Jump to content
IGNORED

Making A Murderer


Garnirung

Recommended Posts

мени је највећа сумња по питању ејверија то што није здробио кола, ако се већ решавао доказа то би био логичан корак... ако бих се кладио на некога то би био онај тадич, тадик или како се већ беше изговара, све што је он рекао је некако convenient, да се баш у то неко време кад се претпоставља да се убиство догодило видео са бобијем дасијем на некој цести до тога да се вратио да види како ејвери прави огромну ватру до прекомерног радовања што је ејвери осуђен, изјава је била нешто типа најбоља ствар која се могла догодити за правду + су му на интернету већ ископали ранију историју сексуалног насиља и насиља уопште

Link to comment

мени је највећа сумња по питању ејверија то што није здробио кола, ако се већ решавао доказа то би био логичан корак... ако бих се кладио на некога то би био онај тадич, тадик или како се већ беше изговара, све што је он рекао је некако convenient, да се баш у то неко време кад се претпоставља да се убиство догодило видео са бобијем дасијем на некој цести до тога да се вратио да види како ејвери прави огромну ватру до прекомерног радовања што је ејвери осуђен, изјава је била нешто типа најбоља ствар која се могла догодити за правду + су му на интернету већ ископали ранију историју сексуалног насиља и насиља уопште

 

Upravo. Naravno, mogao je i neko drugi koga nismo videli u serijalu, ali je taj tip zicer.

Mislim, nekako može da se zguta da je Stiven imao napad ludila, psihotičnu epizodu ili šta god, s obzirom da neki običniji motiv za to ubistvo nije imao, čovek je trebao da se oženi tih dana, plus skoro izvesna neka kinta od odštete.

Ali čak i da je to uradio u nekom ludilu, ostaje zaista pitanje, čemu toliki cim da se rešiš tela, a ostaviš kola na placu. Fakat je da ima low IQ, ali ne bi bilo konzistentno da sve očisti do poslednje kapi krvi ili bilo kakve DNK, telo maltene dezintegriše, al parkira auto na placu (sa ključevima u sobi :lolol: )

 

A za to što Brendan guli robiju, trebalo bi da neki likovi najebu ozbiljan mardelj, počev od prvog branioca i njegovog smrada detektiva, a i Katz bi valjalo da nagrabusi. Mada realno govoreći, ako izadje daj bože da mu neko sredi da bar naplati u novcu, mada bi ja ganjao ona prva 2 govnara, makar im samo polomio nadgrobni spomenik kad se upokoje

 

Šokantan je taj nivo cinizma i jadnosti ljudi u pravosudju i policiji

Edited by Garnirung
Link to comment

просто ми је невероватно да су ти људи из пороте погледали четири сата тог брендановог "признања" и да нису одмах одбацили случај, па не треба бити стручњак да се види да га наводе шта да каже и да не одустају од питања док не изговори оно што желе да чују, клинац није за сва та четири сата саставио једну просто проширену реченицу... поред тога, мислим и да су његови адвокати направили грешку када су му рекли да сведочи са deny everything стратегијом, а и да сведочи уопште, не видим ни шта су корисно постигли ни они као одбрана у том испитивању, а могли су претпоставити да брендан неће моћи да се снађе најбоље са питањима тужилаштва, на крају је сведочење само деловало као да покушава да се извуче након што је постао свестан последица признања... тј. деловало би тако да, као што рекох, само признање није такво какво јесте

Edited by Dionysos
Link to comment

... ali beyond reasonable doubt nikako ne moze biti kriv. Previse je tu rupa, cak i kad se ubace cinjenice koje su autori dokumentarca izostavili

Slažem se, naravno. Hteo sam samo da vidim kako ppp stoji po pitanju stivenove nevinosti pošto nismo do sad pričali o tome. Što se mene lično tiče takođe sam najbliži mišljenju da je to uradio neko od rodbine.

Ali da se sutra dokaže da je ejveri kriv beyond reasonable doubt i dalje dokumentarac ne bi bio ništa manje skandalozan prikaz sistema™ u praksi, i to je bitno napomenuti. Mislim ovih dana je sav fokus u medijama okrenut ka pitanju krivice ejverija, što je i logično, ali je sama nakaradnost i cinizam sistema mnogo veća tragedija, tragedija koja ove "manje" tragedije i nepravde proizvodi na dnevnoj bazi i to je bitmo zapamtiti.

