Jump to content
IGNORED

Jedna mapa govori vise od rijeci


borris_

Recommended Posts

On 17.12.2022. at 23:03, borris_ said:

Meni ovo ne pije vodu. 

 

Samo istrazivanje je dobro zamisljeno jer nije  bazirano na self-declared odgovorima, koji su pod jakim uticajem onoga sto se zove social desirability (u takvim studijama Skandianvci uvek budu najmanje rasisti, a ovde i nije nuzno tako). Ono sto je problem u proglasavanju Srba i ostalih Jugovica najmanjim rasistima je to sto je, ako se dobro secam, uzorak u nasim zemljama bio dosta mali. Sto onda opet verovatno znaci da je kod nas bio jak selection bias, tj. da su kod nas u ovo istrazivanje bili ukljuceni ljudi koji su u proseku puno obrazovaniji i otvoreniji nego prosecan stanovnik.

Link to comment
On 19.12.2022. at 0:46, Kampokei said:

 

Samo istrazivanje je dobro zamisljeno jer nije  bazirano na self-declared odgovorima, koji su pod jakim uticajem onoga sto se zove social desirability (u takvim studijama Skandianvci uvek budu najmanje rasisti, a ovde i nije nuzno tako). Ono sto je problem u proglasavanju Srba i ostalih Jugovica najmanjim rasistima je to sto je, ako se dobro secam, uzorak u nasim zemljama bio dosta mali. Sto onda opet verovatno znaci da je kod nas bio jak selection bias, tj. da su kod nas u ovo istrazivanje bili ukljuceni ljudi koji su u proseku puno obrazovaniji i otvoreniji nego prosecan stanovnik.

Prosečan stanovnik Srbije u životu nije video crnca (osim na televiziji), tako da i ne može biti rasista :fantom:

  • +1 2
Link to comment

Zadovoljan sa rezultatom iako ne znam bas sta znaci ultra-processed. Koja je to tacno hrana? Znam sta znaci preradjivana hrana ali ultra preradjivana, ne. 

Moze li neki primjer sta to englezi jedu.

Link to comment

Evo nadjoh:

 

Examples of ultra-processed foods include ice cream, ham, sausages, crisps, mass-produced bread, breakfast cereals, biscuits, carbonated drinks, fruit-flavoured yogurts, instant soups, and some alcoholic drinks including whisky, gin, and rum.

 

Hm, ako je ovo, onda ovih 14,2% za francusku mi lici na fantaziju. Sladoled, cips, sunka i ovi jogurti su na svim rafovima i to na prvoj liniji.

 

Od ovih gore stvari, rijetko jedem sladoled ali cerealije svako jutro (predpostavljam da nisu sve ultra preradjivane. Plus rijetko kada alkohol. Sunku jedem.

Edited by borris_
Link to comment
Quote

Group 4, of particular interest in the present study, is of ultra-processed foods. These are industrial formulations manufactured mostly or entirely from sugar, salt, oils and fats, starches and many substances derived from foods but not normally used in kitchens, and additives including those used to imitate the sensory qualities of natural foods or to disguise undesirable qualities of the final product. Ultra-processed foods include sweet, fatty or salty packaged snack products; ice cream, chocolate, candies; mass-produced packaged breads, cookies, pastries, cakes; breakfast cereals; ‘energy’ bars; preserves; margarines; carbonated drinks, ‘energy’ drinks; milk drinks, including ‘fruit’ yoghurts; cocoa drinks; infant formulas, follow-on milks, other baby products; ‘health’ and ‘slimming’ products such as powdered or ‘fortified’ meal and dish substitutes; and many ready-to-heat products including pre-prepared pies and pizza dishes, burgers, hot dogs, poultry and fish ‘nuggets’, and other reconstituted meat products, and powdered and packaged soups, noodles and industrial desserts. A detailed definition of each NOVA food group, examples of food items classified in each group and the rationale underlying the classification are shown elsewhere.

https://www.cambridge.org/core/journals/public-health-nutrition/article/household-availability-of-ultraprocessed-foods-and-obesity-in-nineteen-european-countries/D63EF7095E8EFE72BD825AFC2F331149

Link to comment

što se jezika tiče, što bi englezi znali eki drugi jezik? glupo, jer što više znaš više vrediš no......

što se rasizma tiče, ima ih raznih, ne samo boja kože.

ovo borisovo za hranu, ne razmem šta ne valja. da smo nešto lošiji od susjeda jasno je. mi više tamanimo krme, oni ribu.

ultra prerađena hrana? po ovom @vememahovom kvotu, manje više to mi je na stolu svakog dana.

Edited by djordje geprat
Link to comment
1 hour ago, Milošica said:

Boris misli da su Francuzi prenisko :fantom:

da, kada sam video ovaj naslov

Quote

Most popular American dishes

na ovom sajtu i  listu

1. burger

2. čizburger

3. barbekju

4. kapkejk

5. brauniz

6. frajdčiken

itede

11. donats

itedeitedeitede

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...