Jump to content
IGNORED

Jedna mapa govori vise od rijeci


borris_

Recommended Posts

1 minute ago, nera said:

 

Pod jedan ja sam zenko, pod dva rekoh da je moje pitanje vise retoricko, ti si se u prvom komentaru vec autovao kao teoreticar zavere.

Dalje, mapa na koju sikces i post uz nju nemaju nikakve veze sa procentima silovanja po naciinalnoj osnovi. Ucitavas i podmeces podatke kojih nigde nema.

A sad mozes da odskakuces slobodno....

 

Nisi odgovorila zašto ti ne smeta neistinita mapa, a smeta istina.

 

Ti si ta koja je bila nezadovoljna istinom, pa si tražila pojašnjenjenje. Kakve frustracije stoje iza tog nezadovoljstva, u to neću da ulazim, samo vidim da si toliko nezadovoljna da se i dalje raspravljaš sa mnom iako nemaš nikakvu argumentaciju i još mi podmećeš nekakva "siktanja".  Ja ni na kog i ni na šta ne "sikćem", samo odgovaram na postavljena pitanja. Ja zaista nisam u mogućnosti da ti pomognem iako mi je generalno jako žao nezadovoljnih ljudi. Puno te pozdravljam.

Link to comment

Lol, ti si taj koji tvrdis da je nesto istina bez dokaza i delis ovde neke teorije zavere. Cuj, ja sirim nezadovoljstvo, ti stvarno mislis da ta jadna pasivno-agresivna podmetanja prolaze negde? 

Kao sto rekoh, autovao si se dovoljno, ides na ignore kad vec nece da te pociste.

Link to comment
15 hours ago, čarobni breg said:

 

Ne znam da li je neko već reagovao, ali mapa koju si postavio nema veze sa zvaničnom statistikom o silovanjima. Srbija je po prijavljenim silovanjima na evropskom dnu.

zato što i ne prikazuje samo zvaničnu statistiku već broj generisan od više varijabli koji su nazvali "Weighted Relative International Rape Scale".

 

pored zvanične statistike tj prijavljenih silovanja uzeli u obzir još 6 faktora;

Quote

LRW-SCALE-5: SCALE OF STRENGTH OF TABOOS AGAINST REPORTING RAPE

Quote

LRW-SCALE-6: SCOPE OF LAWS CONCERNING RAPE

Quote

LRW-SCALE-7: ESTIMATE OF SIMILARITY BETWEEN RAPE VICTIMIZATION AND REPORTED RAPE PREVALENCE (or, estimate of under-reporting)

Quote

LRW-SCALE-8: ESTIMATE OF MARITAL RAPE VICTIMIZATION

Quote

LRW-SCALE-9: LEGAL EXEMPTION FOR RAPISTS IF MARRIAGE OFFERED

Quote

LRW-SCALE-10: EXISTENCE OF ENCLAVES OF HIGHER RAPE RATES

 

ima smisla kao koncept ali naravno jako zavisi od kvaliteta podataka i načina kako se formira konačni indeks. za prvi faktor, prijavljena silovanja sami kažu sledeće:

Quote

Additionally, it is important that those who use this scale understand that some of the survey estimates conflate rape with “sexual violence” or “sexual abuse” generally. In these instances, survey data may overestimate rape prevalence.

 

takođe, broj 7 i 8 se zasniva na "Authoritative sources (but non-governmental), indicate ...". nije baš pouzdan podatak.

 

koliko sam uspeo da izvučem indeksi u okruženju su sledeći (manji broj je bolji):

srbija___: 0,4,1,2,1,0,0

hrvatska: 1,2,1,2,2,0,1

bih______: 0,3,1,2,2,1,0

 

srbija ima najgoru moguću ocenu za snagu predrasuda oko prijavljivanja silovanja (srbija 4, bih 3, hrv 2) u rangu jedne saudi arabije. evo kako se ocene formiraju:

Quote

0 – Virtually no barriers to reporting rapes

1 – Some cultural barriers to reporting rapes

2 – Cultural barriers regularly keep women from reporting rape

3 – Cultural barriers to reporting rape are intense, but a woman is not under risk of possible physical duress if she does report the rape

4 – Cultural norms on reporting are severe (including physical punishment, exile from family, or death) and the woman may face this punishment even if innocent.

dakle, neko je ocenio da se u srbiji žrtva silovanja kažnjava čak i smrću ako ga prijavi.

 

iz gore navedenih ocena koje su osim ove jedne čak i bolje od okruženja na neki način su došli do ukupne ocene 9 (10 je maksimalna) što nas svrstava u par sa sudanom, kongom, nigerijom, pakistanom. nisam našao formulu po kojoj su to radili.

 

to su podaci, ovo je izvor a što se mene tiče do sada ni čuo ni video da žene vidno odahnu kada pređu iz srpskog rapistana u bilo koju susednu zemlju koje sve imaju osetno manji "Weighted Relative International Rape Scale".

 

 

Edited by eoten
Link to comment

da ne poveruješ šta sve tastatura istrpi

Quote

Zapadnjaci su imali veliku pisanu književnost, ali ne i veliku usmenu narodnu književnost, Srbi su imali veliku usmenu narodnu književnost, ali nisu imali veliku pisanu književnost, Rusi su imali i jedno i drugo, dok recimo Hrvati nisu imali ni jedno ni drugo.

 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Merilo za šta? Ako gledamo koliko nekome treba para da kupi nešto tj. koliko mu budžeta jede, iz njegove perspektive nije bitno da li su cene subvencionisane ili čisto tržišne

Link to comment

Hocu reci, u odnosu na mnoge druge neophodne prehrambene i kucne proizvode, ovi su proizvodi koji se prvi subvencionisu kako bi se kupio socijalni mir. Mozda je bolje pitanje tipa koliko mozes kila teletine da kupis za prosecnu platu. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...