Jump to content
IGNORED

Jedna mapa govori vise od rijeci


borris_

Recommended Posts

Earthlights ...

 

1280px-Earthlights_dmsp_1994%E2%80%93199

 

Tri stvari.

Jedna za koju znam vec dosta dugo - pogledati okean juzno od Juzne Koreje. Skoro pa da parira Seulu po kolicini svetlosti. Misterija razjasnjena - ribarenje. Ribe se privlace reflektorima.

Druga koju po prvi put vidim na ovoj slici je centar zapadne Australije. Svetli kao da je metropola. A tamo nema nista. Pusta pustinjetina. Ima rudnika, ali nema nikakve sanse da oni toliko svetle.

Treca - pogledati sever centralne Aljaske, svetli kao Florida.

Edited by noskich
Link to comment

Nemci ne vole dug. Zaduziti se u Nemackoj, takodje, nije lako - mislim za kupovinu stana. Trazi se valjda bar 20% ucesca, a ranije je cini mi se bilo i vise (40%?). Forumasi koji zive tamo ce bolje znati. Mada ne znam da li je to kljucna razlika npr. Nem vs. Fra, Svajcarska je po mapi br. 1 po pitanju bogatstva po glavi stanovnika a opet ima veoma nizak % vlasnistva, ja mislim nizi od Nemacke.

Банке су очајне, а и цене су невероватне. Наши другари су платили кућу у неком предграђу Минхена само 800 000 јеврића. Већу су овде имали за око 200 000 бака.

Link to comment

Банке су очајне, а и цене су невероватне. Наши другари су платили кућу у неком предграђу Минхена само 800 000 јеврића. Већу су овде имали за око 200 000 бака.

 

To kad je neka vukojebina sigurno :fantom: u north of the border metropoli prosecna cena kuce (grad + predgradja) je meleon dolara. Moj kum se odselio u Nemacku i kaze tamo cene znatno nize. Pa opet u severnom wannabe Njujorku daleko veci % ljudi kupuje kuce nego u Nemackoj.

Link to comment

To kad je neka vukojebina sigurno :fantom: u north of the border metropoli prosecna cena kuce (grad + predgradja) je meleon dolara. Moj kum se odselio u Nemacku i kaze tamo cene znatno nize. Pa opet u severnom wannabe Njujorku daleko veci % ljudi kupuje kuce nego u Nemackoj.

Где бре милон?

Link to comment

Meni je misterija severnoameričkog tržišta nekretnina činjenica da se kuće napravljene od dasaka prodaju za više stotina hiljada dolara. Koliko je to čvrsto? Ili je cena zbog lokacije? Mada, vidim da sele daščare više stotina kilometara od jedne do druge lokacije. Zar je toliko skupo graditi od nule? 

Link to comment

Lokacija, union labor... Dascara na Floridi s pogresne strane I95 vredi brat bratu 35k ako i toliko, dascara u Grinicu iste kvadrature 935k a i vise. A kuce su cvrste onoliko koliko i drveni stubovi nosaci na kojima se vozdizu.

Link to comment

pa vecina i renta, nemacka je poznata po tome, home ownership rate je oko 45%, medju najnizim u evropi. mislim da je samo u svajcarskoj nizi. ali se rentiranjem stanova bavi najvise javni sektor, kooperative itd, ne toliko bogatasi.  

 

nego, ako se racunaju nekretnine u national wealth, nesto mi zvuci jako malo samo 7000 per capita za srbiju.

Link to comment

Meni je misterija severnoameričkog tržišta nekretnina činjenica da se kuće napravljene od dasaka prodaju za više stotina hiljada dolara. Koliko je to čvrsto? Ili je cena zbog lokacije? Mada, vidim da sele daščare više stotina kilometara od jedne do druge lokacije. Zar je toliko skupo graditi od nule? 

 

6158868-Location-location-location-writt

Link to comment

Прво, ове мапе морају да се ставе у неки контекст, а то је претварање домаће валуте у $, што може у свакој години да јако флуктира.

Друго, Немцима се последице Другог св. рата не виде на прву лопту али када погледате колико људи поседује своју кућу то се јасно види

 

Özgür Öner of the Federal Union of German Housing and Real Estate Associations also pointed to the strong rental market in Germany in an interview with DW. "That also has to do how, after the Second World War, we met the challenge of providing apartments relatively quickly and that they were also reasonably priced," Öner said.

 

Та култура се одржала у Немачкој и јако пуно људи живи од изнајмљивања а не поседовање некретнине.

Негде мора да се појави велики губитак од Другог св. рата и то је то.

 

Треће, Немачка је, супртоно мишљењу људи, прилично економски неједанко друштво, где богати држе некретнине у свом власништву и изнајмуљују осталом делу популације, који је далеко већи.

 

Does that mean Germany has nothing to worry about? European Member of Parliament Sven Giegold of the Green Party says the results are still alarming because they make clear the domestic distribution of wealth.

"The study really highlights the very unequal distribution of assets in Germany as well as in Europe," Giegold said. In Germany, the top 10 percent of households by net worth own 60 percent of the country's wealth, he said.

 

Такође јако пуно богатства није смештено у некретнине већ другу имовину, за разлику од  Британије, САД, Канаде, Аустралије, Шпаније, Скандинавије...У

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...