Jump to content
IGNORED

Jedna mapa govori vise od rijeci


borris_

Recommended Posts

On 15.1.2016. at 13:20, borris_ said:

Ovdje mozemo da stavljamo razlicite mape koje oslikiju danasnnji svijet i daju odgovore na mnoga pitanja.

 

Naidjoh na ovu kartu i bas sam se iznenadio gdje se tu Srbija i CG nalazi. Da li u Srbiji i CG zene cesce prijavljuju silovanja ili nesto drugo u pitanju? Sliku sam nasao u jednoj prepirci desavanjima u Kelnuu i veza Islama sa seksualnim napadima. 

 

 

CYoI9cfWAAAgGhG.png

 

Ne znam da li je neko već reagovao, ali mapa koju si postavio nema veze sa zvaničnom statistikom o silovanjima. Srbija je po prijavljenim silovanjima na evropskom dnu.

 

Ako si tu lažnu mapu našao na nekom forumu tokom prepirke u vezi sa silovanjima koje su počinili muslimani u Kelnu, onda su je verovatno napravili oni kojima se ne sviđa činjenica da većinu silovanja u Zapadnoj Evropi čine muslimani. Možeš li da preciziraš gde si tu LAŽNU mapu pronašao?

 

 

 

 

Edited by čarobni breg
Link to comment
1 hour ago, borris_ said:

http://chartsbin.com/view/38592

 

Ako imas prave podatke, samo postavi.  

 

Za nekog ko je upućen u zvaničnu statistiku kriminaliteta reći da je Srbija u svetskom vrhu po broju silovanja je kao lupiti da je Albanija u svetskom vrhu po broju nobelovaca.
To je jednostavno budalaština.
Postoji zvanična policijska statistika o broju prijavljenih ubistava, provala, silovanja i ostalih krivičnih dela koja se onda prosleđuje međunarodnim institucijama kao što su UNODC i druge.
Kolika je stopa silovanja možeš se informisati ako ukucaš UNODC rape statistics ili UNODC Sexual Violence.
Ovo je recimo mapa bazirana na zvaničnim podacima iz UNODC.

(A)_Rape_rates_per_100000_population_201

 

Ono što si ti postavio je budalaština iz nečije bujne mašte.

 

 

Link to comment
On 4.5.2017. at 12:40, ExicPL said:

C-7ivyFWsAEjbe4.jpg

 

 

I ta je karta mogući falsifikat. Tada je bila validna podela na banovine, a na toj karti je zemlja podeljena po republičkim i opštinskim granicama iz perioda socijalističke Jugoslavije.
Iako je prema popisu postojala ogromna razlika između pismenosti Slovenije i ostalih regija, čini se da su na toj mapi razlike između pojedinih regija prenaglašene, a za neke i apsolutno netačne.
Prema popisu iz 1931 pismenost po banovinama je iznosila:
Dravska banovina (odgovara u celosti teritoriji današnje Slovenije) 99,4 %; Uprava grada Beograda 89, 1%; Savska banovina 72, 3 %;  Dunavska banovina  71,1%.
Pismenost ispod 50% su imale: Primorska banovina 42, 6%; Moravska  banovina 38, 0%; Drinska banovina 37, 9 %; Zetska banovina 34%; Vardarska banovina  29%; i Vrbaska banovina 27, 4%.
Izuzev Slovenije, odnosno Dravske Banovine, gde je bilo pismeno skoro celokupno stanovništvo, u ostalim banovinama je bila ogromna razlika između pismenosti gradskog i seoskog stanovništva, dok je u BiH mahom nepismeno bilo i muslimansko gradsko stanovništvo.
Sem toga, pitanje je koliko se pismenost od pre 100 ili 200 godina može meriti sa današnjim standardima pismenosti.
Tobože "pismeni" seljak u Austro-Ugarskoj je znao jedino da se potpiše.  S druge strane, formalno nepismeni srpski seljaci su pre 200 ili 300 godina stvarali narodnu epsku poeziju vrhunskih umetničkih dometa.  Majka Nikole Tesle je bila nepismena, ali uprkos tome, ona je pokazivala zanimanje za poeziju i znala mnoge srpske narodne pesme i Njegošev Gorski vijenac napamet. Kod Srba je poznavanje usmene poezije i književnosti imalo daleko veći značaj od formalne pismenosti. U većini evropskih zemalja je narodna književnost bila umetnički bezvredna, pa je i to jedan od razloga što je Vukova zbirka srpske epske poezije dočekana od tadašnje evropske intelektualne elite s oduševljenjem.