 

Edit - a za brendona se slažem da je ustvari pravi poster boy ove tragedije i gotovo sigurno nevin

Edited by Ruxin
Link to comment

избацили су на крекду интересантан осврт на ову тему америчке правде -- http://www.cracked.com/blog/what-steven-avery-o.j.-simpson-both-prove-about-justice/

 

 

 

Almost immediately after Making A Murderer premiered on Netflix, petitions calling for the government to pardon Steven Avery made the rounds online and gathered hundreds of thousands of signatures. It's a nice sentiment, but completely pointless, seeing as how the president can only issue pardons in federal cases.

Even if the desired outcome was possible, putting our collective efforts into righting this one potentially huge wrong seems misguided to me. Poor people getting screwed by the American justice system is an epidemic. Focusing only on the individual cases that land on our radar thanks to the shows we watch or the podcasts we listen to and rallying around those examples does nothing to address the larger problem. Our court system, for all intents and purposes, makes being poor a crime in and of itself. If we're asking the government to fix things, we should probably start there.

Edited by Dionysos
Link to comment

Odgledah sinoć poslednju, pa ako smem po koju...

 

Odgledano mi je toliko apsurdno i na momente apsolutno neverovatno. Toliko ljigavih ljudi i očiglednih manipulatora i tendencioznog dejstvovanja pojedinaca da je teško poverovati da takvo nešto postoji u najdemokratskijoj zemlji na svetu i njihovom pravosuđu i tu pre svega mislim na Brendanov slučaj.

 

Prvo, da sam član neke rodbine, onog smrada Majkl Kelija što mu je izvlačio priznanje, terao ga crta i koješta, potom odmah obavestio Hačinskog kako je posao obavljen, a u mailovima aktivno sarađivao sa tj u korist tužioca - tukao bih tri dana bez prestanka. Ništa bolje o agentima koji su ga ispitivali. Ono što me fasciniralo je da Brendanovi advokati na suđenju takođe nisu ni spomenuli (ili barem nema u serijalu) intervju sa O Kelijem, kao i kada su prekinuli intervju sa agentima i Brendanom pre nego što će ovaj pričati sa majkom i reći joj da su mu izvukli rečeno. Uopšte, njegova sudbina mi je tragičnija jer je očigledno labilna i mentalno labilna i zaostala osoba u nekoj meri i to je stvarno teško za gledati. Sama pomisao da on nekoga siluje, kolje, je groteskna.

Što se tiče Ejverija, i tu ima budalaština na pretek. 

- ja razumem da je on prikazan kao ne preterano inteligentna osoba, ali koliko čovek treba da bude glup da osobu koja mu dođe na kuću /dakle, lako je poveziva sa njim na X načina/ - ubije i to u svojoj garaži, pa je onda još i tu zapali dok sedi za logorskom vatrom, pri tom zove svog dementnog rođaka da mu pravi društvo dok delovi tela vire iz vatre, kosti ostavi tu u žaru jer valjda niko neće primetiti, a rav4 valjda niko neće naći /našli su ga posle 15 minuta pretrage onolikog imanja, haha/, msm ako je on to uradio, on je najgluplji čovek svih vremena.

- silovanje, klanje, mučenje, vezivanje, verovatno i borba, ali NIJEDNOG DNK-a dokaza o prisustvu Brendana u sobi. 

 

- Onaj lik što su ga izveli tužioci da da mišljenje da li je krv iz bočice i krv u kolima koji je posle davao izjave tipa "neka je govno dobilo šta je zaslužilo". Uopšte, recimo da to nije ta krv, zašto bi neko uopšte dirao taj dokazni materijal, i bušio rupicu u čepu? Da li je potegnuta neka istraga o tome da se utvrdi ko kako i zašto je to radio?

 

Mene je ovo malo zainteresovalo, pa sam čitao o tome posle, naleteh valjda na Wiki o izjavi Kraca, samo mi nije jasno što ništa od toga nije upotrebljeno u suđenju:

 

Kratz has also said that the Netflix documentary left out key pieces of evidence against Steven Avery.[31] Kratz pointed out that Avery used a fake name in his call to AutoTrader magazine to trick Halbach into coming to his home, and that there were three calls from Avery that were placed to Halbach's cell phone on October 31. He also pointed out that various pieces of evidence were found near the trailer owned by Avery, including Halbach's phone, camera and PDA. In addition to the electronics, bones “intertwined” with steel belts, a tooth belonging to Halbach, and a rivet from Halbach’s jeans were all found in the firepit on Avery’s property. In addition to the items and DNA belonging to Halbach, Avery’s DNA was found on the victim’s hood latch, and a ballistics report indicated that the bullet found in the garage was fired by Avery’s rifle. Kratz also disclosed that, while in prison for the rape conviction,[31] Avery told another inmate of his intent to build a "torture chamber" so he could rape, torture and kill young women when he was released.[32]

 

 

 

Žao mi je i njegovih roditelja koji su takođe propatili svoje, biznis im je verovatno uništen, o mentalno/emotivnoj torturi da ne pričam.

