Jump to content
IGNORED

Jedna mapa govori vise od rijeci


borris_

Recommended Posts

Nisu škrtice nego liberalne demokrate. Davanje hrane gostima je paternalisticki mizogeni običaj zasnovan na izrabljivanju kolonija. 

  • +1 1
  • Haha 2
  • Hvala 1
Link to comment
On 29.5.2022. at 17:52, radisa said:

Škoti fini ljudi, kao i Irci, Englezi kao Englezi...

 

Mediteran... :smiley_hail:

 

Da preselimo Mediterance da prezive par vekova pod drugim klimatskim uslovima (bez sadasnjih tehnologija) i nahrane sebe, pa da onda pravimo poredjenje. 

 

Ne bih ja preterivala u kudjenju njih, i u hvaljenju nas. 

Edited by Moonwalker
Link to comment
9 minutes ago, Moonwalker said:

 

Da preselimo Mediterance da prezive par vekova pod drugim klimatskim uslovima (bez sadasnjih tehnologija) i nahrane sebe, pa da onda pravimo poredjenje. 

 

Ne bih ja preterivala u kudjenju njih, i u hvaljenju nas. 

Ma nije to uopste tacno, pre ce recimo Nemac ovde kod mene da te pocasti klopom, nego Spanac a oni su do skora imali druge navike, tj. jeli su daleko vise po kafanama nego u sopstvenoj kuci.

  • +1 1
Link to comment
14 minutes ago, Lancia said:

Ma nije to uopste tacno, pre ce recimo Nemac ovde kod mene da te pocasti klopom, nego Spanac a oni su do skora imali druge navike, tj. jeli su daleko vise po kafanama nego u sopstvenoj kuci.


Znam ja to nego,  malo cackam stereotipe.
Nece nikog (Nemci makar) ostaviti gladnim, samo ne bahanalisu sa hranom.
A i koncept donosenja hrane - svako ponesto je u sustini dobar jer domacin ne spadne sa nogu. Da se ugosti svako u svakom trenutku mora da se ima kuvar na raspolaganju u svako doba.

 

Spanci, kao i Italijani imaju kulturu jedenja napolju.  Ali opet je to do klime, kulture jedenja i zivljenja i postojanja restorana po prihvatljivoj ceni. 

Edited by Moonwalker
  • +1 2
Link to comment

Ne znam, ne poznajem Skote i njiihove obicaje, a ove neke "stipse" raznorazne znam prilicno i iz mog iskustva su se pokazali kao autenticno darezljivi ljudi, vise od onih za koje vazi obrnuto. 
 

 

Edited by Moonwalker
  • +1 1
Link to comment

Uđi u 20 random kuća i još sa kapije viči "domaćine skidaj šunku stigli gosti". U barem 19 automatski odvezuju kera. Garantovano.

Tu besplatnu hranu ćeš u Srbiji dobiti samo ako se zoveš Bora Otić, Memedović ili tako nekako.

Link to comment
35 minutes ago, omiljeni said:

Uđi u 20 random kuća i još sa kapije viči "domaćine skidaj šunku stigli gosti". U barem 19 automatski odvezuju kera. Garantovano.

Tu besplatnu hranu ćeš u Srbiji dobiti samo ako se zoveš Bora Otić, Memedović ili tako nekako.

 

Ja se ne zovem ni Bora Otic (ko je taj, btw) ni Memedovic, ali sam tokom svojih lunjananja po srpskim planinama bio uvek docekivan domacinski. Naravno da nikome nisam trazio nikakvu sunku, niti se nametao kao prolaznik, dovoljno je bilo samo "pomoz Bog, domacine"  u prolazu pa da zavrsim ispod stola...

 

No, ne bi me ni cudilo da srpski seljak pusta kerove na one koji istu ono sto im ne pripada, nije '44 bila tako davno... Sto se mene tice, dabogda pustali na takve i mecke Bozane!

  • +1 2
Link to comment
8 hours ago, Њујоркер said:

No, ne bi me ni cudilo da srpski seljak pusta kerove na one koji istu ono sto im ne pripada, nije '44 bila tako davno... Sto se mene tice, dabogda pustali na takve i mecke Bozane!

 

+1

Još ako namernik nosi kožni mantil, valjalo bi i da se pripuca.

  • Haha 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...