Istorija srpske kulture : Narodna književnost
Zapadnjaci su imali veliku pisanu književnost, ali ne i veliku usmenu narodnu književnost, Srbi su imali veliku usmenu narodnu književnost, ali nisu imali veliku pisanu književnost, Rusi su imali i jedno i drugo, dok recimo Hrvati nisu imali ni jedno ni drugo.

 

Edited by čarobni breg
Link to comment
10 hours ago, čarobni breg said:

 

Ne znam da li je neko već reagovao, ali mapa koju si postavio nema veze sa zvaničnom statistikom o silovanjima. Srbija je po prijavljenim silovanjima na evropskom dnu.

 

Ako si tu lažnu mapu našao na nekom forumu tokom prepirke u vezi sa silovanjima koje su počinili muslimani u Kelnu, onda su je verovatno napravili oni kojima se ne sviđa činjenica da većinu silovanja u Zapadnoj Evropi čine muslimani. Možeš li da preciziraš gde si tu LAŽNU mapu pronašao?

 

 

 

 

 

Deder ti preciziraj koje su to istinite statistike kako muslimanu siluju nasiroko po zapadnoj evropi a koje se kriju?

Edited by nera
Link to comment
19 minutes ago, čarobni breg said:

Tobože "pismeni" seljak u Austro-Ugarskoj je znao jedino da se potpiše.  S druge strane, formalno nepismeni srpski seljaci su pre 200 ili 300 godina stvarali narodnu epsku poeziju vrhunskih umetničkih dometa.

 

kolorizovano

Link to comment
36 minutes ago, čarobni breg said:

Zapadnjaci su imali veliku pisanu književnost, ali ne i veliku usmenu narodnu književnost, Srbi su imali veliku usmenu narodnu književnost, ali nisu imali veliku pisanu književnost, Rusi su imali i jedno i drugo, dok recimo Hrvati nisu imali ni jedno ni drugo.

Ne pada sneg da pokrije breg, nego da svaka zverka pokaze trag... :fantom:

Link to comment
33 minutes ago, nera said:

 

Deder ti preciziraj koje su to istinite statistike kako muslimanu siluju nasiroko po zapadnoj evropi a koje se kriju?

 

Statistike koje razvrstavaju počinioce krivičnih dela po religiji ne postoje, ali postoje statistike koje recimo govore da je polovina optuženika za silovanje u Švedskoj rođena na Bliskom Istoku i severnoj Africi. Iako čine izrazitu manjinu u ukupnom stanovništvu Švedske, oni čine značajan procenat među počiniocima krivičnog dela silovanja.

https://www.bbc.com/news/world-europe-45269764

 

Ako te zanimaju ostale statistike, traži sam. Ja mogu da pomognem neukima da se snađu u statistici, ali nisam Deda Mraz da ispunjavam želje. Imam utisak da će se sada javiti masa vas koji će tražiti razna ispunjavanja želja, recimo da obrazlažem umetničku vrednost srpske narodne poezije kao da sam književni kritičar ili da navedem precizno procenat muslimana među počiniocima krivičnog dela silovanja  u svakoj evropskoj zemlji kao da sam kriminolog specijalizovan za silovanja koja počine muslimani. Sve ima svoje granice.

 

 

Edited by čarobni breg
Link to comment
11 minutes ago, čarobni breg said:

 

Statistike koje razvrstavaju počinioce krivičnih dela po religiji ne postoje, ali postoje statistike koje recimo govore da je polovina optuženika za silovanje u Švedskoj rođena na Bliskom Istoku i severnoj Africi. Iako čine izrazitu manjinu u ukupnom stanovništvu Švedske, oni čine značajan procenat među počiniocima krivičnog dela silovanja.

https://www.bbc.com/news/world-europe-45269764

 

Ako te zanimaju ostale statistike, traži sam. Ja mogu da pomognem neukima da se snađu u statistici, ali nisam Deda Mraz da ispunjavam želje. Imam utisak da će se sada javiti masa vas koji će tražiti razna ispunjavanja želja, recimo da obrazlažem umetničku vrednost srpske narodne poezije kao da sam književni kritičar ili da navedem precizno procenat muslimana među počiniocima krivičnog dela silovanja  u svakoj evropskoj zemlji kao da sam kriminolog specijalizovan za silovanja koja počine muslimani. Sve ima svoje granice.

 

 

 

Ti si vec dovoljno rekao sa izjavom da se krije kako uglavnom muslimani siluju po zapadnoj evropi, moje pitanje je vise bilo retoricko da vidim koliko brzo ces da krenes da napadas, tvoj odgovor je i vise nego dovoljan. A statistike mi ne pada na pamet da citam niti senzacionalisticko predstavljanje brojki. Statistika moze da se crta i cita na razne nacine.

