Jump to content
IGNORED

Jedna mapa govori vise od rijeci


borris_

Recommended Posts

3 hours ago, radisa said:

Mi i Rumuni smo najveće mesavine...

 

Iznenadjenje, za mene, mali tamno zeleni deo kod nas...

 

Tj, ceo Balkan se moze smatrati genetski najvise izmesanom regijom u Evropi. Jos da je pameti, pa da se kurcimo time, a ne da se tripujemo na neke krv i tlo price.

Link to comment

Postojala je I za vreme Ledenog doba ali je dosla sa Levanta kao IJ a onda se u Evropi razdvojila samo na I zato se radi o proto-evropljanima. Ali je tema slozenija jer ima mnogo grananja, Tako je I2a-din, koja prisutna dosta na ovim prostorima, relativno mlada grana.

Neadreantalci i denisovci ucestvuju u genetskom nasledju evropljana i azijata, respektivno.

Edited by pasha
Link to comment
8 minutes ago, Kampokei said:

 

Tj, ceo Balkan se moze smatrati genetski najvise izmesanom regijom u Evropi. Jos da je pameti, pa da se kurcimo time, a ne da se tripujemo na neke krv i tlo price.

 

Sta znaci izmesanost?

Haplogrupa je sustinski nebitna,  samo odredjuje dalekog predaka u proslosti a to ne znaci mnogo.

Ne govori o nicemu drugom, nema genetskog nasledja ili tako nesto.

Ja mogu imati dalekog pretka koji je pre 1000 godina bio iz Skandinavije ali to ne znaci da danas imam bilo kakve veze sa Skandinavijom.

 

 

Link to comment

To jeste samo jedan od mnogo direktnih predaka, te haplogrupa nije narocito korisna kao indikator porekla pojedinca. Ali na grupnom nivou moze da bude zanimljiva. Da nije tako, ne bismo ni mogli da videmo ove povelike razlike medju zemljama.

Link to comment

Interesantno ovo za Island da su identicni sa zapadnom Evropom a ne sa Skandinavijom, jer se kod njih bukvalno za svakoga zna tacno od kog originalnog koloniste potice, umeju da izdeklamuju celo porodicno stablo unazad do tog prvog dolaska Vikinga na Island.

Link to comment

Islandjani ne bi ni trebalo da su cisti Vikinzi. Prvi naseljenici su isli u pohode na britanska ostrva i od tamo dovlacili keltske robove. Jedini Islandjanin kog poznajem lici na nekog Irca, tipa Roy Keane iz mladjih dana.

Link to comment

Xexexexe

 

 

Inace, na baniji ono sivo je severni deo glinske opstine, sa vecinskim hrvatskim stanovnistvom

 

Ono ispod sivo na kordunu, jedini deo korduna gde srbi nisu bili apsolutna vecina-slunj

 

One dve mrlje narandzastog su delovi zapadne slavonije naseljeni srbima (tu je takodje bila rsk, pogresna granica u tom delu)

Gorski kotar isto

 

Zapravo bi od karte rsk bolje pristajala karta sa vecinskim srpskim stanovnistvom npr 1981

Za razliku od ove gde je poklapanje 3/4, tu bi bilo 90%+

 

 

Ali fali vrsljanje cetnika...

Link to comment
8 minutes ago, pbg12345 said:

One dve mrlje narandzastog su delovi zapadne slavonije naseljeni srbima (tu je takodje bila rsk, pogresna granica u tom delu)

 

 

Ali fali vrsljanje cetnika...

 

Nije pogrešna granica, nego je uzeta iz nekog razloga situacija tik pred Ouju što znači posle Bljeska (dakle ex-SAO Zapadna Slavonija je već pala tada).

 

Što se tiče oslobođenih i poluoslobođenih krajeva mapa se odnosi na '41. dakle pre jasnog i čvrstog razdvajanja na četnike i partizane, naročito na teritoriji NDH

Edited by hazard
Link to comment
3 minutes ago, hazard said:

 

Nije pogrešna granica, nego je uzeta iz nekog razloga situacija tik pred Ouju što znači posle Bljeska (dakle ex-SAO Zapadna Slavonija je već pala tada).

 

Što se tiče oslobođenih i poluoslobođenih krajeva mapa se odnosi na '41. dakle pre jasnog i čvrstog razdvajanja na četnike i partizane, naročito na teritoriji NDH

Ne znam jbg, nesto mi siv ovaj deo oko knina

To je jedini deo hrvatske gde su cetnici imali bitnu ulogu

Link to comment

'41. koliko pamtim literaturu četnici drže dobar deo istočne Bosne (Dangić), a to je sve žuto na mapi...mislim, nemam pojma koji je izvor, ali i po obojenosti teritorije u Srbiji bi rekao da zbraja četnike i partizane

Link to comment

Ali sve sve, ñajjaci su srbi iz vojvodine

I posle se zale na dodjose

Pa jbt da je do njih josbi hitler vojvodinom vladao :isuse:

(Htedoh reci nemac,ali ne znam koliko je to "negativno" :D )

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...