Jump to content
IGNORED

Making A Murderer


Garnirung

Recommended Posts

Odgledah za praznike zaredom Jinx i Making a murderer.

Jinx bolji kao dokumentarac, pretpostavljam zbog ekipe koja ga je radila, ali je slučaj u Making a muderer potpuni spektakl i zanimljiviji je barem duplo od Jinxa i Memphis 3 zajedno.

Link to comment

Odgledah za praznike zaredom Jinx i Making a murderer.

Jinx bolji kao dokumentarac, pretpostavljam zbog ekipe koja ga je radila, ali je slučaj u Making a muderer potpuni spektakl i zanimljiviji je barem duplo od Jinxa i Memphis 3 zajedno.

 

MAM je najbolji dokumentarni film koji sam gledao.

bolji je, takodje, od mnogih feature filmova.

Edited by 3opge
Link to comment

Joj meni je prvi Paradise lost baš žestok, zato što nema offa i što su sve autentični snimci, a radnja i mjesto dešavanja su takvi kakvi su. Presurovo.

 

Making a murderer sam kupio, čekam dobar momenat da bindžujem. 

Link to comment

Jinx je "senzacionalniji", da ne kažem zabavniji. MAM je bitniji i ostavlja jači utisak (i bez eskplozivnog finala koje ima jinx).

 

Oba su must see svakako.

Edited by Ruxin
Link to comment

MAM je najbolji dokumentarni film koji sam gledao.

bolji je, takodje, od mnogih feature filmova.

 

Meni je Jinx nekako lepše izmontiran i snimljen, mislim, nisam stručan, ali mi je bio nekako pitkiji, pa u tom smislu bolji.

Moguće i da je do glavnih protagonista, s obzirom da je Durst kompleksniji od Stivena i familije.

Mada me je njegova keva par puta naterala da zasuzim, dobro, to je moj lični wussiness -_-

 

MAM priča je stvarno spektakl, suprotno od paculle, nije bilo šansi da ne izbindžujem.

Da je igrani film, glavna kritika bi bila da neki detalji nisu "realni" i da su preterali.

 

 

 

 

Kako ste gledali Braquo, treću sezonu? Došao sam do pete epizode i ne mogu da nađem odgovarajuće titlove engleske, a kamoli srpske. Sve sam torente skidao, titlove i sr i en i ništa se ne slaže.

 

probaj sa cpasbien.io

Meni najbolji za sve francusko

+ kombo sa subscene.com

Link to comment

завршио последњу епизоду making a murderer, и најјачи утисак, поред свих невероватних ствари које су се издогађале у претходних 9 епизода, је мајкл о'кели -- шмрц шмрц, шмрц извините видео сам терезину цркву на слици шмрц шмрц.... прочитајте своју изјаву -- ти људи су инцестоидни, чисто зло, треба им затрати сваки траг шмрц шмрц извините управо сам се сетио терезине плаве врпце извините шмрц

 

па онда џар цар бинкс није реалан карактер

Link to comment

Ma daj, ništa ne može da zaseni kena kratza. Čovek je lagano onaj preterano nerealni negativac iz stripova. Mislim "reasonable doubt is for innocent people"  :mellow: 

Inače ja ne mogu baš da potpišem da je ejveri nevin, ali bez obzira na to ostaju sve poente u vezi samog njegovog suđenja, a i celog američkog sudstva pride.

Link to comment

за клинца сам прилично сигуран, готово 100% - погледао сам и то његово испитивање на јутјубу, да није имао ништа са тим, за ејверија не знам, али мислим да ни аутори документарца нису хтели да се сврстају децидно на његову страну, да је акценат био на томе да је суђење било скандалозно и да је морао бити ослобођен на основу недостатка доказа

Link to comment

Ma daj, ništa ne može da zaseni kena kratza. Čovek je lagano onaj preterano nerealni negativac iz stripova. Mislim "reasonable doubt is for innocent people"  :mellow: 

 

Inače ja ne mogu baš da potpišem da je ejveri nevin, ali bez obzira na to ostaju sve poente u vezi samog njegovog suđenja, a i celog američkog sudstva pride.

... ali beyond reasonable doubt nikako ne moze biti kriv. Previse je tu rupa, cak i kad se ubace cinjenice koje su autori dokumentarca izostavili.

 

Onaj prvi advokat Brendana Dasseyja je najvece ljigavo govno na svetu. Yeah? Yeah.

Link to comment

ejveri mozda i jeste ubica (u stvari, neki ejveri verovatno jeste) ali onaj mali sestric sigurno nije. scene njegovog ispitivanja su jezive i tuzne. "sta ste joj uradili sa glavom" segment je meni bilo jedno od najgorih televizijskih iskustava. potresla sam se i kad sam videla koliko se ugojio u zatvoru. ozbiljno.  

 

kult pravde (ukljucujuci policiju i tuzilastvo) je jak u americkoj kulturi i televiziji. svaki tv/filmski bad ass detektiv krsi pravila i zakon zarad pravde. prvi slucaj silovanja u MAM je tipican primer kad policija misli da 'zna' ko je pocinio neki zlocin i sad samo treba da izigraju sistem da stave negativca iza resetaka. kad se tome doda izopstavanje ejveri familije iz drustva, ovo je slika i prilika malog grada u americi. slucaj ubistva izlazi iz ovih okvira i deluje kao mnogo organizovanije pakovanje dokaza. serija je tragicni prikaz sta se desi kad kreteni dele pravdu. ajveri su organiceni, ali i ovi drugi nisu posebno bolji. u stvari, krac zato i deluje kao neki mastermind jer ne zvuci kao odrasli brendon desi. 

 

volela bih da procitam neku lingivsticku analizu jezika koji pricaju ejveri, ono je spektakl. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...