Jump to content
IGNORED

Jedna mapa govori vise od rijeci


borris_

Recommended Posts

Sta je preinacena vizantijska? Gde bi se ona ocitovala u danasnjoj Makedoniji? U bendu Mizar? :)

 

Nekako mi se cini random raspored ove orijentalne kulture.

Link to comment

to je Bihać ako dobro vidim. Ili Cazin, cek da proverim

 

Hmm, Kladusa.

ma tacka treba da predstavlja cazinsku krajinu generalno

nego je autor malo omasio

ovako gde je jugozapadnoo od usca kupe u savu, odnosno siska, mu dodje glina

a u glini uticaj orijenta tesko da je znacajno veci nego npr u dvoru ili kostsjnici :D

Link to comment

Sta je to "evropska kultura" i kako je to odvojeno od "sredozemne"? Da pise "centralnoevropska kultura" ili tako nesto, OK. I zasto je "nova narodna kultura" u koliziji sa evropskom? Glup naziv stvarno

Link to comment

Ne znam dal je bilo, ipak stavljam. Izvor su etnogeografska istraživanja Jovana Cvijića u vreme Kneževine/Kraljevine Srbije, period između Berlinskog kongresa i Prvog balkanskog rata (1878-1912).

 

page1-1277px-S._Srbija.pdf.jpg

Link to comment

Iz koje je godine i koje knjige?

Nemam pojma stvarno. Neko je serovao na fb samo tu fotku pa sam preneo. Pre drugos sv. rata definitvno.

 

Sent from my F8132 using Tapatalk

Link to comment

Nemam pojma stvarno. Neko je serovao na fb samo tu fotku pa sam preneo. Pre drugos sv. rata definitvno.

 

Sent from my F8132 using Tapatalk

Saznao sam iz koje knige: atlas kraljevine jugoslavije. Ali i dalje ne znam koja je godina.

 

Sent from my F8132 using Tapatalk

Link to comment

Sta je to "evropska kultura" i kako je to odvojeno od "sredozemne"? Da pise "centralnoevropska kultura" ili tako nesto, OK. I zasto je "nova narodna kultura" u koliziji sa evropskom? Glup naziv stvarno

 

Nazivi su tako smišljeni da bi se uklopili u političku korektnost doba kada je to štampano.  :s_d:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...