 

Link to comment
11 minutes ago, nera said:

 

Ti si vec dovoljno rekao sa izjavom da se krije kako uglavnom muslimani siluju po zapadnoj evropi, moje pitanje je vise bilo retoricko da vidim koliko brzo ces da krenes da napadas, tvoj odgovor je i vise nego dovoljan. A statistike mi ne pada na pamet da citam niti senzacionalisticko predstavljanje brojki. Statistika moze da se crta i cita na razne nacine.

 

 

Sad kad si statistiku za Švedsku dobio, odjednom te ne zanimaju statistike. Tebi ne smeta lažna mapa koja kruži internetom po kojoj je Srbija u svetskom vrhu po broju silovanja iako to nema apsolutno nikakve veze sa istinom, ali ti smeta konstatacija da su muslimani među počiniocima krivičnog dela silovanja u zapadnoj Evropi zastupljeni daleko više nego što je njihov udeo u stanovništvu iako je to tačno. Dakle, ne smeta ti laž, ali ti smeta istina.

Edited by čarobni breg
Link to comment
2 hours ago, čarobni breg said:

I ta je karta mogući falsifikat. Tada je bila validna podela na banovine, a na toj karti je zemlja podeljena po republičkim i opštinskim granicama iz perioda socijalističke Jugoslavije.

 

Karta je verovatno podeljena na predratne srezove, ne na posleratne opstine (konkretno, moja opstina fali, kako predratna tako i posleratna / fuzionisana sa komsijskom, a teritorija gde bi trebalo da se nalazi prilepljena je na nekadasnje sresko sediste). Ove debele linije nisu posleratne medjurepublicke granice, nego medjunarodne granice 1913-1918 (crno) i unutardrzavne zemaljske granice u A-U (plavo), tako da imamo Kraljevinu Srbiju sa sve Makedonijom, Kraljevinu Crnu Goru, a u A-U izdvojene Sloveniju i Dalmaciju (austrijski deo), Kraljevinu Hrvatsku i Slavoniju (madjarski deo) i Bosnu i Hercegovinu (pod zajednickom administracijom Austrije i Madjarske).


EDIT: mada, na drugi pogled, izgleda da su podebljane crne i plave linije naknadno dodavane i nisu 100% podudarne sa starim granicama - Crna Gora bi trebalo da ukljucuje vise toga po Metohiji npr, a cini mi se da ima brljanja i kod razgranicenja Hrvatske-Slavonije i BiH.

 

EDIT2: sad kad sam nastavio da citam, vidim da mi je zalud trud. Jos jedan pitomac za ignor listu... :mellow:

Edited by Radoye
Link to comment
On 7.5.2017. at 12:21, palikaris said:

e6dec8bd1c556998a564ec3a5cc76def.jpg

 

Ne znam da li je već bila ova mapa.

 

Sent from my F8132 using Tapatalk

 

 

:blink:

 

Gore citirana mapa je verovatno nešto najbudalastije što je postovano na ovoj temi.

Link to comment
1 hour ago, čarobni breg said:

 

Sad kad si statistiku za Švedsku dobio, odjednom te ne zanimaju statistike. Tebi ne smeta lažna mapa koja kruži internetom po kojoj je Srbija u svetskom vrhu po broju silovanja iako to nema apsolutno nikakve veze sa istinom, ali ti smeta konstatacija da su muslimani među počiniocima krivičnog dela silovanja u zapadnoj Evropi zastupljeni daleko više nego što je njihov udeo u stanovništvu iako je to tačno. Dakle, ne smeta ti laž, ali ti smeta istina.

 

Pod jedan ja sam zenko, pod dva rekoh da je moje pitanje vise retoricko, ti si se u prvom komentaru vec autovao kao teoreticar zavere.

Dalje, mapa na koju sikces i post uz nju nemaju nikakve veze sa procentima silovanja po naciinalnoj osnovi. Ucitavas i podmeces podatke kojih nigde nema.

A sad mozes da odskakuces slobodno....

Link to comment
25 minutes ago, Radoye said:

EDIT2: sad kad sam nastavio da citam, vidim da mi je zalud trud. Jos jedan pitomac za ignor listu... :mellow:

 

Osoba koja je  napisala da postoje "zanimljiva preklapanja" između navodne mape pismenosti i neke brljotine koju je autor nazvao "mapa kultura" i i treba da me stavi na ignore listu. Putuj igumane...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...