Sve u svemu, sjajan serijal koji više liči na loš fikcioni triler nego na istinitu priču, ne u smislu lošeg kvaliteta već u smislu neverovatnosti samih dešavanja.

 

Edit: o pravim počiniocima ne znam ni šta da mislim. Meni je nekako najverovatnija opcija da je okrug rešio da ga uništi u svakom mogućem smislu, jer ako podrazumevamo da je nevin i da je sve podmetnuto, ta zavera uključuje baš dosta ljudi i to na visokim položajima za koje verujem da se ne bi zauzimali za bilo koga osim za sebe i preuzimali rizike tipa podmetanja dokaza i sl.

Edited by Mil@n
Link to comment

naleteh valjda na Wiki o izjavi Kraca, samo mi nije jasno što ništa od toga nije upotrebljeno u suđenju:

 

употребљено је на суђењу изостављено је у документарцу, с тим да крац лаже ко пас.. "лажно" име које је користио је име његове сестре, чија су кола, шта је терезино пронађено око његове приколице и међу спаљеним деловима је ирелевантно ако су докази подметнути, балистика није утврдила да је пуцано из његове пушке, него да је могло бити из његове пушке... а то што је као неко неименован причао да је у затвору чуо од ејверија не треба ни коментарисати

Link to comment

a sto je triput zvao mobilni isto nista ne znaci em samo po sebi (dogovarali se oko posla, ona mu slika kola koja prodaje) em u kombinaciji sa cinjenicom da je zvao i u kancelariju. pa da li ubica zove zrtvu u kancelariju da je navabi?

 

edit: ali krv nije jak dokaz za odbranu dok ne dokazu da je to bas ta krv. ona rupica nista ne znaci ja mislim, jer svaka epruveta ima tu rupu posto se spricom krv ubrizgava u epruvetu

Edited by Krošek
Link to comment

edit: ali krv nije jak dokaz za odbranu dok ne dokazu da je to bas ta krv. ona rupica nista ne znaci ja mislim, jer svaka epruveta ima tu rupu posto se spricom krv ubrizgava u epruvetu

Kroz zatvorenu epruvetu, ili epruveta može da se otvori? 

 

Zaboravih ključeve. Ključeve su našli iz trećeg puta. Trećeg. U sobičku od tipa 7, 8m2 na izrazito vidljivom mestu.

 

Edit: zorge, nešto si štur na rečima sa obzirom da ti je omiljeni dokumentarac ikada, udostoji nas svojih utisaka. :P

Edited by Mil@n
Link to comment

Zaboravih ključeve. Ključeve su našli iz trećeg puta. Trećeg. U sobičku od tipa 7, 8m2 na izrazito vidljivom mestu.

 

сведочење је било да су кључеви пали на под, тј. видљиво место, када је померена фиока или шта већ, мада место пада баш и не одговара законима физике

 

 

а за епрувету ако се не варам у међувремену појавила нека лаборанткиња која је рекла да је узимала крв из епрувете, ваљда зарад днк поређења... искочио ми је тај чланак међу вестима, али сам читао дијагонално, тако да не гарантујем да сам добро то запамтио..

 

едит: а не, ипак убризгавање http://onmilwaukee.com/movies/articles/makingamudererbloodvial.html

Edited by Dionysos
Link to comment

сведочење је било да су кључеви пали на под, тј. видљиво место, када је померена фиока или шта већ, мада место пада баш и не одговара законима физике

 

 

а за епрувету ако се не варам у међувремену појавила нека лаборанткиња која је рекла да је узимала крв из епрувете, ваљда зарад днк поређења... искочио ми је тај чланак међу вестима, али сам читао дијагонално, тако да не гарантујем да сам добро то запамтио..

 

едит: а не, ипак убризгавање http://onmilwaukee.com/movies/articles/makingamudererbloodvial.html

 

Pali na pod sa police koja je stajala tu pored koja je ako se dobro sećam u visini stola što će reći da su bili na još izloženijem mestu. Sumnjam da su bili U polici pošto polica gleda ka krevetu, i ispali bi na drugu stranu.

 

Što se tiče krvi, što je gospođa razvaila onu kutiju kao svoj rođendanski poklon, sa sve pečatom? Ne može to normalnije da se otvori, sa obzirom da je u službi  slučaja. I što je nisu posle ponovo zapečatili, ili jednom kada uzmeš ponovo uzorak, više nije bitno... 

 

rav4_key_found_0_1453293224.jpg

Edited by Mil@n
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...