Jump to content
IGNORED

Jedna mapa govori vise od rijeci


borris_

Recommended Posts

Generalno, L2 se očuvao kao dominantan u dinarida i korzikanaca (sic!)..

 

ko smisleno poveže dominaciju L na relaciji korzika/švedska/balkan....hats down...

Link to comment

Brate, razlikujemo se u globalu. Poređaj pedeset Srba s jedne i pedeset Bugara s druge, u 100 marke da bi na keca pogodio ko je tu ko.

 

Ma daj.

Edited by Meazza
Link to comment

Ja srpski zborim? Pedeset s jedne pedeset s druge, dva buljuka ljudi, jedni su od jednih, drugi od drugih. Odmeriš i kažeš koji su koji.

 

Teško možeš da pogrešiš.

 

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Link to comment

Ja srpski zborim? Pedeset s jedne pedeset s druge, dva buljuka ljudi, jedni su od jednih, drugi od drugih. Odmeriš i kažeš koji su koji.

 

Teško možeš da pogrešiš.

 

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

 

A to si mislio. Pa to nije nista. Sigurno je da postoji kontinuum, pogodio bih i Bosance i Sumadince, Crnogorce i Nislije ako su u buljuku. Dok sa druge strane zaista mogu da pogodim 40 od 50 pojedinacnih parova Srbin-Nemac ili Srbin-Rus, mozda cak i vise, dok parove Srbin-Bugarin daleko daleko manje.

Link to comment

Pa to sam mislio. No, to nije relacija Srbin-Rus, nego susedna država.

 

S druge strane i poređenja radi, Srbina i Hrvata nemoš razlikovati sve i zube da im brojiš.

 

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Link to comment

Pa to sam mislio. No, to nije relacija Srbin-Rus, nego susedna država.

 

S druge strane i poređenja radi, Srbina i Hrvata nemoš razlikovati sve i zube da im brojiš.

 

Ne moraju Rusi, evo neka budu Cesi ili Slovaci, najjuzniji od zapadnih Slovena. Ocigledna razlika, pogodio bih 35-45 parova od 50. Plus mislim da bih pogodio i buljuk Hrvata ili Bosanaca ili Crnogoraca sa istim procentom uspesnosti kao i buljuk Bugara.

Edited by Meazza
Link to comment

Cekaj, ko vise lici na Srbe, Bugari ili Cesi?

Neam pojma, Čeha sam nedovoljno video da bih o tome nekakav zaključak mogao da izvodim. A i nisam bio u Češkoj.
Link to comment

Face nam slicne, ali jbg, visi smo od Bugara i Rumuna. I one vole da se rvu i dizu tegove, a mi grupne sportove, sitan vez loptom po terenu. 

 

Uzgred, uvek mi se cinilo da Juzni Sloveni, Rumuni i Albanci koji su dobri govornici engleskog imaju prilicno slican akcenat. Ne znam, mozda se jednostavno tripujem, a i moguce da je to neka protobalkanska nota u nasim jezicima koja tako boji akcenat. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...