Jump to content
IGNORED

Jedna mapa govori vise od rijeci


borris_

Recommended Posts

mali problem sa tom pričom je analiza grobova iz vinčanskog perioda gde je navodno izolovana upravo  I2a, to je period od pre 10k godina, tako da je imho veće verovatnoća da su nosioci te haplogrupe asimilovani starosedeoci balkana, nego da su potomci gastosa koji su se sa balkana preselili u ruske stepe, da bi se vratili na ove prostore u 7 veku....

Link to comment

Ne, nije. Ja sam napisao TA I2a. Postoji gomila grana I2a, kao i svake genetske grupe po muskoj liniji. One nastaju i nestaju kroz evolutivni proces. Konkreno I2a koja se nalazi na ovome prostoru je imala rodjenje negde na jugu danasnje Poljske, Belorusije i Ukrajine(nema tih drzava u to vreme)...i ucestvovala je u prvoj poznatoj slovenskoj kulturi, mada je i to otvoreno sta je prva slovenska kultura...Ta grana I2a dolazi na ove prostore sa slovenskim migracijama kada se pod pritiskom Avara sloveni sele na jug i zapad sa Donjeg i Srednjeg Dunava npr. Anti, velika slovenska grupa naroda koja je nestala pod naletom Avara na donjem Dunavu. I skoro izvesno je asimilovana u manju grupu srpskih vojnih placenika jer su se oni nametnuli ratnim znanjem ostalim narodima. Sto se desilo i sa Bugarima i Slovenima na Balkanu...Samo za razliku od Bugara, Srbi su na Balkan dosli kao vec slovenojezicki narod jer su Srbi ucestvovali pre dolaska na Balkan u stvaranju prve poznate slovenske mocne drzave-Samove carevine, sto postoji u Fredegarovim franackim spisima iz 7. veka, cak pominje ime srpskog vladara-Dervan...

 

Postoji velika rupa u vremenskom periodu izmedju razlicitih I2a grupa na Balkanu...

Edited by pasha
Link to comment

stiže mi mapa evrope sa naznakom kako se na lokalni jezicima kaže 92. mahom je "devedesetdva". znao sam za "quatre-vingt douze" i "dva i devedeset" na slovenačkom i nemačkom. no, iznenađenje je bila danska sa formulom 2+(5-0,5) x 20. prevodilac kaže "tooghalvfems"

 

posle odoh da pogledam ovo. zanimljivo.

na jednoj beše da se španci užasavaju povraćanja engleskih turista, finci hladne saune, francuzi pariskih konobara a italijani vožnje po rimu.

s druge strane, oni s baltika kada inse kaže da su balkanci, ukrajinci što su im rusi komšije, rusi ekonomske krize a mi nezavisnosti kosova.

 
  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...