Jump to content
IGNORED

Making A Murderer


Garnirung

Recommended Posts

за кључеве су интернет детективи већ приметили нешто интересантно, нећете веровати, видео http://www.rollingstone.com/tv/news/watch-making-a-murderer-lawyer-discuss-the-benefits-of-web-sleuths-20160119

 

углавном држи прегршт кључева на слици испред кола, не само један

Link to comment

Meni je Jinx nekako lepše izmontiran i snimljen, mislim, nisam stručan, ali mi je bio nekako pitkiji, pa u tom smislu bolji.

Moguće i da je do glavnih protagonista, s obzirom da je Durst kompleksniji od Stivena i familije.

 

I meni je bolji jinx iz istog razloga: Durst je toliko očigledno bio kriv, ali je uspeo da iskrivinari sve do poslednjeg sranja u toku kog je sebi priznao poraz i to u mikrofon. Epski trenutak. 

 

Na stranu kompleksnost njegove ličnosti i njegovih zločina. Čovek je očigledno bio težak ludak, ali sve je bilo u magli praktično do drugog pronađenog pisma. Ni sam režiser nije bio siguran, kako je rekao, u njegovu krivicu.

 

Ali mislim da mi je najveći utisak sud tj porota koja ga je oslobodila iako je priznao da je raskomadao telo. Čak i da svarimo to, nije li se mogla dići neka naknadna tužba za uništavanje dokaza, oskrnavljenje mesta zločina/nesreće? Ludilo jbt.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Jebem li ga, nakon što sam odgledao, i pročitao neke dodatne momente jedino što mogu sa sigurnošću da kažem je da je Ejvori prikazan tako da izazove simpatije gledalaca. Na netu sam naišao na momente gdje on:

 

- poliva mačku benzinom pa je spaljuje

- stalno ide go po kraju

- dočekuje ovu Halbah pokriven samo peškirom

- seksualno zlostavlja onog nesretnog sestrića

- on i sestrić dovoze kola sami i na kolima (haubi) ima njegova DNK (i to od znoja, a ne krvi)

- bije onu svoju ženu/ribu/vjerenicu kako stigne

- laže muriju da je on vozio i skrkao kola da ona ne bi narušila uslovnu za DUI

 

Uglavnom, prikazan je kao bistar, simpatičan i harizmatičan lik a ispade daleko od toga.

 

Krac je neopjevano govno, odvratan je za sve pare, i ovi su očigledno gurali slučaj u pravcu "da se sud ne muči nego nek' lijepo osudi Stivena bez muke" ali to ne znači da je on nevin. 

 

Inače, neke od gore navedenih sumnji je izrazila ova mačka, jedan od boljih momenata serijala su njena pojavljanja (i pitanja)

 

6533CsI.jpg

Link to comment

Uglavnom, prikazan je kao bistar, simpatičan i harizmatičan lik a ispade daleko od toga.

 

 

Simpatičan i donekle, ali ovo ostalo sumnjam da im je bila namera, nisam stekao ni blizu takvog utiska. Naprotiv, jasno je da je glup poprilično tup.

Edited by Mil@n
Link to comment

Jebem li ga, nakon što sam odgledao, i pročitao neke dodatne momente jedino što mogu sa sigurnošću da kažem je da je Ejvori prikazan tako da izazove simpatije gledalaca. Na netu sam naišao na momente gdje on:

 

- poliva mačku benzinom pa je spaljuje

- stalno ide go po kraju

- dočekuje ovu Halbah pokriven samo peškirom

- seksualno zlostavlja onog nesretnog sestrića

- on i sestrić dovoze kola sami i na kolima (haubi) ima njegova DNK (i to od znoja, a ne krvi)

- bije onu svoju ženu/ribu/vjerenicu kako stigne

- laže muriju da je on vozio i skrkao kola da ona ne bi narušila uslovnu za DUI

 

 

не да ми се сад тражити по нету за сваку ставку, али мислим да је већина ових тврдњи се испоставила као нетачна или потекла из рекла-казала извора, нпр. зној не садржи днк

 

његова вереница јесте изашла сад у јавност са тврдњом да ју је он тукао, да га се боји итд., али мени је то прилично сумњиво, није тако деловала у документарцу, више ту имам неки вајб овог лика из матијевића и његове исповести

 

за мачку је тачно да су у документарцу ублажили шта се заправо догодило...

Edited by Dionysos
Link to comment

Simpatičan i donekle, ali ovo ostalo sumnjam da im je bila namera, nisam stekao ni blizu takvog utiska. Naprotiv, jasno je da je glup poprilično tup.

Ma i meni je, ali je film kažu baš biased (a i ja sam stekao taj utisak), većina priče u filmu su izlaganja i viđenja odbrane (odluke sudije Vilisa su date samo na karticama, bez njegovih elaboracija zašto je odbijao žalbe), i to kažu ljudi koji su pratili slučaj pbp (poput mačke sa slike :wub:  koja je ultraobjektivna). Recimo kažu da su se najviše ogriješili o onom Koburna (onog prašinara sa naočarima), koji nije imao nikakvog motiva da zajebe Ejvorija a vele da je strejt murijaš, pa se stalno navlači da su on i Lenk nešto muljali. 

 

Mislim, ispustili su baš neke momente koji bi prikazali Ejvorija u negativnijem svjetlu, pod broj jedan da je zlostavljao rođaka. Slučajno? Ne bih rekao. 

 

Ne znam, meni on ne djeluje kao glup, tipa i za njega su rekli da mu je IQ oko 70, kao i Brendanu (možda je Brendanov niži za vrlo neznatnu cifru). Naspram Brendana ovaj djeluje kao rocket scientist i elokventan kao Obama. Kod Brendana pola rečenica se svodi na "yeah" a drugu polovinu ne može da završi, a Stiven što počne to i završi i tok misli mu uopšte nije konfuzan, detalji na koje ukazuje ne ukazuju na to da ima problema sa kapiranjem.

 

Plus koliko sam pred kraj skapirao sam je napisao podnesak od 38 stranica, dosta pravne terminologije, što bi za Brendana vjerovatno bio poduhvat teži nego osvajanje Everesta. 

Link to comment
  • 2 months later...

Ono sto je bas zajebano a sto niko nije pomenu jeste ovaj sistem porote. Poslusajte ponovo onog izbacenog clana porote koji kaze da su na pocetku vecina clanova bili za "Nije kriv"ali da je u poroti bio neki lik koji je agresivno zastupao poziciju da je ovaj kriv i da su postepeno svi clanovi promenili misljenje. Malo je zajebano da o covekovoj sudbini odlucuju laici jer ako je sistem odabira porotnika slucajan to dovodi do toga d u poroti mogu biti i ljudi niskog nivoa inteligencije(ovo bez uvrede) sto moze dovesti do lakog manipulisanja od strane inteligentnijih clanova porote.

Link to comment
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...