста тако. Никакво залетање на судије и свађа са њима не би променило одлуку, то већ сви знамо. Самим тим, зашто ризиковати неки жути/црвени картон, наставиш да играш даље а управа клуба је та која треба да уложи протест (што и јесу учинили). Проблем је само ко решава ту нашу жалбу, а то је нека сасвим друга прича  :frust:  :fantom:

Link to comment

Сигурно је да ја наше играче и клуб посматрам субјективно ма колико се трудио да будем увек објективан, али бих волео да ову ситуацију посматрам онако какко сам и описао и да се надам да је заиста тако. Никакво залетање на судије и свађа са њима не би променило одлуку, то већ сви знамо. Самим тим, зашто ризиковати неки жути/црвени картон, наставиш да играш даље а управа клуба је та која треба да уложи протест (што и јесу учинили). Проблем је само ко решава ту нашу жалбу, а то је нека сасвим друга прича  :frust:  :fantom:

Upravo to, cutis i nastavis da igras glumeci ikebanu u pozorisnoj predstavi zvanoj "Srpski fudbal"

Link to comment

Upravo to, cutis i nastavis da igras glumeci ikebanu u pozorisnoj predstavi zvanoj "Srpski fudbal"

 

Све те ја разумем и подржавам, али шта мислиш да би било другачије да смо накршили судијама због офсајда, пенала или ситуације око лопте на гол-аут линији, да не би можда променили одлуку? Добили би неки картон па би нам се после опет извињавали у полувремену. Није на играчима да то решавају већ на ФСС-у, судијској организацији или ко је већ све надлежан. По мени је проблем у томе ко седи у тим организацијама и ко одговара на жалбе клубова, а то је још једна ствар на коју не могу да утичу играчи на терену.

 

Не знам, нисам паметан ни сам, како год окренеш јебана си страна јер немаш пругасте дресове одговарајућих боја  :fantom:

Link to comment

Tomke neće moći da nam pomogne u nedelju, a možda ni u Jagodini... :cry:

 

А каква је ситуација са Лакић-Пешићем, Жилетом и Ђолетом, има ли шансе да неко од њих буде употребљив? Велика штета за Томића, надам се да ће брзо да се опорави и да остане у форми...

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...