Jump to content
IGNORED

Jedna mapa govori vise od rijeci


borris_

Recommended Posts

4 minutes ago, noskich said:

 

Ti mi ostade duzna da mi objasnis zasto su Uzbekistanci melem na ranu.

ne sećam se više u kom smislu je to bilo rečeno, izvini

Link to comment
Just now, noskich said:

 

U smislu lepote zivljenja sa njima.

aha, 

pa ljudi su (bar u vreme dok sam ja živela tamo a to je bilo pre cca 20 godina) zadržali neke osobine koje mi se čini da u savremenom svetu polako nestaju

 

recimo - gost - to je kod njih nešto sveto, to kako se oni sa poštovanjem i uvažavanjem ophode prema gostu, to se retko gde sreće

obično se kaže da smo mi gostoljubiv narod, ali to može da kaže samo onaj ko nije bio u Uzbekistanu

 

generalno, zadržali su  elementarno poštenje u svim slojevima društva, njhova stočarsko-nomadska priroda je još tu negde, prisutna

izrazito su srdačni i ponekad detinje radoznali i dobronamerni, neretko stidljivi kao deca (a govorim o odraslim jedinkama)

 

ima izuzetaka kao i svugde, naravno, ali ovo je utisak o velikoj većini

 

sorry, ovo je pogrešan topik, ali eto

Link to comment

Sad, dal' je Uzbekistan bas melem na ranu, ne znam, nemam skorasnje rane, ali da je OK koliko moze jedna ex-CCCP tranziciona zemlja da bude - jeste.

 

Sve, manje-vise, na svom mestu, imaju cak i one brze vozove ako je to uopste neki podatak od znacaja, ali ono sto sam tamo video proslog avgusta kaze da ne vidim razlog da @noskich proziva Uzbekistan: ljudi su na svom mestu, vecina, kao i svuda uostalom, ne gladuju, barem ne da se vidi, jesu malo stisnuti glede takozvanih gradjanskih sloboda, ljubazni, spremni i orni da pomognu...

A imaju i dinje, najvece i najsladje na svetu :fantom:

Link to comment
49 minutes ago, namenski said:

A imaju i dinje, najvece i najsladje na svetu :fantom:

uh, dinje, ne spominji, i sada sanjam te dinje, mada sam se za vreme svog taškenstkog gastajbarterisanja, najela dinja za 3 cela života

 

a tek plov, leleeee, to se opisati ne da, i to onaj ulični, iz velikih kazana, to jelo zakiva

Link to comment

:)

 

Ma ne podsecaj me, obaska sto me poslom odvukli na samo nekoliko dana, ostali smo Uzbekistan i ja jedno drugom duzni 2 lokacije nad lokacijama, Buharu i Samarkand, ali bozezdravlja...:mad:

Link to comment
8 hours ago, namenski said:

Sad, dal' je Uzbekistan bas melem na ranu, ne znam, nemam skorasnje rane, ali da je OK koliko moze jedna ex-CCCP tranziciona zemlja da bude - jeste.

 

Sve, manje-vise, na svom mestu, imaju cak i one brze vozove ako je to uopste neki podatak od znacaja, ali ono sto sam tamo video proslog avgusta kaze da ne vidim razlog da @noskich proziva Uzbekistan: ljudi su na svom mestu, vecina, kao i svuda uostalom, ne gladuju, barem ne da se vidi, jesu malo stisnuti glede takozvanih gradjanskih sloboda, ljubazni, spremni i orni da pomognu...

A imaju i dinje, najvece i najsladje na svetu :fantom:

 

Nista ne prozivam, naprotiv, interesuje me prica, a ostala je nedorecena na temi koje se vise ni ne secam.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Nije mi jasna Slovenija u poređenju s Hrvatskom, ili je iz Hrvatske već otišlo pola onih koji su hteli da emigriraju, pa nisu učestvovali u anketi

Link to comment
18 minutes ago, Meazza said:

Slovenci dzaba krecili...

Mozda i nisu, bojim se da su - kao skoro uvek kod ovakvih џумле tabela - pomesane babe i zabe: da je kod njih, mozda, u pitanju drugacija motivacija za odlazak, uporediva sa takozvanom drustvenom pokretljivoscu uporedivom sa najrazvijenijima kojima se Slovenija ipak najvise primakla.

Svedeno na, otprilike ima se, moze se, jer stavljati u ovakvu tabelu 1 Sloveniju i 1 Kosovo ili Makedoniju, Srbiju da ne pominjem, nema mnogo smisla ni politicki ni ekonomski, metodologijutm da ne pominjemo...

Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...