Jump to content
IGNORED

Jedna mapa govori vise od rijeci


borris_

Recommended Posts

Meni je interesantan odnos izmedju Estonije i Letonije (pretpostavljam)..Estonci u frci od presusivanja, Letonija se baskari i apsolutno je ne zanima komsiluk.

 

Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk

Link to comment

Malo mi je cudna karta. Kako francuskoj moze prijetiti nestasica sa alpama i pirinejima i sa nekoliko velikih rijeka (Seine, Loire, Dordogne, Garonne et le Rhône).

 

Ima ova karta na primjer:

 

0220-basins19952025-FR.jpg

Link to comment

neam pojma ono je karta za, navodno, 2040. A i vidis da su uprosecene zemlj. naravno da ce, recimo biti vode u Padaniji, ali ko zna na sta ce liciti Sicilija (mislim ko zna bilo sta...)

Edited by MancMellow
Link to comment

Ili ova

 

L-eau-disponible-par-bassin-versant-en-2

što je veća gustina stanovništva to su veći problemi sa vodom, belgija, holandija, severna francuska i južna engleska, katalonija, južna koreja, veliki gradovi na istoku amerike, florida, kalifornija, to su sve oblasti sa > 300 stanovnika/km2 

- da ne pominjemo sad indiju i pakistan sa njihovom explozijom stanovništva, procene su da je indija dogurala do 1,3 milijarde stanovnika  :o  1951 ih je bilo 361 milion.... 

Link to comment

Kakava mi to vina pijemo  :ph34r:

 

4914518_6_f8d7_ventes-annuelles-par-depa

 

Ovaj crni pojas severno, to je prakticno nekadasnja linija fronta u WWI, zagadjeno jos od tada teskim metalima i bojevim otrovima.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...