Jump to content
IGNORED

Jedna mapa govori vise od rijeci


borris_

Recommended Posts

On 31.1.2023. at 20:41, vememah said:

 

Ovo je ipak bruto, dok je neto mislim ipak drugacije i Nemacka je nize. Veliki porezi uzimaju svoju cenu ali opet zdravstvo, besplatno skolstvo, velika socijala...moraju nekako da se plate.

 

Italija je zemlja koja ima izuzetno razvijen sever i ozbiijno siromasan jug. Sever Italije spada medju najrazvijenije u svetu dok je jug po nekim parametrime losiji od Srbije...znam to i na primeru Minhena, gde su Italijani istorijski veoma brojna imigracija, mahom su to Italijani sa juga Italije...upoznao sam nekoliko primeraka, mada sada vec dolaze i iz npr. Milana...

Spanija nije u rangu Italije...mozda ce biti posto Italija dosta stagnira a Spanija ipak ima dinamican sektor npr. obnovljivih izvora energije...

 

Sto se tice bdp po Evropi, najvece iznenadjenje nije Poljska(koja ima 35 miliona stanovnika i sa tim brojem taj bdp nije veliki, porediti sa npr. J. Korejom sa slicnim brojem stanovnika 750-1 800) vec Irska...nestvarna broja za zemlju od 5 miliona ljudi...

Edited by pasha
Link to comment
Kako kida Afrika, a tek ce. Do 2100. ce mozda sasvim da se izjednaci sa Azijom po broju stanovnika (Azija trenutno ima vise nego 3 puta vise ljudi).
Kako, zar je u takvom porastu? Ne uzimavši u obzir ostale, pored jedne Indije?

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
3 hours ago, mlatko said:

Kako, zar je u takvom porastu? Ne uzimavši u obzir ostale, pored jedne Indije?

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk
 

 

To su trenutne projekcije, sad je pitanje da li ce bas tako biti.

 

Bio sam skoro u Senegalu, oni su trenutno na 17 miliona, a do 2050. idu na skoro duplo vise (33 miliona). Prosecna starost je 18 godina i to se vidi golim okom. Stari aerodrom je bio u samom gradu, a novi je na 45km od grada. Nacionalni stadion je u sred nicega na 20ak km od grada. Pretpostavljam da je to zato sto su uzeli u obzir buduci rast grada.

 

 

Screenshot_20230214_045447.jpg

Edited by Kampokei
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Dakar je vec sada skroz zasicen grad i zagadjen (medju najzagadjenjim u svijetu nazalost) sto i nije toliko cudno kada pogledas mapu grada i njegovu konfiguraciju. Zbog toga su odlucili da presele aerodrom tako daleko i da sagrade novi dio grada Diamniadio sa stadionom, unirvezitetom i administracijom blize aerodromu. Sve je povezano sa novom zeljeznickom linijom a trenutno prave i prvu nezavisnu liniju za autobuse (Rapid Transit Bus).

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...